Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves kisfiam nagyon sokszor...

2 éves kisfiam nagyon sokszor felkel éjszaka és engem követel. Már jó ideje éjszaka viszem a szivacsot és ott alszom az ágya mellet. Már eléggé elfáradtam. Hogy oldhatnám meg, hogy éjszaka ne követeljen vagy maximum 1*?

Figyelt kérdés
2010. aug. 1. 09:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy most sokan le fognak hurrogni, de én magünk mellé vittem mikor éjjel felébredt és engem akart. Ez így ment 3 éves koráig, de minket nem zavart, sőt jobban tudtam aludni mert tudtam, hogy nem kell felkelnem éjjel. Aztán egyszercsak nagylány lett és már nem akart átjönni. Persze az ágyában aludt el este, csak éjjel amikor felébredt akkor jött át.
2010. aug. 1. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én Ranschburg doktor könyvében olvastam, hogy ebben az esetben jobb azt a megoldást választani, hogy a szülői ágy mellé teszünk egy matracot, és ha éjszaka felébred a gyermek, csak átmegy a szülői hálóba, lefekszik a matracra, te pedig lenyújtod hozzá a kezed, és alszol nyugodtan tovább. Egy próbát megér.
2010. aug. 1. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nálunk a kislányom csinálta 20 hónapos korában, kb egy hónapon keresztül, minden éjjel. Többnyire 2-3 között sírt fel, ordított. Amikor bementem ki akart jönni az ágyból. Aztán kihúztam a kiskanapét a szobájában, és ott aludtunk reggelig. Persze én is fáradt voltam másnap. Aztán egyik napról a másikra mintha elvágták volna, újra átaludta az éjszakát. Viszont volt egy dolog amin változtattam: nem húztam be teljesen a sötétítőt éjszakára, mert az volt a gyanúm, hogy éjjel felébred, hirtelen nem tudja hol van, mert olyan sötét van bent nála, és bepánikol (ebben a korban már megjelennek az ilyesfajta félelmek). Ha Te is gyanakszol ilyesmire, próbálj egy kis fényt csinálni. Egyébként meg kitartás, ez egy ilyen időszak, szüksége van Rád, nem hiába kiabál utánad.
2010. aug. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Érdeklődnék, hogy sikerült valamilyen megoldást találnotok, mert az én 2 éves kislányom is elkezdte. Általában 3 és 5 között felsír, bemegyek hozzá, és már mutat is a kanapéra, hogy oda feküdjünk le. Igazából ez nem is lenne gond, csakhogy szeptembertől megyek dolgozni, és ha ez így megy tovább, hulla fáradt leszek ott. Ráadásul várom a második babát, tehát nem könnyű :-))
2010. aug. 19. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!