Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hajmosás probléma? Segítsééég!

Hajmosás probléma? Segítsééég!

Figyelt kérdés
1,5 éves kislányomnak nagyon szép "dús" elég hosszú haja van. Maximum 3 naponta mosom a haját de van hogy beleken valamit akkor muszáj sűrűbben. Eddig nem is volt gond de kb 1 hónapja kínszenvedés. Van az a szemvédő amit a fejére kell húzni azt használjuk néhány hónapos kora óta. Mostanában viszont nem engedi hogy a fejére húzzam, azt sem engedi hogy a szeme elé tegyem a kezem. Az sem érdekli ha éneklem közben. Próbáltam elmagyarazni neki hogy ezt kell. Próbáltam megtanítani hogy hajtsa hátra a fejét különben a szemébe megy a víz, de csak ordít. Tanácstalan vagyok :(
2020. márc. 30. 16:24
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyanez volt körülbelül 3 hónapja, igaz ő most már 2 éves. Nekem az vált be, hogy az elején elterelem a figyelmét. Ez általában úgy szokott történni, hogy egy tapadó korongos fürdős játékba (bababoltban kapható) nyomok borotva- vagy hajhabot és felragasztom a falra. Ezek után pár sminkecsetemet megkapja és ezzel már alkothat is. Ilyenkor elkezdem bevizezni a haját és megkérdezem tőle, hogy csípi-e a szemét a víz. Ha azt a választ kapom, hogy igen, akkor felvesszük az úszószemüveget, de ha azt, hogy nem, akkor folytatom a vizezést. Ha már elég vizes a haja, akkor ha előtte nem kellett, ekkor felvesszük az úszószemüveget és ráteszem a sampont is a hajára. Van olyan is, amikor tiltakozik az úszó szemüveg ellen ilyenkor jön a kisméretű törölköző. Megkérem, hogy szorítsa a szeméhez a törölközőt és így nem megy a szemébe a víz.
2020. márc. 31. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Köszi utolsó!

Mostmar a fürdést is utálja szóval már mindegy miért ordít 🤷‍♀️

2020. márc. 31. 15:20
 13/13 anonim ***** válasza:
Sajnos a fürdéshez nem tudok tanácsot adni, mert nálunk az nagy kedvenc.
2020. márc. 31. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!