Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A karanténhelyzet miatt hogy...

A karanténhelyzet miatt hogy oldják meg a dolgozó szülők a gyerekgondozást, amíg ovik, iskolák bezártak?

Figyelt kérdés
Nagyszülők ugye kiesnek, aki home office-ban van, ugyanúgy nem tud dolgozni otthon ovis, kisikolás gyerekek mellett egész nap (aki ellenkezőjét állítja, annak a munkájának hatékonysága vet fel kérdéseket)
2020. ápr. 19. 12:28
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Hát muszáj. Én is homeoffice-ban vagyok egyedülállóként, két gyerekkel, egyik ovis, másik alsós. Egyik nap két órás értekezlet volt videón persze a nagy semmiről, miközben odaégett az ebéd. De határidőre kész lettem a heti feladatokkal és még meg is dicsértek. De agybaj :) most hétvégén sikerült bepótolunk a sulissal a 4 oldalas rajzos környezet portfóliót, rábírni, hogy lerajzolja, mi volt húsvétkor, 12 diás ppt-t rakjon össze a kötelező olvasmányból, és gyakorolja a hegedűt, a kicsivel meg megcsinálni a logopédiát, a lábtornát (meg négykézláb kismacskát játszani, amire három napja kér...) Na meg a házimunka... És csak kicsit vesztünk össze. És persze ezzel jól kipihentem magam a következő hétre. Ja és kert sincs, ha lenne, tuti kicsapnám őket ridegtartásba, majd jöjjenek ebédelni, ha megvan a tízezer lépés, de így hétköznap marad az egy óra önállóan összecsapott "iskola" után az agyhalott nyomkodás, amíg el nem kobzom kockáztatva két óra hisztit, amitől megint nem tudok dolgozni. És azt hiszem, nem indulok idén az anyák gyöngye versenyen. :D
2020. ápr. 19. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

3-as és 6-as gyerekem van.

Mi mindketten itthon vagyunk home office-ban a férjemmel.

Nekünk is beindult most a héten az online videókonferencia, a nagy semmiről, miközben tanítsak 2 gyereket és főzzek. Kértem azt, aki tartja, hogy inkább ebéd után legyen, mégis nyugodtabbak vagyunk a gyerekekkel, akkor már kész minden. Erre a természetesen egyedülálló p.icsa kikelt magából, hogy én mit képzelek, hát ez munkaidő. (Egyébként a főnökömmel megbeszéltem, hogy leginkább délutános műszakban leszek most, mert akkor érek rá dolgozni.) Akkor én azt fogom képzelni, hogy betárcsázok, és megyek át a gyerekszobába, ők meg beszélgessenek nélkülem.

6-as gyerek nagyjából tanul egyedül, de figyelemzavaros, így mindent át kell neki nézni, mert simán előfordult, hogy megcsinálta a feladatot, de feltölteni elfelejtette. Matekot, angolt, nyelvtant azt együtt csináljuk, mert az nem megy egyedül.

A 3-assal meg mindent együtt kell, mert nem tud még egyedül tanulni, ő is sni-s. Olvasást apa átvállalta, meg a főzést.

Egyébként átlag délután 2-re kész vagyunk mindennel, utána ülök le dolgozni. Eddig még mindig minden időben elkészült.

Csak ugye vannak rugalmatlanabb egyének, akik nem díjazzák azt, hogy nem pont ott és akkor akarom csinálni a dolgokat.

2020. ápr. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ja, és nálunk van kert. Ha mindennel elkészültem, kizavarom őket, és akkor nem zavarnak. Hétvégén meg takarítunk, játszunk.

Szerintem ők elvannak így, csak a gyerektársaság hiányzik nekik. Egyébként kevesebbet tanulnak, mintha suli lenne.

2020. ápr. 19. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Egy elsős lányom van. Home office-ban vagyok, de fixen 7:30-tól 16:00-ig kell dolgoznom. A lányom egész nap eljátszik önállóan. Persze néz tévét is. Ha kér enni, akkor 2 perc alatt odaadom neki, az ebédszünetem fél óra, akkor együtt eszünk. Este és hétvégén tanulunk.
2020. ápr. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Huh utolsó, ez nem semmi. Náluk ez nem müködne. A fiam elsős, de minden nap vissza kell küldeni az aznapra kiadott feladatokat megoldva, lefotózva. Max. másnap délelőttig lehet tolni. El sem fogadnák, ha mindent hétvégén küldenénk be.
2020. ápr. 20. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én 6éves ovissal vagyok egyedül, home officeban, fixen 8-2ig, ráadásul telefonos ügyfélszolgálati munka rögzített vonalon, úgyhogy nincs mese, meg KELL oldanunk.

Kint a falon a táblázat mikor mit csínál a fiam, míg melózok, ezt közösen dolgoztuk ki, két hívás között és a szüneteimben azért tudok vele érdemben kommunikálni. És tudja, ha végzek megyek és játszok vele amit csak akar, vagy lemegyünk levegőzni. Nehéz de bírjuk, mert nincs más opció.

2020. ápr. 20. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
5-ös, aki nem dolgozik, attól ez el is várható. Engem nem érdekel, hogy a többi szülő mikor mit küldözget. Én szóltam a tanító néniknek, hogy mindketten dolgozunk, így oldjuk meg. Mivel soha nincs a gyerekemmel és mint szülők, velünk sem probléma, természetesen maximális támogatással állnak hozzánk. Nyilván én is előreveszem a határidős feladatokat, a szorgalmit és a gyakorlást és amit nem kell beküldeni azt csináljuk hétvégén. Ha nem így állnának hozzánk, akkor sem érdekelne, biztosan nem mondanék fel.
2020. ápr. 20. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nálunk mivel én dolgozom és nem home Office mert nem

Megoldható úgy,vidéken van egy rokonnál a gyerek.

A tanulással mi is Elvagyunk maradva de mivel egyedül nevelem dolgoznom kell,multkro másfél hét anyagát pótoltuk kutyafuttában.

De más megoldás nincs.

2020. ápr. 20. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!