Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 7 hónapos babám nemsokára...

7 hónapos babám nemsokára korházi kezelésre szorul 1 max 2 hétre . De van egy 2 éves is akit nincs kire hagynom férjem dolgozik nem tud elszabadulni. Volt aki bent hagyta a kórházba a babáját milyen volt hogyan éltétek meg ?

Figyelt kérdés

Nagyi nagyon beteg ,a másik nagyi külföldön van

apuka még csak most áĺlt vissza dolgozni nem tud elszabadulni hetekre. Nincs kire hagyni a 2 évesem de meg szakad a szívem a piciért.


2020. jún. 5. 21:44
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
74%
A 7 hónapos szerintem már elég nagy ahhoz, hogy nagyon rossz legyen neki, ha idegenek között van betegen. Mégiscsak meg kéne oldania a férjednek. Esetleg háziorvosotok valahogy méltányossági alapon nem tudja táppénzre venni a férjedet?
2020. jún. 6. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
43%

10-es! Én is ugyanezt írtam. Látod, lepontoztak olyanok, akik közelében sem voltak a kórháznak gyerekkel....

De úgy látszik, a valóság téged és engem igazol.

Különben meg ki hagyná egyedül a gyermekét a kórházban??

2020. jún. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 babyboom567 ***** válasza:
33%

Sajnos nem olvastátok el a kérdést.

Nem akarja otthagyni, csak nem tud mást csinálni, mert van még 1 pici gyereke, akit nincs kire hagyni.

Ő is a kórházba lévővel lenne szíve szerint,de nem tud ketté szakadni.

A kicsi nem lesz egyedül a kórházban, a 2 éves meg nem lehet egyedül otthon.

2020. jún. 7. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
70%

"A kicsi nem lesz egyedül a kórházban, a 2 éves meg nem lehet egyedül otthon."

Ó, dehogynem. Szerinted ki fog mellette ülni? Senki.

Nem tudom tényleg miért kell azokat lepontozni, akik voltak kórházban kisgyermekkel és tudják, hogy hogy mennek ott a dolgok.

Egy 2 éves gyakorlatilag egy nagyon jó szomszéddal is elvan 1 hétig, viszont egy 7 hónaposnak kórházban sokkal nagyobb szüksége van az anyjára. Vagy feküdjön be a kórházba vele az apuka. Neki jár ilyenkor a táppénz, arra kötelesek elengedni, anyuka meg maradjon otthon a nagyobbal.

2020. jún. 7. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
29%

Sokan sajnos az egy év alatti gyermeket még nem gondolják... hogy is fogalmazzam... olyan értelmesnek.. Sokak szerint az egy év alatti gyereknek mindegy, ki van vele. Sajnos.


Az ilyen felfogású ember simán benn hagyja a kórházban a gyerekét egyedül! És nem számít neki, hogy pontosan mi is történik a gyerekkel.


De ez egy csecsemőnek horror. Simán hospitalizálódhat.

2020. jún. 7. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
61%

Fizetett segítség nem jöhet szóba?

Nem tudom elképzelni hogy ilyen pici babát, a szeparaciós szorongás küszöbén egyedül hagyjak idegenek között.


Az én gyerekem élete a PIC-en indult, és abba is teljesen belebetegdtem én magam is hogy nem lehetek vele 0-24-ben,pedig ott voltam a kórházban én is, de csak látogatási időben mehettem be hozzá. Lassan 2 éves de érzelmileg még ma is nyögjük ennek a következményeit.

2020. jún. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
"Megoldottuk ",a kórháztól pár sarokra van a sógorom albérlete kislányom ott lesz velük amig a férjem kifőzi az ebédet (egyedüli szakács az étteremben) érte megy viszi magavál, vissza a munkába ott lesz vele az étteremben ,szerencsére az is a sarkon van így én is át tudok menni és ingázok majd .Igen sajnos a 2 évesem hánykolódni fog .
2020. jún. 7. 17:40
 18/20 anonim ***** válasza:
75%

Hacsak meg tudod oldani, menj be vele a kórházba. Hét hónaposan nagyon nem mindegy neki, kivel van.Inkább atestvért bízd barátnőre, szomszédra, bébiszitterre.

viszont azt nem értem, hogy akik bent voltak a kórházban a gyerekükkel, és ápolták (lázat mértek, gyógyszert adtak be, stb.) miért gondolják, hogy ha ők nincsenek ott, akkor a gyerek ellátatlanul marad?

Amelyik babának ott van az édesanyja, azt a nővér nyilván nem fogja etetni, tisztába tenni, dajkálni. Azért van vele a szülő, nem?

Biztos, hogy az "egyedül" kórházban hagyott gyerekeknek nem jut annyi babusgatás, mint amennyit egy anya nyújt a gyerekének, ha egész nap vele van. Az is előfordulhat, hogy kikötik pl. a karját, ha infúziót kell kapnia, és nincs aki folymatosan rá figyeljen, de hogy ne mérnék meg a lázát és ne kapná meg a gyógyszereit azt nem hiszem el.

De ennek ellenére, mindenképpen fontos lenne, hogy menj be vele a kórházba. A testét nélküled is meggyógyítják, de a lelki trauma nagyon komoly lehet.

2020. jún. 7. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Bent leszek vele ,ha el is megyek pár órára a 2 évesemhez .Gondolom milyen a helyzet,elvégzik a kezelést aztán marad a kiságyba nagyon nem szeretném .Szörnyű helyzet, majd ha szetetnétek írok a kórházból hogy milyen .
2020. jún. 7. 17:54
 20/20 anonim ***** válasza:
73%
Na de jó, szerintem ez így jó megoldás. Kitartást kívánok, biztos hosszú két hét lesz azért..
2020. jún. 7. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!