Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ki gondolkodik normálisan?...

Ki gondolkodik normálisan? Vagy én vagyok tényleg maradi?

Figyelt kérdés

Ti mit gondolnátok erről?

Első osztályos a kislányom 8 éves. Van egy barátnője az iskolában. Hogy is mondjam.. Nem úgy nevelik a gyerekeket, mint mi. Az asszony csalja a férjét és fordítva, sokat veszekednek és a nyolc éves kislány és a testvére erről mind tud.

Sajnos ebből sokat behoz az iskolába. Mióta barátkoznak az én gyerekem is kifordult magából. Messengert akar Facebookot és Vibert mert a kislánynak megengedik ezt. De én nem engedem semmiképp. Könyörgöm 8 éves. Hétvégén ment egy dokumentumfilm a kisbabákról az egyik csatornán. A lányom megjegyezte,hogy " nem kellett volna annyit sze*elni és nem lenne ennyi gyerekük". Szó szerint köpni nyelni nem tudtam. Mire elmondta, hogy a kislány elmesélte neki, hogy mi az a sz*x és a csókolózás. Azt hittem megőrülök. Szerintem ennek még nem lenne itt az ideje, hogy tudja. Szerintetek is rossz hatással van a gyerekemre? Mit csináljam hogy magyarázzam el neki, hogy nem hozzá való a kislány? Mért nem lehet Facebookja, Messengere stb.. Segítsetek. 🤔



2020. ápr. 25. 14:06
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Határozottan emlékszem, hogy engem első általános után, 7 évesen, egy trágár vicc kapcsán világosított fel egy barátnőm. És ez nem ma volt, hanem 30 éve, és úgy, hogy mindketten gondos szülők gyerekei voltunk. Nem új jelenség ez egyáltalán. És nem baj, ha tud róla. Az okozhat inkább problémát, ahogy te ezt a kérdést kezeled.

A Facebookkal kapcsolatban alapesetben egyet is értenék veled, de most muszáj ezt lazábban kezelni, hiszen élőben nem találkozhatnak a gyerekek. Az én 8 és 10 eveseimnek sincs saját Messengerük, de a kicsi rengeteget videóchatel a barátnőivel az én fiókommal. Nem szeretem ezt, de engedem, mert a mostani helyzetnek ez sajnos velejárója. És így legalább látom is, miket küldözgetnek, és tudunk beszélgetni róla.

Inkább ez, mint a tiltás.

2020. ápr. 25. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
És az normális, hogy játszanak itt nálunk és hallottam, hogy azt mondja a lányomnak, hogy aki veszít társasban annak megkell fognia a kiskutya kukakcát. Szerintem ez nem oké.
2020. ápr. 25. 20:30
 13/22 anonim ***** válasza:
51%

Ez most megint az, hogy hozzáadtál a sztorihoz olyan részleteket, amíg eddig nem voltak benne.

Lehet, én voltam a züllött gyerek, de mi ebben a korban, vagy max 1 évvel idősebben a Bravo Szerelem szex gyengédség rovatát olvasgattuk, és azt játszottuk, hogy Ken végigment az összes Barbie-n. És normális felnőtt lettem.

2020. ápr. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
80%

13 -as

Mi is


10. Voltam

2020. ápr. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
8-9 évesen sok kislány menstruál. Ezekről muszáj beszélned vele, képzeld el, hogy megijedne, ha nem tudná, miért vérzik a nunija. A többivel egyetértek.
2020. ápr. 25. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
21%
Mások helyett inkább magatokkal foglalkozz. Például egy 8 éves gyerek mit keres első osztályban. Jóhogy nem 10 évesen kezdi az iskolát.
2020. ápr. 26. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
26%

Szerintem ne engedj semmilyen közösségi oldalt még, tiktokot meg pláne ne.


Én “csak”, 28 éves anya vagyok, a tiktok kegyetlen, rengetegen káromkodnak, és egy rakás érzelmi analfabétát nevel ki az oldal, egymás arcába vágnak sajtot, sonkát, kisbabáéba, állatéba, nagyit leköpnek vízzel, 30000 szivecske meg komment mellé, hogy milyen jó már. Mikor leszedtem, legelőször egy válogatott cigánylegény adta elő a legdurvább káromkodásokat, amiket ismerek, szexelős és magamutogatós videó meg millió van benne. Nem hogy 8, de 12 éveseknek sem való.


Facebookon engem kép nélküli profillal is betalál néha még most is egy egy random férfi péniszképpel, régebben meg ismerkedni akartak felnőttek, mikor gimis voltam, pedig akkor sem volt képem.


Vibernél dettó kaptam ismeretlentől szexuális üzenetet, de azt nem is helyeslem, mert telefonszám kell hozzá.


Max csinálnék egy fiókot magamnak!! hogy több játékot szedhessen le.


Emlékszem 20 éve szabad gépezés volt elsőben, a teveclub csetét nyitottuk meg, mire ránkírt egy rakás elfajzott kis perverz, hogy úgy megdg, hogy szétreped e a kis pnánk. Ezzel nyitottak.


Én nem engedem csak korlàtozva majd, minden reggel én nyitom le elsőnek a messengert, este pedig nem használhatja. Mindezt addig, amíg el nem kezdi a sok beteg nagyobb gyerekként az utcán megnézni/megkörnyékezni.


11 éves korig remélem nem kell arról részletesebben beszélnem, hogy mennyire betegek is a férfiak és mennyi veszély les rá.


Ne szedd le ezeket még!


Ha igen, nagyon gyorsan világosítsd fel a pedofilokkal és a nagyobb fiúkkal, férfiakkal kapcsolatban, hogy ne érezzen tiszteletet az idősebbek iránt, mert nem meri majd megvédeni magát se online, se élőben. Nekem egy hét sokk volt, csak az a teveclubos cset, könnyezve becsuktuk az ablakot, utána következő héten megint meg akartam nyitni, mert zavart, hogy a másik embertől nem tudtam megvédeni magam. Szerencsére a padtársam nem akart részt venni ebben, neki biztos normális szülei voltak, akiknek mert erről beszélni és normális tanácsot adtak. Ha visszamegyek se tudtam volna semmit írni egy idősebbel szemben.


A felvilágosítás fontos, a szex jó, szerelem jó, örömszerzés jó, ennyit kell tudnia egy kisgyereknek, meg ha valami rossz van, egyből szóljon neked, soha nem fogsz rá rossz szemmel nézni. Ahogy bejön a közösségi oldal, már azt is kell tudnia mennyien meg akarják dugni, mennyi felnőtt, nagyobb gyerek beteg, miket küldhetnek, miket mondhatnak, soha de soha ne válaszoljon, ne is nézze meg ismeretlenek üzeneteit, ismeretlen gyerekekét sem, kamu képet használók, kamu adatokat megadók..


Ezt még felnőttek sem kezelik jól, nemhogy egy 8 éves! Ha rossz a kapcsolatotok, biztos nem a legjobb, ha ilyeneket nem mondtál el eddig, életveszély, nem fogja elmondani, ha valami újat, rosszat, megdöbbentőt tapasztal..


El onnan!


Már online játékok beszélgető felülete is ciki sokszor, ott eleve barátként nyitnak a tinik a kicsik felé, előnyben vannak..


Ha nem hiszed, tegyél ki itt egy tinikre jellemző kérdést, jön 2-3 beteg levél, akik arról érdeklődnek hány éves vagy, akarsz e barátkozni, pedig ez egy viszonylag kis “közösség” az általad említettekhez képest.

2020. ápr. 26. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
75%

17es! Ha 28 éves létedre nem tudod beállítani a Facebook oldalad, akkor még neked sem való.

Simán netezhet szülői felügyelettel.

A lányom 9 évesen kezdett menstruálni, jobb ha mielőbb felvilágosítod a gyereket.

Ha a kislány a füled hallatára mond olyat ami nem tetszik, akkor ott rászólsz.


Elég életképtelennek tűnsz, ne haragudj... Ilyen dolgokat simán tudni kell kezelni egy anyának.

2020. ápr. 26. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
21%
Te gondolkodsz normálisan és ne engedd oda kislányt hozzátok illetve te se enged kislányhoz lányodat,ne engedj neki se Facebook,se tik tokot .és mond meg lányoknak hogy nincs és kész .most úgy is maradj otthon van meg online tanulás .
2020. ápr. 26. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
39%

14 éves korom óta fentvagyok, már csak a gyerek ovija miatt, idegenek üzenetei az engedélykérések mappába mennek, egy darab ismerősöm sincs és egy képem sincs évek óta, sosem osztok meg semmit, nem lájkolok és mellesleg informatikusnak tanulok egyetemen, szóval engem nem kell kioktatni, nálam biztonságosabban kevesen használnak közösségi oldalt(kamu email, kamu név, inkognitó ablak)


Ha feltűnt volna, ez korábbi tapasztalat főleg, akkor is keveset osztottam meg, de akkoriban voltak képeim és ismerőseim, de idén már kaptam vadidegen közelkeleti embertől üzenetet, pedig teljesen üres az oldalam.


Nem lehet biztonságosan használni közösségi oldalt, úgy meg pláne, ha közösségi szerepet akarsz, hogy betöltsön, nem csak az ovis híroldalt bámulod, mint én.


A netet használó gyerekeknek tudnia kell, hogy online térben a férfiak többsége szexuális célokra akarja őket felhasználni, akár aktívan, akár passzívan, és ezt nem csak direkt fogják tudtukra hozni, hanem sunyin haverkodnak, nőnek adják ki magukat, gyereknek, fiatalnak, edzőnek, bárminek.


Még ezen az anonim fórumon a gyereknevelés! témakörbe is jön pár elfajzott, aki a szülési utáni testünkről érdeklődik, pelenkáztatná magát, terhes nőt dugna, gyereknek adja ki magát, anyának adja ki magát, a mellünk érdekli, a szülési utáni testünk, a gyerekeink teste!! pedig itt aztán semmi nincs, csak a tudat, hogy talán nők vannak és talán valós dolgokról beszélnek és erre élvez.


Naponta egy kérdést legalább eltávolítanak csak ebben a szűk csoportban emiatt, pedig mennyienvannak itt, 150en?


Vedd már le a szemellenzőt, a net tele van aberált férfiakkal, akiknak a gyerekeink kellenek, és nem csak a lányok!

2020. ápr. 26. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!