Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Aki írja, hogy most "ovis...

Aki írja, hogy most "ovis napirend" - et próbál tartani otthon, annak amúgy nem is alkalmazkodik a napirendje a gyerekhez?

Figyelt kérdés

Nekem kiscsoportos gyerekem van. Akár van ovi, akár nincs, a napirend fix. Ami megegyezik az oviéval, hisz az a kisgyerekek normális napirendje.

Reggeli, játék/levegő, tízórai, játék/levegő, ebéd,alvás,uzsonna,játék/levegő,vacsora,fürdés,mese,alvás


Így kellene mindig, nem?


Én nem tudom elképzelni, hogy ettől nagymértékben el lehet térni ovis gyerekkel. De biztos el lehet...

Írna valaki, akinek be "kellett" vezetnie otthon az ovis napirendet, mert eddig nem az volt a szokás?


2020. márc. 24. 21:06
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Itthon nem alszik minden nap délután, mert nem igényli már, az oviban is inkább csak elviseli. Nem erőltetjük most sem.
2020. márc. 24. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk eddig nem az ovis napirend volt otthon. Most viszont a hétköznapokra bevezettük, de a hétvégét meghagytuk arra, ami eddig is volt. Mi a kérdés?
2020. márc. 24. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%
Sokan eddig eljárogattunk dolgozni.
2020. márc. 24. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Reggel kelünk időben. Nem lustizunk az ágyban pizsiben mint hétvégén.

Kelés, öltözés reggeli stb.

Itthon pl nekem nem alszik, de most ebéd után ugyan úgy lefekszünk mintha oviban lenne. Nem kell aludni (és nem is alszunk) csak pihenünk.

Hétvégén pl ez sincs. Pöröghet egész nap.

Utána uzsi.

Kb ez takarja h ovis napirendet tartunk.

Hétvégén sokkal szabadabb a dolog.

2020. márc. 24. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
93%

Hétvégén nálunk szabad levegőzésig, ill. rossz idő esetén, levegőzés híján: délig pizsamában lődörögni, továbbá szabad “bármennyi” mesét nézni (így se néznek túl sokat szóval belefér a teljes megengedés). Hétvégén lehet szörpöt/almalevet inni, nemcsak vizet, és van desszert ebéd után.


Na mi pl. ezeket tisztáztuk a kölykökkel (3 ovis), hogy hiába vagyunk itthon, a fentiek továbbra is csak hétvégén állnak.

2020. márc. 24. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
81%

Mi meg nem nyomjuk az "ovis rendet".

Egyrészt nem tudunk kimenni, mert nincs hova. És az ovi egyéb elemeit se tudom biztosítani (társas játék...). Reggel korán kelünk, mert sose volt még hogy ne korán kelt volna. Aludni az oviban se alszik (soha nem aludt).

2020. márc. 24. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
3-as: hétvégére értem természetesen, vagy szabadnapra, vagy szünetre... Hisz hétközben a gyerek sincs itthon. Okoska.
2020. márc. 25. 06:52
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ahol van ovis gyerek a családban, az "ovis napirend tartása" nem azt jelenti hogy máskor teljes káosz van, hanem hogy a hétvégi és a hétköznapi napirend eltérő.

Például nézzük a felkelést. Normális esetben anyuka, apuka nyolcra jár dolgozni, ezért a gyereknek fél-háromnegyed nyolc körülre be kell érnie az óvodába, ergó negyed hétkor kel a család hogy legyen idő felöltözni, mosakodni, reggelizni, elindulni. Hétvégén otthon maradnak, nincsen semmi sietős dolguk, tehát alhatnak mondjuk nyolcig, kilencig.

Most a karanténban otthon vannak, az ovisoknak még nincsen távoktatás, úgyhogy neki tök olyan mintha hétvége lenne és alhatna kilencig. Viszont anyu, apu távmunkázik, nekik ott kell ülniük a gép előtt nyolckor, tehát ha az ovis gyerek beslattyog reggel kilenckor a konyhába hogy ő reggelit kér, azzal nem nagyon tudnak mit kezdeni a szülők. Így aztán hiába van "otthonmaradós" nap, meg kell beszélni az ovissal hogy továbbra is korán kelnek, mert csak akkor tudnak neki reggelit készíteni és segíteni öltözködni, ha mindez nyolc óra előtt lezajlik.


Ugyanígy hétvégén beleférhet hogy ötletel a gyerek, menjünk ki játszótérre, menjünk állatkertbe, kirándulni. Ha nincs akadálya egyébként, ezekben nyugodtan lehet engedni, de ha a szülőknek gép előtt kell maradniuk egész nap, akkor ezek nem kivitelezhetők.


És még ezernyi ilyen részlet van, ami amiatt hogy a szülők home office-ban vannak és nem szabadságon, napirendi szigorítást igényelhet a hétvégéhez képest.

2020. márc. 26. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!