Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért nem tudják ilyenkor a...

Miért nem tudják ilyenkor a szülők otthon hagyni a kisgyereket vagy legalább visszafogni vásárláskor?

Figyelt kérdés

Ma voltam tanúja, hogy egy kisgyerek a Tescoban minden egyes terméket végigfogdosott, elcipelt meg mindenkit zaklatott. Anyuka aztán visszapakolta őket, mondván, hogy "ez nekünk nem kell". Mikor azt sulykolják a fejünkbe, hogy lehetőleg semmit se tapogassunk, azt fogjuk csak meg amit megveszünk. Anyuka meg sem próbálta nevelni a gyereket, illetve egyszer mondta neki, hogy ha rosszalkodik, akkor felveszi. Utána még egy órán keresztül rohangászott! Ha a gyerek még nincs olyan korban, hogy megértse, akkor miért nem lehet fizikailag visszafogni legalább? Értem én, hogy az rossz a gyereknek, de könyörgöm itt most mások egészségéről van szó. A gyerek nem fog belehalni ha hisztizik egy kicsit, ellenben ha elkapja tőle valaki olyan mint az én anyám, akinek már volt 3 tüdőgyulladása, már annál inkább... Ja és a vicc: NAGYMAMA is ott volt. Tehát volt anyukának segítsége, mégsem hagyta otthon a gyereket, vagy legalább kint a parkolóban/füves részen. Ez normális körülmények között is idegesítő, mert senki nem akar nyálas terméket venni. És aztán a szülőknek áll feljebb hogy rossz véleménnyel van róluk a társadalom.

Közben a bolt tinédzserekkel is tele volt akik ott bömböltették a zenét meg összefogdosták a pékárukat. Gördeszkával, szóval nem csak bevásárolni ugrottak le gyorsan... Azoknak miért nem mondják meg a szülők, hogy tessék otthon maradni? Párocskák, házastársak, családok mindenhol... Közben pl. Angliában sok helyről kitiltják már a gyerekeket, illetve családonként csak egy ember mehet.


2020. ápr. 2. 22:47
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
29%

Ott kezdődik a probléma, hogy eleve ilyen helyzetben miért kell a gyereket boltba vinni? Miért kell nagymamának boltba menni? Én itthonról dolgozom, közben a fiamat tanítom, aki 9 éves. Ez a 2. hete, hogy sehol nem voltam az utcán kívül, ahol is ketten sétáltunk a kisfiammal estefelé, amikor az utcán nem nagyon volt egy teremtett lélek sem. 2 hete a férjemen és a fiamon kívül kb. nem beszélgettem élőszóban senkivel. A férjem, aki mezőgazdaságban dolgozik, ő dolgozik területen, ő jár mindenhová, de összeírjuk, hogy mi kell a boltból, azt megveszi és jön haza. Magyarul nem lófrál naponta többször. Ez idő alatt 1x volt bent a városban, mivel mi falun élünk, egyébként mindent a faluban vásárolunk meg. De nem mindenki ilyen fegyelmezett.

Kedves kérdező! Felesleges ezen agyalni, sok ilyen van, akik tojnak rá a dolgokra. Lesz is ilyen.

Megmondom őszintén, én a 65 év felettieket zártam volna karanténba, meg az egyébként beteg embereket, a többiek meg úgyis meggyógyulnak belőle, ha el is kapják. Esetleg tényleg 2 hétre tartottam volna mindenkit otthon, azt mindenki szabadsággal meg tudta volna oldani, nem került volna családok megélhetése, cégek fenntartása veszélybe.

Meg aztán azon teljesen ki be vagyok halva, hogy milyen veszélyesek a gyerekek az idősekre, mert a gyerekek hordozzák, míg az idősek betegszenek meg. Na, már most. Ki fertőz jobban? Egy eleve megbetegedett, köhögő, tüsszögő felnőtt, vagy egy hordozó kisgyerek, aki gyakorlatilag marha nehezen tud fertőzni, ha nem érintkezik senkivel? Nyilván a beteg idős fogja a többi idős társát megfertőzni (piacok vannak? Nem is értem...), illetve mindenki mást is. Meg eleve az, aki beteg. Szóval én fordítva csináltam volna. De hát nem én döntök.

2020. ápr. 3. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
51%

". A gyerek nem fog belehalni ha hisztizik egy kicsit, ellenben ha elkapja tőle valaki olyan mint az én anyám, akinek már volt 3 tüdőgyulladása, már annál inkább..."


Ha meg végig hisztine, akkor az lenne a baj.


A bezzeg az én gyerekeim válaszolónak... Hány évvel ezelőtt volt? Anyám is mindig elmondja milyen jól lehetett velünk.

Csakhogy nem is olyan régen még nem voltak ilyen nagy áruházak, nem volt úgy berendezve, hogy a gyerek szemmagasságba teszik a nekik való cuccokat. Nem is volt ennyi dolog egy áruházban.

Ettől függetlenül gáz a családos vásárlás ebben a helyzetben.

2020. ápr. 3. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
64%
Ha nincs járvány akkor sem értem, hogy miért kell játszótérnek használni egy boltot. Illetve sajnos értem, csak undorodom tőle. Elhurcolják a gyereket, hogy majd jól levezeti a boltban az energiáját, otthon legalább nem kell vele foglalkozni. Addig is ez ment amíg nem volt járvány. Volt bolti dolgozóként biztosan tudom mondani, hogy nincs még egy réteg amit annyira gyűlölnénk mint a lusta szülő aki nem akar foglalkozni a gyerekével és inkább behozza szétszedni a boltot. Igen csak nehéz pénzt kezelni és odafigyelni ha 10 gyerek teli torokból visít körülötted, de ez nyilván senkit nem érdekel. Annyira érdekes, hogy engem már nagyon pici koromban megtanított anyám, hogy nem szabad a boltban kiabálni meg rohangálni...
2020. ápr. 3. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

03:38 hát mondjuk fél órát álltam a sorban, de az ne zavarjon. xD Különben meg nehogymár én legyek a rossz, aki betartok minden szabályt, egyedül megyek, próbálnám tartani a távolságot, stb... Remélem majd egyszer te is kifogsz egy ilyen összenyálazott terméket.

A tinédzserekre meg nem tudok mit mondani, vitték a bluetooth hangszórót és ment a zene csoportosan, cipelték a gördeszkát. Család mindenhol, apa, anya, gyerekek. De út közben is hetente találkozok egy fiatal lánnyal, aki görkorizni jár le a falunkba így vírus idején is... Ha nem hiszed el, nem tudok mit mondani.

2020. ápr. 3. 12:47
 15/22 anonim ***** válasza:
91%

12: nekem MOST vannak kisgyerekeim (4,5 éves és 15 hós), és lehet velük értelmesen boltba menni. A 15 hónapos, ha nem bír magával, beül szépen a kocsiba, vagy felveszem hurciba. Anno a naggyal is így tettem, ezért ő mostanra meg van nevelve, és a szóból is ért, bármilyen hihetetlen. Nem, nem egy leteszem a sarokba és ottmarad gyerek, ő is próbálkozott, csak rájött, hogy szarul jár.

Mindazonáltal aki most boltba viszi a gyerekét úgy, hogy nem kötelező, mert lenne kivel hagyni, az egy gyökér. Ahogy az az öreg is, aki elmegy, mikor nem lenne neki muszáj. Az a baj, hogy nem mondhatja azt az ember, hogy kit érdekel, aki hülye, dögöljön meg, ő baja, mert sajnos a hülyeségével mást is veszélyeztet jelenleg, így nem csak rá tartozik.

2020. ápr. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

Amúgy "békeidőben" is láttam olyan gyereket, aki félig betolta már a szájába a fánkot, apuka meg szépen visszatette...

A gyerekek tudomásom szerint "superspreaderek" szóval sokkal jobban tudják terjeszteni mint mások. És egyáltalán nem zavart volna ebben a helyzetben, ha hisztizik, mert ez nem olyan mint az átlagos hétköznapok. Amúgy meg hatalmas zöld területek vannak a bolt körül, ott játszhatott volna a gyerek.

Amúgy érdekes módon több nőtől is hallottam, hogy a férje 'nem tud' rendesen vásárolni felügyelet nélkül. Könyörgöm felnőtt emberről beszélünk.

2020. ápr. 3. 12:56
 17/22 A kérdező kommentje:
Ja és az én szülővárosomban, ahol vásárolok, már vagy 3 hete bezárták a piacot, itt a faluban sincs most, ahol lakok... Hála istennek, máshol is így kéne.
2020. ápr. 3. 12:58
 18/22 anonim ***** válasza:
18%
Khm.. Kedves vagy hogy ilyeneket kívánsz másnak. Asszem meg is van a véleményem.. Meg ha alapvetően igazad is lenne 🤷‍♀️
2020. ápr. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
75%
Én nem kívánom nekik, csak azt mondom, hogy alapvetően hidegen hagyna, ha másokat nem veszélyeztetnének. Végülis csak megeszik, amit főztek, ugye.
2020. ápr. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
67%
Kérdező, továbbra se értem, miért itt puffogsz és miért nem nekik szólsz személyesen, ha zavarnak. Itt nagy valószínűséggel nem fogják elolvasni a rinyálásodat, ott helyben viszont elmondhattad volna nekik a véleményedet és a javaslataidat. Vagy úgy már nem mered, ha az arcodat is kell adni hozzá?
2020. ápr. 3. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!