Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csinálnál a 2 éves gyereke...

Mit csinálnál a 2 éves gyerekeddel ha kipattogna a kiságyból éjjel?

Figyelt kérdés

Ez az új dili, hogy kimászik, inkább alszik a földön mint az ágyban. Az még nem is lenne gond, de éjjel kijön a szobából és egyenesen a tűzhelyhez megy ahol elkezdi a gombokat csavargatni. Múlt éjjel kb 30x vittem vissza a szobájába. Ha eddig remekül aludt, most miért "fejlődik visszafelé"? Mit csináljak? Zárjam rá a szoba ajtaját? Amikor visszaviszem természetesen úgy üvölt mint akit nyúznak.

Sajnos nálam kizárt, hogy velünk aludjon, eddig sem aludt velünk soha.


2010. júl. 30. 08:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

1. A konyhát zárd le, ha tudod. A gázcsapot, mindenképpen, minden este.

2. tedd későbbre az esti lefekvés időpontját.

3. tegyél a földre matracot, tudjon ott aludni. (lehet, már nem fér el az ágyban, vagy forgás miatt kényelmetlen.

4. Biztonságos környezetben csendben játszhat, egyedül, ne játszatok vele akkor, majd elalszik.

2010. júl. 30. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nem változott mostanában valami a párod és közted? Vagy nem történt valami szokatlan a családban vagy a gyerekkel? Mert ezek miatt történhetett ilyen "visszafejlődés".
2010. júl. 30. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Sajnos a konyhát nem tudom lezárni mert onnan nyílik a szobája. Letettem neki matracot, de csak rosszabb volt, mert mindig leesett mikor fordult, akkor azért kelt fel. Az ágy még elég széles neki.

Annyi változott, hogy a párom kevesebbet van itthon, mert munkahelyet cserélt, de nem hinném, hogy ez változtatta volna meg.

Teljesen kétségbe vagyok esve, mert a szép szó már nem fog használni :(

2010. júl. 30. 09:09
 4/12 anonim ***** válasza:
Nem akarlak megijeszteni, de nem lehet hogy "alvajáró"? Az hogy mindig egyenesen a tűzhelyhez megy az egy "berögzült" cselekvés.
2010. júl. 30. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nappal is sokat megy oda, tudja, hogy nem szabad és felidegesít vele. Csak azért gondolom, hogy nem alvajáró, mert miután kiszórakozta magát a tűzhellyel, jön minket felkelteni, játszani akar. (Mi persze nem.)
2010. júl. 30. 09:37
 6/12 anonim ***** válasza:
Aha, akkor biztos nem az :) Olvastam valahol-most ugrott be-hogy nagyon sok kisgyerek nem szeret aludni, mert annyi érdekesség van a világon, amit még meg kell ismernie. Ő kis felfedező most. Tudom, nehéz ügy, mert Te meg aludni akarsz...Remélem pár hónap alatt megoldódik....Addig erőt, kitartást kívánok!
2010. júl. 30. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nagyon kedves vagy.
2010. júl. 30. 10:22
 8/12 anonim ***** válasza:
szia, nem lehet leszedni a gombokat a tűzheklyről? akkor nem tudja csvargatni. reggel meg visszarakod. én ha felébreszt kategorikusan visszaavinném az ágyába, és megmondanám, hogy kicsim, most aludni kell, mert éjszaka van, majd ha felkelünk reggel, játszhatsz. prá alkalom, és meghozza az eredményt. csak a következetesség hoz eredményt itt sztem. hiába bömböl, nincs pardon, az ajtót viszont nem zárnám rá, ha kell 200x visszavinném, és beraknám az ágyba.
2010. júl. 30. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Igaz, hogy más megfontolásból, de én megoldottam, hogy ne tudjon kimászni a kiságyból. Hálózsákban alszik, amiben nem tudja felemelni a lábát addig, hogy kimásszon.

2010. júl. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Hálózsák, erre nem is gondoltam, ez lesz!!!
2010. aug. 2. 17:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!