Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Gyerekvállalás más kultúrájú...

Gyerekvállalás más kultúrájú férfivel? Gyereknevelési elvek terén meg lehet egyezni?

Figyelt kérdés

A párom más kultúrából származik. Inkább egy tipikusan többnyire ateista országból származik, de azért az iszlám erőteljesen nyomott hagyott a viselkedésben, gondolkodásban. Nem vallálos, de pl az étkezésben követi: nem eszik disznóhúst, de nem a vallás miatt hanem mert egyszerűen neki furcsa mert nem számít hagyományos ételnek. De ilyen az is, hogy a más emberek előtt nem ad még puszit sem nekem.


Ezzel problémám nicsen hiszen így ismertem meg. Azonban az első gyerekünket várjuk. Voltunk már otthon náluk többször is, láttam hogyan nevelik a gyerekeket és az a tipikus 5 gyerek rohangál az anyuka körül és az anyuka igen gyakran rájuk csapkod. Lehet itt már valaki a gyámügynek szólna, de ott a gyerekek nevetve szaladnak tovább. Na és itt az egyik probléma. Szeretném ha a gyerekünk úgy nőne fel mint én és a testvéreim, úgy hogy egyszer sem emeltek ránk kezet. Se a fenekünkre, kezeünkre, sehova.


Szerintetek ha valaki nem ebből jön azért elképzelhető, hogy tud így nevelni? Hogy nem üti meg a gyereket? Egyébként rugalmas gondolkodásban, hajlamos elfogadni ami itt van, de olyan is van amiből azért nem enged (pl ha meglesz a baba fel éven belül haza akar menni a gyerekkel meg velem legalább 1 hónapra). Ez nem ilyen. Most azt mondja hogy nem csap majd rá, nen üti meg. Szerintetek lehet hogy ami számára normális azt teljesen elhagyja


2020. jún. 5. 14:37
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
43%
Egyébként más kultúrájú férfival mindig nehéz. És most függetlenül attól hogy arab vagy nem arab, muzulmán, ateista, katolikus stb. Egyik ismerősöm egy dél-afrikaival (fehér bőrű) szívta meg nagyon. Egyszerűen más kultúrában nőnek fel. Ez mindig nehézséget és konfliktust szül, hacsak az egyik fel teljesen alá nem veti magát a másik kultúrájának. Ami nem szokott megtörténni ha a nő nem patriarchális kultúrából származik. Tehát egy arab nő európai férj sokkal hamarabb lenne működőképes.
2020. jún. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:
Szerintem van olyan hogy valamiben az egyik kultúrához igazodjunk, másban meg a másikhoz. Pl. mint írtam szinte sosem eszünk disznóhúst, de ünnepeljük a karácsonyt. Ezért bízom ebben is.
2020. jún. 6. 15:06
 23/24 anonim ***** válasza:
36%
Hat kérdező. Már tokmindegy. Mar csak bízhatsz benne. En drukkolok. Az en ismerősöm nagyon nehezen vált el és íj életet kezdett itthon szülői támogatással. De nem törvényszerű, hogy veled is ez legyen.
2020. jún. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Egyik barátnőmnek van hasonló helyzete, de ő kifejezetten a magyar normákat követve neveli a gyermekét. Magyarul beszél hozzá, énekel neki, a férje urduul.
2020. jún. 28. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!