Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Gyerekvállalás más kultúrájú...

Gyerekvállalás más kultúrájú férfivel? Gyereknevelési elvek terén meg lehet egyezni?

Figyelt kérdés

A párom más kultúrából származik. Inkább egy tipikusan többnyire ateista országból származik, de azért az iszlám erőteljesen nyomott hagyott a viselkedésben, gondolkodásban. Nem vallálos, de pl az étkezésben követi: nem eszik disznóhúst, de nem a vallás miatt hanem mert egyszerűen neki furcsa mert nem számít hagyományos ételnek. De ilyen az is, hogy a más emberek előtt nem ad még puszit sem nekem.


Ezzel problémám nicsen hiszen így ismertem meg. Azonban az első gyerekünket várjuk. Voltunk már otthon náluk többször is, láttam hogyan nevelik a gyerekeket és az a tipikus 5 gyerek rohangál az anyuka körül és az anyuka igen gyakran rájuk csapkod. Lehet itt már valaki a gyámügynek szólna, de ott a gyerekek nevetve szaladnak tovább. Na és itt az egyik probléma. Szeretném ha a gyerekünk úgy nőne fel mint én és a testvéreim, úgy hogy egyszer sem emeltek ránk kezet. Se a fenekünkre, kezeünkre, sehova.


Szerintetek ha valaki nem ebből jön azért elképzelhető, hogy tud így nevelni? Hogy nem üti meg a gyereket? Egyébként rugalmas gondolkodásban, hajlamos elfogadni ami itt van, de olyan is van amiből azért nem enged (pl ha meglesz a baba fel éven belül haza akar menni a gyerekkel meg velem legalább 1 hónapra). Ez nem ilyen. Most azt mondja hogy nem csap majd rá, nen üti meg. Szerintetek lehet hogy ami számára normális azt teljesen elhagyja


2020. jún. 5. 14:37
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
56%
Jogosan vannak félelmeid, de akik értelmes választ írtak, azok nyilván gonosz rasszisták és ez az álomvilágban élő némber jelentette őket, szóval itt rossz tapasztalatokat nem lehet leírni. Pedig ha tudnád, akkor legalább felkészülhetnél rá, hogy mire számíts és megelőzhetnéd. De maradjatok meg akkor a rózsaszín ködben. :D
2020. jún. 5. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
66%
Bátor vagy.
2020. jún. 5. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
87%
Mondjuk full jókor kezdesz ezen gondolkodni 🤷🏼‍♀️🤦🏼‍♂️
2020. jún. 5. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
62%
Ki jelentgetett?! Semmilyen választ nem jelentettem és én is az igazságot írtam le, amit első kézből tapasztaltam és nem csak úgy hallottam az ismerősöm ismerősének az ismerősétől például. Egyetlen "bűnöm" az, hogy meg mertem osztani a saját véleményemet, élményeimet, de egyből nekiálltál kötözködni, most meg már rágalmazol is.. Tényleg nincs ennél jobb dolgod?🤦‍♀️
2020. jún. 5. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
79%
Olvasva a válaszokat feleslegesen írnám le, hogy velem mi történt, mert ezek szerint az rasszista megnyilvánulás, de mindenesetre elismerésem, merész döntés. És remélem nem kerültök bajba.
2020. jún. 5. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
Én senkit nem jelentettem! Nem esik jól az azonnali ellenszenv, de ettől én nem jelentettem semmit, szeritnem van válasz amit emiatt nem is láttam. De egyből ez az "álomvilágban élő némber" kifejezés elgondolkodtató lehetne a számodra, kedves válaszoló, hogy miért vagy ennyire agresszív...
2020. jún. 5. 18:31
 17/24 anonim ***** válasza:
25%
Nem is rólad volt szó kérdező. -.- Senki nem beszélt rólad.
2020. jún. 5. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
54%
@16 Nem te, hanem az egyik válaszoló, volt egy csomó válasz rossz tapasztalatokról, és amikor ő megjelent az idilli sztorijával, ezek a válaszok érdekes módon sorra tűntek el.
2020. jún. 5. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
55%

16


Szerintem még önmagadnak se vallod be, hogy vannak benned kétségek.Rosszul esik a negatív hozzáállás? Valószínűleg nem csak itt van ez így hanem a mindennapokban is.Addig míg te magad nem bízol a párodba én nem mennék vele sehova babával.Sőt, lehet soha nem mennék vele sehova a gyerekkel, amíg nem volnék biztos abban, hogy amit mond igaz vagy amíg nem vagyok biztos abban, hogy megbízhatok benne.TE biztos ,hogy nem vagy biztos a dolgodban, különben fel sem merültek volna benned ezek a kérdések.

2020. jún. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
57%
Nyilván, hisz ha valaki nem negatív tapasztalatot ír le az ugye csak kamuzhat, meg biztos jelentgeti a válaszokat... Logikus.
2020. jún. 6. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!