Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hajmosás probléma? Segítsééég!

Hajmosás probléma? Segítsééég!

Figyelt kérdés
1,5 éves kislányomnak nagyon szép "dús" elég hosszú haja van. Maximum 3 naponta mosom a haját de van hogy beleken valamit akkor muszáj sűrűbben. Eddig nem is volt gond de kb 1 hónapja kínszenvedés. Van az a szemvédő amit a fejére kell húzni azt használjuk néhány hónapos kora óta. Mostanában viszont nem engedi hogy a fejére húzzam, azt sem engedi hogy a szeme elé tegyem a kezem. Az sem érdekli ha éneklem közben. Próbáltam elmagyarazni neki hogy ezt kell. Próbáltam megtanítani hogy hajtsa hátra a fejét különben a szemébe megy a víz, de csak ordít. Tanácstalan vagyok :(
2020. márc. 30. 16:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%
Hát pedig hajat mosni muszáj. 1,5 évesnek nem fogod tudni megmagyarázni. Ez ilyen, ordítson, ha eléggé zavarja majd a víz a szemében, akkor majd együttműködik. Szerintem nem nagyon tudsz mást csinálni.
2020. márc. 30. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
83%
Az enyémnek is dús, hetente mossuk, vagy ritkábban, nem kinoznám 3 naponkénti hajmosással.
2020. márc. 30. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszi első, gondoltam hogy ez a helyzet csak féltem hogy én csinálom rosszul.

Második : muszáj 3 naponta mosni, belekeni a joghurtot stb ha épp olyan a kedve. Összeáll, belebüdösödne.

2020. márc. 30. 17:35
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk fázisok voltak.

Babaként karra fektetés volt a hatékony. Nagyobbacskaként az, ha elfektettük a vízben (kádban fürdött mindig, kb pocak aljig érő vízben). Feküdt a hátán és bohóckodtunk. Később nem mert elfeküdni, maradt a "játék közben óvatosan egyre jobban vizessé tettem a haját, besamponoztam és a végén gyorsan lemostam" mód. Volt egy időszak, amikor imádott locsolókannával játszani fürdés közben, akkor azzal tudtam lemosni.

3 évesen értette meg, hogy ha felnéz akkor nem megy a szemébe a víz és a sampon.

2020. márc. 30. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem ha ennyire problémás, akkor vágasd le a haját, amíg meg nem tanulja, hogy hátrahajtsa a fejét. 3 éves kor körül már jobban megértik.
2020. márc. 30. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
50%
Miért rövid hajat nem kell mosni? Azt nem kenheti össze? A szembe kerülés szempontjából a hossz meg mindegy szerintem.
2020. márc. 30. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Így van. A fiam rövid hajjal is koszmós lett pl 3 éves korára. Pedig rövid a haja és mossuk is. Na azt aztán mosni kell minden nap. :D
2020. márc. 30. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
50%
Mostam dús, hosszú hajat, meg rövidet is. Ez utóbbit sokkal könnyebb. Az öblítés negyed annyi idő.
2020. márc. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Lányomnak is hosszú haja van, és utálja ha mosom, végigordítja az egészet, de ez van, muszáj megcsinálni. Én amúgy hátrafektetem a kádban, úgy, hogy az egyik karomban tartom (mint picinek), és a másik kezemmel locsolom a hajára a vizet, majd samponozom (oda van készítve addigra, nem akkor keresgetem), majd öblítem. 21 hónapos, babakora óta így mosom a haját.
2020. márc. 30. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
52%
Nehogy levágd ezért a szép hosszú haját. Nyugodtan tapasztalja meg, hogy milyen ha belemegy a szemébe a víz meg a sampon, nem lesz baja tôle. Pláne, ha ilyen babasamponok. Megtanulja, hogy kellemetlen érzés és pár alkalom után már készségesen fog együttmûködni. Ebben a korban úgysem használ a szép szó.
2020. márc. 30. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!