Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem tudok éjszaka aludni,...

Nem tudok éjszaka aludni, mert szinte pánikszerűen félek, már 17 éve. Nem bírom már, mit csináljak? (többi lent)

Figyelt kérdés

17 éves vagyok, és már tényleg kiskorom óta félek , pánikszerűen a sötétben. Kiskoromban, ha anyukám elment mellőlem (vagy ki wcre) sikítottam, visítottam, míg fel nem oltották a villanyt. 15 éves koromig nagymamámmal aludtam, különben akár egész este nem aludtam volna, ami azért ha iskolába megyek, rontaná a jegyeimet. Most különszobába vagyok, de altatót kell szednem , különben nem alszom el. Viszont mostanában az sem segít, kialvatlan vagyok.


Félek valamitől.. nem tudom mitől, de néha hangokat hallok hogy "aludj el" , vagy "szeretlek" ( nem, nem szellem) , vagy azt érzem, hogy valaki néz, suttogásokat hallok, vagy lépteket, és ha hallok valami olyan zajt, ami valós, bepánikolok, szinte sírok a félelemtől, meg remegek.Én magam egyébként tudom, hogy nincs semm, ami engem bántana éjszaka, de valahogy este mindig elfelejtem, avagy az agyam annyira fél, hogy elhiheti velem, fogalmamsincs...


Tudom, hosszú lett, de kérlek, olvassátok el, és segítsetek nekem....Köszönöm. 17/L



2015. ápr. 3. 14:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
15%
Ezek a nem valós hangok, zajok az alvási paralízis tünetei. Félelmetes lehet, de ártalmatlan jelenség.
2015. ápr. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Annyit még megtehetsz, hogy beszerzel egy sólámpát és felkapcsolod estére, így nem sötétben alszol. Esetleg bekapcsolsz valami halk zenét is.

Én már jócskán középkorú vagyok, de amikor a férjem éjszakás, én is felkapcsolom éjszakára a sólámpát. :)

2015. ápr. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Szóval minden este alvásparalízisem van?

Van sólámpám, de ugyanúgy 2 percenként felnézek van a valami a szobában :D A zene se jó, mert ki kell kapcsolnom, félek hogy nem hallok meg valami fontos hangot..xd

2015. ápr. 3. 14:29
 4/11 anonim ***** válasza:
Beteges ez a félelem. Testvérem gyerekkorában ugyanilyen volt, neki orvosi segítség kellett.
2015. ápr. 3. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
2015. júl. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy aktuális-e még a kérdés, de ugyanez volt velem is. Két hónapja vagyok egyedül a szobába. Eleinte még villany és tévé mellett is rettegtem, nem aludtam három napig, aztán sikerült, de csak mert annyira álmos voltam és eltudtam aludni hamar, amikor még világos volt. Most rászoktam arra, hogy megy a tévé és úgy alszok el. Néha érzem, hogy jobb lenne csendben és sötétben, de akkor parázok, és ha fél percnél tovább vagyok ott már rám is rám jön a sírhatnék, annyira félek. Ha van tévé szobádba így te is megoldhatod. Fényt is ad, és hangokat sem hallasz. Bár még így is vannak álmatlan éjszakáim, de már sokkal jobb.:)
2015. júl. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Azért picit megnyugtat, hogy nem csak egyedül vagyok ezzel a problémával :) De igen, én is tévével alszom el, vagy villannyal.
2015. júl. 26. 18:04
 8/11 Z 8.31 válasza:
Ha még mindig fenn áll a dolog elmegyek hozzád aludni és garantálom higy minden rendben lesz, garanciát is vállalok. Tök komolyan x)
2016. szept. 26. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nos, Kedves Idegen, biztosan megnyugodnék ha így ismeretlenül mellettem aludnál. Egyáltalán nem lenne para. :P
2016. szept. 27. 14:46
 10/11 anonim ***** válasza:

Én nagyon félek azóta amióta,megláttam a Momo-t és most állandóan azt kélzele higy ott van és amikor elalszok néz és megöl,vagy (rohadt ijesztö a képe)

És anyu felkel és megvárja amig elalszok és sak utána alszik el ő is,nagyon félek egyed ha a lakásban vagyok és ha csak valaki az udvarra mefy is ki,akkor nyomás utána!mert a tükörből jönnek mi a szellemek!vagy az ágyalól kinyúl egy démon

És amikor a suliba megyek mindig átmegyek egy bózóton,sose nézek oda,mert félek van benn valami,és futok lefelé,amimor leérek lassan megyek tivábba,már látom a barataimat a buszmegállóban

Nagyon rossz,barátnőim meg direkt zaklatnak momoval és róla álmodtam egyszer,de nem törődik senki se azzal higy én mennyire félek

2019. jan. 17. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!