Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Napi 20-30 perc telefonozás...

Napi 20-30 perc telefonozás megengedhető egy 5 éves gyereknek?

Figyelt kérdés

Dadaként dolgozom egy családnál. My talking Tomot töltöttem le a gyereknek, és 1 nap 2x szoktuk "felébreszteni" a Tomot. Tehát 2x 15 perc. A szülőknek nincs ellenvetésük, ők is néha engedik a gyereknek hogy játszon esténként. De viszont érdekelne, hogy nevelés céljából ez káros a gyereknek, ha 20-30 percet játszik? Mit gondoltok?


Szülők, pedagógusok véleményét is szívesen fogadom! 😊

N



2020. máj. 15. 22:22
1 2
 1/19 anonim válasza:
47%
Én nem engedném a gyerekemnek. Ettől úgymond ellustul az agyuk és a gép, telefon miatt elfelejtenek maguktól gondolkozni, mert a gép helyettük megteszi. Olyan 7 éves kortól ajánlott a gép a gyereknek és 10-12-től a telefon, szerintem
2020. máj. 15. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:
35%

Azt kihagytam, h nincs gyerekem még, de én így gondolom

19/F

2020. máj. 15. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
35%
Majd jó függő lesz a gyerek! Téged nem azért fizetnek, hogy telefonoztasd az óvodást, hanem hogy offline módon fejleszd: mondókák, torna, tánc, gyurma, autótologatás, mese (nem képernyőről).
2020. máj. 15. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
45%
Én engedném. Ez aranyos dolog, hogy gondját viseli egy virtuális állatkának. Csak sokallom ezt a napi fél órát. Régebben én is gondját viseltem egy virtuális cicának, de az csak napi két perc volt.
2020. máj. 16. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
21%

Egyértelműen káros. Hogy dolgozhatsz dadaként megfelelő képesítés nélkül?

Apró villanasok eredményezi annak a macskának a mozgását, ami kifejezetten káros egy fejlődésben lévő gyermek számára. Viselkedés zavart okozhat ez a későbbiekben. Rengeteg nagyszerű, fejlesztő hatású ének, mondóka, tánc stb van kifejezetten az ő korosztályának, ebben a napi 30 percben tornázhatnátok is.

2020. máj. 16. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
79%
Jesszusom, micsoda válaszok! Hogy lustulna már el az agya napi fél óra játéktól? Ha végig tornázták, mondókázták, énekelték, rajzolták a napot, akkor hogy lenne már gond 30 perc játék? Durva, hogy milyen boszorkányüldözés folyik itt a kütyük ellen.
2020. máj. 16. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim válasza:
83%
Ha szigorúan be van tartva az a napi maximum fél óra, nincs tovább halogatás, és a többi időt értelmesen töltitek el, akkor szerintem nincs gond vele. Én hat évesen kaptam telefont, bár akkor még elég kezdetleges telefonok voltak, csak egy pár béna játék volt rajta, és napi fél órát játszottam. Nem is igényeltem többet, a valós játékok jobban érdekeltek. Szerintem semmi bajom nem lett tőle.
2020. máj. 16. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Igen, szigorúan be van tartva, nem engedem 30 percnél többet játszani, akárhogy is egyezkedik. De olyan is van, hogy a Tom el sem fárad teljesen, megunja és magától lefekteti, ilyenkor kevesebbet játszik, mint 30 perc.

2020. máj. 16. 10:33
 9/19 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem ez még belefér. Nem ördögtől való a technológia, akárhogy is nézzük a világban már minden kütyükből meg programokból áll, meg kell tanulnia navigálni ebben a helyzetben, és itt is ha relatíve korán találkozik vele, hamarabb fogja megtanulni a szükséges skill-készletet. Vannak tök jó fejlesztő játékok mobilra is, most az, hogy egy virtuális állatkát kell gondoznia, szerintem semmivel sem rosszabb, mint az én időmben a tamagotchi volt. Napi 30 perc, amennyiben egyébként tényleg úgy telik a napja, hogy ezen kívül sok mozgással és "offline" játékkal foglalja és fejleszti magát, nem kéne, hogy ártson neki. Ennyitől még se függő nem lesz, se buta.
2020. máj. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
#9, valóban, sok más dologgal foglalkozunk e mellett, udvarra is ki megyünk játszani, kifestőzünk, feladatokat oldunk meg, memória kártyázunk meg egyéb offline játékok. Ment a zöld pacsi😊
2020. máj. 16. 14:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!