Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 15 hónapos kisgyermeket...

15 hónapos kisgyermeket vissza tudjuk szerintetek szoktatni, hogy a kiságyában aludjon el?

Figyelt kérdés

Sokáig letettük este, és elaludt szépen. Azután egyszer, amikor a foga jött babusgattuk sokat, főleg este, éjjel, és most csak közöttünk alszik el, úgy , hogy fogja a hajam.

Próbálnám betenni a kiságyba este, de apa mindig kiveszi, mert sajnálja, ha sírni kezd. Egyszerűen nem bírok vele ( apával) Szerinte ne most szoktassuk már 15 hósan,hanem ha nagyobb lesz,s aludjon el közöttünk, és majd letesszük a kiságyba, ha elaludt. Igen, de ez elmarad sokszor, mert bealszunk, és így egész éjjel fogja a hajam a pici, és húzza is, s én mindig hulla fáradtan ébredek. A házaséletről meg már nem is beszélek.

Ráadásul elfekszem mindig a hátam, vállam, nyakam...

Szerintem most lehetne még visszaszoktatni. Suttogóban is , ha jól emlékszem, 8-15 hós korra írja, hogy még nem késő. A szuperdadát is nézem sokszor, és ott sem számít mennyi idős a pici. De, hogy élő példát említsek , anyósom is így volt a férjemmel, amikor pici volt. csak őt a ringatva alvásról kellett leszoktatni, mert már nehéz volt...

A véleményeket előre is köszönöm!


2010. aug. 1. 08:15
 1/6 A kérdező kommentje:
Elnézést!!! Tujuk = tudjuk......
2010. aug. 1. 08:17
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Simán. De erről Apád kell meggyőznöd. Nyilván sírni fog egy kicsit, ez (szerintem) elkerülhetetlen. De nem fog belehalni, max. Apa.

És szerintem később majd még nehezebb lesz (pl amikor már ágya lesz és ki tud mászni majd magától).

2010. aug. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A sírás akár elkerülhető is, csak a megfelelő módszer kell. Nekünk nem volt gondunk a kisággyal, mert ott aludt, csak a kézben altatás volt már rossz, főleg mikor már 11 kiló lett a drágám. Én javaslom próbáld ki a szuperdadás altatást, mert lehet az menne. Én egyébként így szokattam le a fiamat a kézben elalvásról, hátha nektek sikerülne ezzel beszokatni a kiságya, itt leírtam, hogy csináltam:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgye..

15.29-es komment

2010. aug. 1. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ja egyébként nálunk is ilyen apa, nem bírja elviselni, ha sír a fiúnk. Ezek az apák... :) Mindenképp beszélj vele, hogy nektek is, de legfőképp a gyereknek a legjobb, ha külön megy. Én látom azt, hogy mennyivel nyugodtabban alszik, ha külön van. Néha ha pl beteg volt, akkor köztünk aludt, de egyikőnk sem aludt jól, pedig nagy ágyról van szó! A módszerem sem 1 napos téma, kell kis idő, akár hetek, de ha bejön, miért ne? ;)
2010. aug. 1. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 siva79 ***** válasza:

Gyerekfüggő, de szerintem igen. Nálunk Az apja(!) szoktatta közénk, de 3(!) nap alatt megszokta a kiságyát másfél éves korába. Nem a rácsoságyba tettük le aludni, hanem kapott egy kiságyat, ami nagyon bejött neki. Előfordul, hogy közénk jönn aludni, de minket nem zavar.

Ha ennyire rosszul alszol mellette, minképp tegyétek külön, ezt a párodnak is meg kell értenie. Ezek az apukák..

2010. aug. 2. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat. Hiába van nagyobb gyermekem is, Ő teljesen más típusú kisbaba volt, mint a hugica. Vele nem volt ilyen gond. Ő is átjön hozzánk, de csak néha, és csak hajnalban.Főleg, ha észreveszi, hogy hugica ott tanyázik köztünk. Nehogy Ő meg külön legyen :-). De este Ő szépen elalszik magától, esetleg úgy, hogy kis ideig fogom a kiskezét az ágya mellett ülve (3 és fél éves). De a picurkával már ugye nehezebb a dolgunk. :-)

Köszönöm, hogy megerősítettetek. Adott annyi erőt, hogy mostmár belevágjak az altatás megreformálásának :-) Valahogyan apát kell meggyőzni, hogy Ne vegye fel. Hiába imádjuk őket, főeleg a kis illatukat, szuszogásukat közelről, akkor is az a véleményem nekem is, hogy saját ágyikójukban kényelmesebben tudnak a gyerekek is aludni.

2010. aug. 2. 08:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!