Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljak, hogy ne legyen...

Mit csináljak, hogy ne legyen ilyen eleven a 3,5 éves fiam?

Figyelt kérdés
Ma pl a temetőbe vittünk virágot és levette a sírokról a mécsest, felmászott a sírra, dobálta a kavicsot. Ott volt egy csoporttársait is az apjával. Ő szép csendben volt, segített az apjának. Akárhova megyünk mindig az én gyerekem a legrosszabb. Hiába szólok rá ha szépen de durván nem hallgat rám, ha kezére ütök meg ordít. Kisbiciklijével voltunk ma is és hiába kiabáltam neki, hogy álljon meg mert jöhet autó mintha meg se hallana, annál jobban megy. Nem szeretek már sehova menni vele mert csak felhúzom magam. Mindig ilyen eleven volt de azt hittem ennyi idős korára már kinövi.

2020. ápr. 28. 13:10
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Nagy virtuális ölelés. Mintha az én fiamat írtad volna le, csak ô mondókázni sem akar. Elsô körben végeztess el egy hallásvizsgálatot a gyereken. Lehet, hogy tényleg nem hallja, ha rászólsz.

Érdemes kivizsgáltatni a gyereket, ha hiperkativitásra gyanakszol. Megfelelô fejlesztô gyakorlatokkal szépen kezelhetô a helyzet.

Nálunk csak az segít, ha végtelen türelemmel és feltétlen szeretettel, mégis határozottan fordulunk a gyerekhez. A büntetést az engedelmesség alternatívájaként értelmezi. Simán elkezdett velem üzletelni, hogy ô inkább nem néz tévét és nem eszik édességet, csak ne kelljen aludni. Csak én meg láttam, hogy nagy szüksége volt a gyereknek az alvásra. Így nálunk nincs "következmény", csak addig cseszegetem a gyereket, amíg nem fogad szót.

2020. ápr. 28. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!