Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3-4 év körüli gyerekednek...

3-4 év körüli gyerekednek akinek nincs testvére hogyan telik egy napja?

Figyelt kérdés

2020. ápr. 8. 13:06
 1/2 anonim ***** válasza:

Reggel felkel, megreggelizik, felöltözik, utána egy rövid mesét megnéz, utána alkotunk valamit. Festünk vagy ragasztunk, vagy feladatlapokat csinálunk. Ma például nyuszit csináltunk wc papír gurigából, tegnap tojást festettünk. Utána az apukájával kimennek az udvarra, én addig főzök. Bejönnek, ebédelünk, a férjem elmegy dolgozni. Mióta nincs ovi, sajnos nem hajlandó aludni ebéd után, így vagy játszik bent, vagy kimegy az udvarra (rálátok, teljes zárt kapu és kerítés, nem tud semmi rosszat csinálni, de nem is olyan fajta, kb csak a homokozóban ül), ameddig én rendbe rakom a konyhát, meg berakok egy mosást, össze pakolok ilyesmi. Utána én is kimegyek hozzá. Most, hogy jó idő van, az uzsit is kint esszük meg. Ha meguntuk bemegyünk, ő eljátszik magában bent is, de van, hogy ilyenkor is alkotunk valamit.

Igazából ha jó az idő, akkor a napunk nagy részét kint töltjük. Most is épp kint vagyunk, én napozok, ő meg homokozik😊

2020. ápr. 8. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

4 és fél éves. Későn kelünk, 8-9 között. Reggelizünk, kávézunk, közben játszunk a kisfiunkkal, általában társasozunk, vagy valami fejlesztő játékkal játszik (velünk, azaz segítünk benne). Aztán összeszedjük magunkat, nekiállunk dolgozni. Ilyenkor ő egyedül játszik. Tabletezni is szabad neki, de csak a rajta lévő játékokkal és max egy bő fél órát. Általában feltalálja magát, van egy asztala a mi íróasztalaink mellett, ott szokott gyurmázni, rajzolni, van, hogy ollót adok neki, akkor nyirbál. De valamikor elvonul a szobájába játszani, vagy kirakózik. Változó, hogy melyikünknek mennyi és milyen dolga van, de általánosan igaz, hogy nem érünk rá őt szórakoztatni, viszont azért segíteni pl elővenni az ollót vagy megnézni, mit színezett, na ilyeneket megteszünk.

(Főzni is szoktunk, de az ő szempontjából ugyanaz, mintha dolgoznánk, nem vele foglalkozunk.) Délután elvileg alvás van, de inkább egy fél óra csendes pihenő. A délután jobban az övé, minimum egyikünk vele foglalkozik (sokszor marad munkánk ilyenkorra, ezért nem mindig tudunk mindketten). Kimegyünk valami néptelen helyre, este együtt játszunk, mesét nézünk.

Az esti program nem változott: közös vacsi, fürdés, mese, alvás. (Aztán, ha elaludt, néha akkor is dolgozunk.😕)

Ez most így leírva elég megterhelőnek látszik, de nem az.

2020. ápr. 8. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!