Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szóvá tetted volna ezt, vagy...

Szóvá tetted volna ezt, vagy hagytad volna a gyerekeket?

Figyelt kérdés
Voltunk anyóséknál, ez ilyen egész napos program. (Szerencsére ritkán megyünk.) A feleségem legkisebb testvére annyi idős, mint a gyerekünk, 7 éves, majdnem 8, 5 hónappal idősebb csak a lányunknál. (Most volt az ovis ballagása, de nem ment el arra, a lányom meg most volt elsős, mehet 2. Osztályba) Csomó játékuk van, meg kertes házban laknak, de a gyerek náluk csak tabletezik, közben meg megy a tv, de azon is nagyon bugyuta mesék pl jimjam. Akkor már az én gyerekem is nézte vele ezeket a meséket, hiába mondta a feleségem meg én is nekik, hogy játszanak menjenek ki az udvarra stb, csak a tablet. Ebéd előtt azért az én lányommal még társasoztunk ketten, akkor sem akart elszakadni a másik gyerek a tablettől, nem is játszott velünk. Ebédnél meg kinn ettünk volna az etkezőben, jött is a lányom, de be lettek küldve a szobába, hogy egyenek bent tvzzenek, akkor kaptak egy másik tabletet, mert az első lemerült. Azt a másik tabletet felettem a szekrény tetejére, erre a gyerek (nem az enyém) bevágta a durcát, hogy én gonosz vagyok, hogy elveszem tőle ment a szüleihez hisztizve panaszkodni, az én gyerekem jött is volna ki az étkezőbe enni, de vissza lett küldve a szobába, hogy náluk lehet meg ne határozzam meg, hogy náluk mit csináljanak a gyerekek (ugyanazt a pónis mesét nézték meg kB 8 szor délelőtt a tabletet angol nyelven kB 10 cm ről, nem is lehetett abból a vinnyogásból érteni semmit sem) Ebéd után sikerült kiküldenem őket az udvarra játszani, de rá lett szólva a lányomra, hogy minek kapcsolja ki a tvt, náluk mehet egész nap háttérzajként. (Mi kikapcsoljuk ha nem vagyunk a helységben meg nem is megy egész nap nálunk, tabletünk nincs, a telefonon is csak reggeliíg (vagy utazás közben) játszhat, de úgy sem igényli napközben.) Udvaron nem sokat voltak kB fél órát, aztán mentek vissza a tablet elé. Gondoltam akkor kihivom őket van a közelben játszótér, de azért is meg lettem szólva, mert az ő szülei nem akartak kijönni, meg ők nem szoktak sosem a jatszóra menni, még nem is voltak sosem,meg azért is le lettünk szólva, mert elég sűrűn megyünk pl kirándulni, telekre, játszótérre strandra stb, milyen rossz lehet a gyerekünknek, hogy elrángatjuk mindenhova. (Ők sosem mennek sehova.) Délután kaptak fagyit, a lányom leült szépen az étkezőben megenni, az övék bement a szobába az ágyba a fagyival a takaró alá tabletezni minden fagyis lett. Jött az apja, hogy melyikőtök csinálta ezt, mondtam neki, hogy ne haragudj az én gyerekem nem olyan hülye, hogy 8 évesen bemenjen a takaró alá fagyival. Hazafelé meg megkaptam a feleségemtől, hogy mekkora bunkó vagyok, hogy erőteljesebben szóltam a tablet miatt is.

2020. jún. 17. 12:17
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
83%

Én értem miért akadtal ki! Nálunk a párom lánya ilyen... Otthon másik 3 tesó lóg a nyakán és gondolom mindegyik kiskorától kezdve azt kapta, hogy hagy csináljon azt az anyja, amit akar, hogy a kezébe lett nyomva a telefon nézzed vagy ha nagyobb játszon vele!

Én sem szeretném, ha az én gyerekem ezt tanulna meg. Múltkor pl Monopolyztunk és a párom lánya azt mondta, hogy azért nem játszik velünk, mert "ez sz@r".... Nagyon kiakaszto! Nem is akar kinn lenni vagy játszani velünk, csak a telefon van a kezében vagy a tablet..

2020. jún. 18. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:
83%

Úgy látom, elég sokan az illető ellen vannak.

Én viszont úgy gondolom, hogy jogosan akadt ki. Leszólják azért, mert elmegy kirándulni, és próbálja helyesen nevelni a gyerekét ebben az elfajzott világban? Teljesen jól teszed. Az meg szintén nincs rendben, hogy 7 évesen a tabletet nyomkodja. Nem te vagy a hibás, az anyósodék nem szabnak határokat, és túl engedékenyek a gyerekkel.

Egyébként szerintem aranyos és szép, hogy így odafigyelsz arra, hogy mit csinál a gyerek, és nem adsz a kezébe szart, hanem kiviszed sétálni, töltesz vele időt és kommunikálsz vele:)

2020. júl. 17. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!