Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljak, hogy ne legyen...

Mit csináljak, hogy ne legyen ilyen eleven a 3,5 éves fiam?

Figyelt kérdés
Ma pl a temetőbe vittünk virágot és levette a sírokról a mécsest, felmászott a sírra, dobálta a kavicsot. Ott volt egy csoporttársait is az apjával. Ő szép csendben volt, segített az apjának. Akárhova megyünk mindig az én gyerekem a legrosszabb. Hiába szólok rá ha szépen de durván nem hallgat rám, ha kezére ütök meg ordít. Kisbiciklijével voltunk ma is és hiába kiabáltam neki, hogy álljon meg mert jöhet autó mintha meg se hallana, annál jobban megy. Nem szeretek már sehova menni vele mert csak felhúzom magam. Mindig ilyen eleven volt de azt hittem ennyi idős korára már kinövi.

2020. ápr. 28. 13:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
48%

Felmászik a sírra?

Miért hagyod, hogy egyáltalán eljusson addig a pontig, hogy már a síron van?

Nem csak a kezére kéne csapni az ilyen gyereknek!

2020. ápr. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Előtte megbeszéled vele, hogy hogyan kell viselkedni ott, ahova mentek?

Én mindig úgy indítok, hogy ez a hely nem játszótér, itt nem rohangálunk, nem hangoskodunk.

Ha mégis úgy érzem nem viselkedik megfelelően, akkor elviszem onnan és kint újra elmondom, hogy ezen a helyen hogyan kell viselkedni. Visszamegyünk és ha ez sem segített, akkor hazamegyünk.

Azért próbálok úgy időzíteni, hogy ne ebéd vagy alvás időben vigyem ilyen helyekre.

2020. ápr. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Persze, hogy elmondom. Azt is még a bejáratnál, hogy csendbe kell lenni, de hiába szólok rá 20x. Egyszerűen nem hallgat rám. Már volt aki mondta, hogy el lett kényeztetve azért ilyen. De mindig rászóltunk, nem hagyunk rá sose semmit, mégis ilyen. Vagy lehet, hogy hiperaktív vagy ilyesmi baja van? Folyamatosan izeg mozog évesnél is mindig. Ő nem olyan, hogy leül és eljátszik egyedül fél óráig. 5 perc után mindent megun.
2020. ápr. 28. 13:40
 4/11 A kérdező kommentje:
*evésnél
2020. ápr. 28. 13:41
 5/11 A kérdező kommentje:
Öltözködéssel is szenvedünk. Már oviba is mondták, hogy gyakoroljam vele otthon mert nem öltözik. Gyakoroljuk és tudna is de nem akar. Reggel vagy 20 percig kell vele veszekedni mire végre leveszi a nadrágot. Férjem estig dolgozik, folyton én vagyok vele, már borzasztó fárasztó. És mindenki azt kérdezgeti, hogy mikor lesz testvére..Amitől már frászt kapok, eggyel se birok
2020. ápr. 28. 13:48
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
3 és fél éves, valószínűleg van nála egy kis idegrendszeri érettlenség. Nem rosszaságból csinálja. Nekem mind a 2 fiamnál volt, át tudom érezni, már nincs velük semmi probléma. Sokat mozogjon, hintázzon, másszon stb. Lehet később kell egy kis fejlesztés is, de magától is be tudja hozni.
2020. ápr. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Amúgy okos. Hosszú mondókákat is megtanul, 20ig számol stb. Csak a viselkedése ilyen
2020. ápr. 28. 13:54
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez a baj, hogy 20x elmondod. Onnantól, hogy először rászólsz, tudja hogy még bőven van ideje rosszalkodni, amíg valami következménye nem lesz.

Elmondod, elmagyarázod neki. Rászólsz először, másodszor figyelmeztetéssel, ha nem azt csinálja betartod azt amit ígértél ha nem úgy viselkedik. Pár alkalom és rájön, talán nem nézi majd semmibe a szavaidat.

2020. ápr. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ok, mindig rászólsz. És mi történik, ha rászólsz, de mégis csinálja?

Úgy vélem, itt van a hiba, nincsenek következmények.

2020. ápr. 28. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Unokatesóm dettó ilyen volt. Most 10 éves, nem tudnak vele sem utazni, sem étterembe, moziba, színházba menni, se sehová, ahol viselkedni kéne, mert mindenhol cirkuszt csinál. Nála is így kezdték, meg ment a kötelező "dehát még kicsi" duma.


Az a gond, hogy semmi következménye nincsen a tetteinek. Hidd el, ha az én gyerekem mászna fel másnak a sírjára, úgy leszedném, hogy többet eszébe sem jutna a gondolat sem. Az meg, hogy úgy közlekedik a biciklivel, mint a vadállatok, nem csak rátok nézve gáz, hanem az autósokra is... Gondold el, ha kigurul valaki elé, és elcsapják, akkor valakinek az egész életét úgy kell leélnie, hogy megölt egy gyereket. És hiába a te hibád, mert képtelen voltál megnevelni, benne ez fel sem fog merülni. Ne haragudj, de aki nem tud közlekedni (életkortól függetlenül), az ne üljön biciklire! Fogjad szépen a kezét, vagy ha az sem megy, tegyél rá gyerekhámot.


Kéne egy kicsit komolyabb szankció annál, hogy "rászólunk". Mert hidd el, ez neki semmit sem jelent.

2020. ápr. 28. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!