Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha otthon maradhatnál a...

Ha otthon maradhatnál a gyerekeiddel bármeddig, vagyis háztartásbeli lennél, hogyan telnének a napjaid, mi lenne a napirend?

Figyelt kérdés

A kérdés elméleti, mivel nyilván tudom, nem mindenki szeretne otthon maradni akkor sem, ha megtehetné.

Ebben a képzeletbeli helyzetben eltartja a férjed a családot, nem kell dolgoznod és nem is akarsz. Akármeddig otthon maradhatsz a gyerekekkel.


2016. júl. 21. 12:30
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
64%
Reggel szokásos ébresztő, elvinném az iskolát iskolába, az óvodást oviba, én elmennék pár órát karitatív munkába, majd vásárlás, főzés otthon, mosás, teregetés, stb. Délután elmennék a gyerekekért,este pedig alvás.
2016. júl. 21. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
38%

Ahhoz milliárdosnak kellene lennünk, hogy ne is akarjak dolgozni.

Nem elég hogy "eltart", ha közben nem látom a férjem, mert beleszakad a munkába.

De ha vmi olyan szintet képzelek el, mint egyes amerikai sorozatokban, hogy a férj is olyan szabad, mint a madár a munkája mellett is, akkor sportolnék, reggel úsznék egyet a medencében, majd jógáznék a tengerre néző teraszon, délelőtt vmi képzőművészet vagy nyelvtanulás, délben együtt ebédelnék a férjemmel, du együtt hoznánk el a gyerekeket... Á, fogalmam sincs, nem tetszik.

2016. júl. 21. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
70%

Bő 1 évet voltam otthon, miután a fiaink oviba mentek. Koraszülött ikrek, az átlagnál többet voltak betegek. A lányunk akkor kezdte az iskolát, ő is nagyobb odafigyelést igényelt.


Mikor már nem voltak olyan betegesek a kicsik, akkor pihentem. Igen, tudom, tipikus ingyenélés. Reggel ovi-suli, aztán ha kellett hazafelé bevásárlás, főzés, takarítás. Majdnem minden nap tornáztam, sorozatot néztem és kirakóztam, üveget festettem. Dél után összeszedtem a gyerekeket, játszótér, játék itthon, szükség szerint tanulás a naggyal. Hétvégén családi programok.

A férjem nem szakadt bele, szerencsére szereti a munkáját és jól keres vele. Mind a ketten tudtuk hogy ez egy átmeneti időszak, igyekeztünk kihasználni.

2016. júl. 21. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
47%
3-as, majd kijavít a kérdező, de szerintem nem erre volt kíváncsi, hanem arra az időszakra, ha már a gyereknek "egyáltalán" nem lenne rád szüksége, mert közösségbe jár és nem beteg minden héten, hogy az indokolná az otthonlétet.
2016. júl. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
41%
Ha már akkorák lennének a gyerekeim, hogy mindegyik ovis/iskolás, akkor amíg nincsenek otthon, tuti, hogy tanulnék, és önkéntes munkát végeznék. Ha annyi pénzünk lenne, hogy ne kelljen dolgoznom, akkor gondolom, futná arra is, hogy házimunkát se kelljen végeznem, így lenne időm mindenre. Reggel elvinném a gyerekeket oviba, iskolába, utána csinálnám a saját dolgaimat, délután meg játszanék és tanulnék velük nyilván. Este meg mindannyian együtt lennénk.
2016. júl. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
27%

4: erről szólt a második bekezdés :-)

Ha a kérdező úgy érti, hogy egész nap intézményben vannak, akkor nem tudom. Önkénteskednék egy anyákat segítő alapítványnál.

2016. júl. 21. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Kösz a válaszokat.

Én reggel indítanám a gyerekeket. Délelőtt tanulnék valamit, pl. nyelvet. Megcsinálnám az ebébet, vagy bekészíteném a vacsit. Tornáznék, vagy uszodába mennék. Mosás, takarítás, bevásárlás szükség szerint.

Ebéd után elmennék a gyerekekért. Tanulás, különórákra vinném őket utána, vagy játék.

Este együtt lennénk mind.

Nagyjából így volt akkor is, amikor a kicsivel voltam itthon, a nagy már iskolás volt. Annyi volt a különbség, hogy a kicsi nyilván velem volt, tehát a magamra fordított idő akkor nem volt.

2016. júl. 21. 13:30
 8/23 A kérdező kommentje:
3-as, nincs jelentősége. Előfordulhat, hogy van kisebb gyerek, vagy nincs, teljesen mindegy.
2016. júl. 21. 13:32
 9/23 anonim ***** válasza:
54%

Nálam ez most nem elméleti kérdés, mert ősztől három ovisom lesz, én pedig még másfél évig itthon leszek.


Vannak terveim!

1. zenélek két éve, ősztől ebbe keményen bele akarok húzni. Az oktatómmal tervezünk már most egy jótékonysági koncertet, annak a repertoárján fogunk ddolgozni, s ha bejön, akár meg is maradhat ez a formáció, és készülhetünk erre-arra.


2. szeretnék könyvet írni egy zenészről, akiért rajongok, de magyar nyelven nem igazán jelent meg róla anyag. Ez persze nagy falat, komoly kutatómunkát, fordítást, utazgatást is igényel.


3. szeretném átrendezni, kipofozni a szép nagy házunkat, kertünket, szebbé, jobbá, otthonosabbá tenni, mert most nincs rá időm a három kicsi mellett. Nyári konyhát is tervezek csinálni.


4. szeretnék többet edzeni, sportolni


5. szeretnék minden héten találkozni egy rokonommal, barátommal, akikkel időhiány miatt most csak levelezünk vagy telefonálunk


És a napirend: reggel elviszem a három gyermeket az oviba, aztán hazafelé vásárlás, zeneóra, otthon főzés, házimunka, délután edzés, rokonozás, ovi után a családé vagyok!

2016. júl. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
37%

egy pillanatig nem hiányozna a munka, ha otthon maradhatnék.

kérdés, hogy szimplán háztartásbeliként, vagy gyerekkel? mert nem mindegy, hogy a gyerek is otthon van-e velem.


de amúgy nyilván elvinném oviba/iskolába, hazafelé bevásárlás, hazaérve kis takarítás, mosás, pakolás stb, reggeli csatatér eltüntetése hiszen nem kellene még emiatt is korábban kelni, hogy indulásra összepakoljunk).

aztán simán élnék kicsit a hobbimnak, kézimunkáznék, olvasnék, elmennék barátnőzni, edzőterembe, akárhova. kora du megfőznék, hogy mire a zember hazaér, addigra legyen friss a kaja, nem melegítettet kapjon... elbattyognék a gyerekért... és lenne időnk elmenni edzésre, játszóterezni, bandázni úgy, hogy tudom, nem fut a lakás, és nem aggódom azon, hogy jajj, mit fogunk enni, még nem is főztem.

2016. júl. 21. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!