Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kérlek mondjátok, hogy ez...

Kérlek mondjátok, hogy ez csak egy korszak és kinövi?

Figyelt kérdés
1.5 éves a lányom. 1 hete minden egyes napunk abból áll, hogy utána szaladok, rá figyelek. Ha nem figyelek rá, mászik fel az asztalra, székre, dobálja szét a játékait. Le szedem az asztalról, össze szedem az el dobált játékokat, próbálok vele játszani. Persze nem érdekli és megy a konyhába, ki pakolja a szekrényeket 1 pillanat alatt ránt ki belőle mindent. Hiába szólok rá, hogy nem szabad, ne menj a konyhába, nem érdekli. Egész nap utána kell mennem és mellette ülni mert egyedül nem játszik 1 darab játékkal sem. Hiába adok neki bármit, semmi nem köti le ha egyedül kell játszania. Ha meg unom és felviszem a szobájába, sikít, ordít torka szakadtábol, addig ameddig valaki nem megy érte. De ezt nem csinalhatom mert a férjem éjszaka dolgozik és ő is fent alszik a szobában, hiába csukom be az ajtót. Ha kapcsolok neki mesét, hogy legalább 2 percre maradjon már ameddig el megyek mosdóba, amint ki teszem a lábam a nappaliból szalad utánam ordítva. Főzni nem tudok tőle, takarítani nem tudok tőle, a rend kizárt dolog mert azonnal szét dobál mindent. Kezd baromira elegem lenni, hogy egy kávét nem tudok meginni mert valami rosszaságot csinál. Ugye ez csak egy korszak? Hogyan köthetném le a figyelmét? Hogyan taníthatnám meg újra egyedül játszani?
2020. máj. 1. 13:35
1 2
 11/14 Bogus20 ***** válasza:
35%

Hát ez borzasztóan hangzik... Nincs túl sok játéka? Legyen a szobájában 3-4 játék és ne több, a maradékot el kell dugni és akkor rend lesz, meg ő sem lesz a sok játéktól még inkább összezavarodva. Amióta ez van nálunk, a legnagyobb "rendetlenség" esetén is max 10 perc alatt össze tudok pakolni.

Kicsit olyan kaotikusnak tűnik ez a helyzet, mintha nem te lennél a családban a főnök, hanem ő, de ez nem jó a gyereknek. Tudnék ezzel kapcsolatban könyveket is ajánlani, de lehet azt mondanád, nincs időd olvasni, pedig nekem pont a könyvek által lett időm a gyerekek mellett is meg sok örömöm a gyereknevelésben.

2020. máj. 1. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
A következő dolgot tudtam kitalálni. A konyhában csináltam neki egy külön szekrényt amiben csak a műanyag edények vannak a többire veszek biztonsági zárat. A nappaliban még nem tudom hogy oldom meg, hogy ne másszon az asztalra. Most körbe raktam szőnyeggel ha le esik ne üsse meg magát és el pakoltam mindent onnan ami még ütheti. Bár eddig még egyszer sem esett le de az ördög nem alszik. A szobájában azt pakol amit akar. A ruháit szokta kiszedni a szekrényből de a játékához nem nyúl. Én már arra is gondoltam, hogy lehet unalmasnak találja már őket, de a játékos szekrény közelébe sem megy magától. Egy időben lekötötte a rajzolás, de már az sem. Van kis konyhája a nappaliban, nem tudom jó ötlet lenne e bevinni a konyhába és ha főzök akkor azon tudna ő is főzni. De magától oda is csak azért megy oda hogy szét dobáljon mindent.
2020. máj. 1. 14:59
 13/14 anonim ***** válasza:
Nem olvastam el másokét még egyébként. A tanács az, hogy ismerd meg az egyes életkorok sajátosságait. ;) Amit csinál, úgy hívják: gyakorlójáték. Neki még ez a legfontosabb. Persze korlátot kell szabni. Hogyan? Kompromisszummal és következetességgel. Üdv a dackorszakban. Legkésőbb másfél év múlva más korszak jön, de a szülőn is áll, hogyan halad a gyermek fejlődése.
2020. máj. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Azt majdnem elfelejtettem mondai, hogy őrizd meg a játékait. :) Nemsokára egyre differenciáltabban (kifinomultabban) fog játszani azokkal. Most pont ez való neki. És igen, jól tetted, hogy biztonsági okokból elzártad, amit el kell (korábban nem így volt??), és balesetmentes eszközökhöz adsz számára hozzáférést, hadd hajigálja. :) Kitartás! ;)
2020. máj. 1. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!