Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szóvá tetted volna ezt, vagy...

Szóvá tetted volna ezt, vagy hagytad volna a gyerekeket?

Figyelt kérdés
Voltunk anyóséknál, ez ilyen egész napos program. (Szerencsére ritkán megyünk.) A feleségem legkisebb testvére annyi idős, mint a gyerekünk, 7 éves, majdnem 8, 5 hónappal idősebb csak a lányunknál. (Most volt az ovis ballagása, de nem ment el arra, a lányom meg most volt elsős, mehet 2. Osztályba) Csomó játékuk van, meg kertes házban laknak, de a gyerek náluk csak tabletezik, közben meg megy a tv, de azon is nagyon bugyuta mesék pl jimjam. Akkor már az én gyerekem is nézte vele ezeket a meséket, hiába mondta a feleségem meg én is nekik, hogy játszanak menjenek ki az udvarra stb, csak a tablet. Ebéd előtt azért az én lányommal még társasoztunk ketten, akkor sem akart elszakadni a másik gyerek a tablettől, nem is játszott velünk. Ebédnél meg kinn ettünk volna az etkezőben, jött is a lányom, de be lettek küldve a szobába, hogy egyenek bent tvzzenek, akkor kaptak egy másik tabletet, mert az első lemerült. Azt a másik tabletet felettem a szekrény tetejére, erre a gyerek (nem az enyém) bevágta a durcát, hogy én gonosz vagyok, hogy elveszem tőle ment a szüleihez hisztizve panaszkodni, az én gyerekem jött is volna ki az étkezőbe enni, de vissza lett küldve a szobába, hogy náluk lehet meg ne határozzam meg, hogy náluk mit csináljanak a gyerekek (ugyanazt a pónis mesét nézték meg kB 8 szor délelőtt a tabletet angol nyelven kB 10 cm ről, nem is lehetett abból a vinnyogásból érteni semmit sem) Ebéd után sikerült kiküldenem őket az udvarra játszani, de rá lett szólva a lányomra, hogy minek kapcsolja ki a tvt, náluk mehet egész nap háttérzajként. (Mi kikapcsoljuk ha nem vagyunk a helységben meg nem is megy egész nap nálunk, tabletünk nincs, a telefonon is csak reggeliíg (vagy utazás közben) játszhat, de úgy sem igényli napközben.) Udvaron nem sokat voltak kB fél órát, aztán mentek vissza a tablet elé. Gondoltam akkor kihivom őket van a közelben játszótér, de azért is meg lettem szólva, mert az ő szülei nem akartak kijönni, meg ők nem szoktak sosem a jatszóra menni, még nem is voltak sosem,meg azért is le lettünk szólva, mert elég sűrűn megyünk pl kirándulni, telekre, játszótérre strandra stb, milyen rossz lehet a gyerekünknek, hogy elrángatjuk mindenhova. (Ők sosem mennek sehova.) Délután kaptak fagyit, a lányom leült szépen az étkezőben megenni, az övék bement a szobába az ágyba a fagyival a takaró alá tabletezni minden fagyis lett. Jött az apja, hogy melyikőtök csinálta ezt, mondtam neki, hogy ne haragudj az én gyerekem nem olyan hülye, hogy 8 évesen bemenjen a takaró alá fagyival. Hazafelé meg megkaptam a feleségemtől, hogy mekkora bunkó vagyok, hogy erőteljesebben szóltam a tablet miatt is.

2020. jún. 17. 12:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
35%
Pontosan
2020. jún. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
81%

Hát szerintem kicsit túlreagáltad,főleg ha ritkán mentek,én ráhagytam volna a gyerekekre.

Másrészről,abban igazuk volt,hogy más házában te nem mondhatod meg milyen rendszer van .. Ha nem tetszik,ne menj oda,vagy ne vidd oda a gyerekedet,de beleszólni tényleg nem kell,ők mit engednek meg a sajátjuknak,meg mit nem .

2020. jún. 17. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
80%
Nem bírsz ki egy napot sem? Egy nap alatt szerinted mi lesz a lányoddal, ha nem a te elveid szerint játszik? Néha lazíthatnál is, mert ez legalább olyan káros, mint az egész napos tabletezés. Ők kis függőt nevelnek, de te meg megtanítod a lányodnak, hogy lehet bunkón viselkedni vendégségben.
2020. jún. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
80%
Otthon te dirigálsz, másnál meg az, aki otthon van. Neked semmi közöd a rokon gyerek neveléséhez. Ha neked nem tetszik, hogy sokat tabletteznek, a te gyerekedet elviheted onnan és kiparancsolhatod az udvarra, de a rokon gyerek készülékével ne te rendelkezz már. Ha ennyire ellenkezik a nevelési módszer, akkor meg nem kell látogatni egymás házában. Találkozásokra keresni kell egy semleges helyszínt, ott pedig mindenki a maga gyerekének dirigál.
2020. jún. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
72%
Hihetetlen, hogy ezt a rinyát férfi írta.
2020. jún. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
81%
A saját gyerekedet úgy neveled, ahogy akarod ugyanaz igaz az anyósra is, ő is úgy neveli a gyerekét, ahogy akarja. Ha nem akarod, hogy a te gyereked tabletezzen, akkor nem engeded neki, de nem szolhatsz bele, hiyg a masik gyerek mit csinál es nem veheted el tőle a tabletet
2020. jún. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
86%
Valahol a kettő között. Motiváltam volna a gyerekeket kinti játékra, és megbeszéltem volna az anyósommal, hogy elmennék játszótérre a gyerekekkel, de ha kemény falakba ütközöm, akkor nem tettem volna becsmérlő megjegyzéseket, nem kezdtem volna el önhatalműlag nevelni a másik gyereket, csak a saját gyerekemmel foglalkoztam volna, és vele mentem volna játszótérre. A másik gyerek más baja, nem a te dolgod jó útra téríteni.
2020. jún. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
66%
Mivel a rokoni kapcsolat miatt muszáj velük találkozni, ajánlanék programot nekik, pl. közeli park, játszoterre menni, múzeum, kirándulás. Nem kell otthon ülni, főleg ha ilyen nevelési különbségek vannak.
2020. jún. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
85%

Alighanem a feleségemmel keményen összevesztem volna, ha bunkónak nevez emiatt.

A gyerekeket illetően: csak a magaméra szóltam volna rá, de őrá keményen. Pl. megmondtam volna, hogy kimegyünk (ő és én) a kertbe játszani. A másik gyerek azt csinál, amit a balf..sz szülei hagynak, de az én gyerekemből nem fog senki agyhalott zombit csinálni.


"Ebédnél meg kinn ettünk volna az etkezőben, jött is a lányom, de be lettek küldve a szobába, hogy egyenek bent tvzzenek"


Itt konkrétan megmondtam volna, hogy az ÉN gyerekem VELEM EGYÜTT eszik. Nem egy háziállat, amelyiket kiküldünk a terített asztal mellől, hanem családtag. Babakora óta természetes mindegyik gyerekünknek (és összes rokon gyereknek is), hogy együtt étkezik a családjával.


Ebéd után pedig mentem volna a magam gyerekével játszótérre, és csöppet se izgatott volna, hogy Böszméék mit szólnak rá.


Szóval én felvállaltam volna, hogy a hátam mögött utálkoznak rám, de a magam gyerekét én irányítom akkor is, ha nem otthon vagyunk. És az se érdekelt volna, ha a feleségem pattog emiatt.

2020. jún. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
93%

Te milyen töketlen vagy, tudod-e?!

Tudod ki hagyta volna, hogy beleszóljanak abba, amit a gyerekemnek mondok!

Máséra nem szólhatsz rá, el se veheted a tableted, de a te gyereked a te gyereked más házában is.

Pl: Ha azt mondom kint eszünk, akkor kint eszünk. Mehet a másik gyerek egyedül.

Az teljesen más téma, ha nélkülem van a gyerek másnál, pl: a nagyinál. Akkor nem dohogok, max. nem bízom rá olyan gyakran, ha nem egyeunek a nevelési elveink.

2020. jún. 17. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!