Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy tanítjátok meg kisebb...

Hogy tanítjátok meg kisebb gyermekeiteknek, hogy idegennek ne nyissanak ajtót, ne mondjék a telefonba vagy ha csüngetnek, hogy egyedül vannak otthon?

Figyelt kérdés
Engem nagymamám túlféltett, szóval mindig ezer és ezer veszélyforrást sorolt fel, miért ne nyissak ajtót senkinek, ellenben nagyon sokáig nagyon tartózkodó lettem, féltem a tanáraimtól, a család barátaitól stb.

2020. jún. 28. 15:49
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
88%

Nehéz ügy, mert ijesztegetni nem kell a gyereket, de nem árt tudnia, hogy ne álljon szóba idegennel.

Márpedig én ha tanítok valamit, meg is indoklom. Tehát kvázi ijesztgetem a gyereket, ahogy a nagymamád tette. De ilyen a világ, tudnia kell, hogy rossz emberek is vannak.

Én inkább azt szoktam felsorolni a maholnap 5 évesemnek, hogy ki nem számít idegennek, pl óvó néni, mama, papa, tesóim, rokonok, barátok, stb.

Az ajtónyitás, telefon nálunk még nem téma, de már az ovis korosztályt is meg kell tanítani erre, hiába nem hagyom egyedül.

2020. jún. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
20%

A gyerekek megrontását nagyon sok esetben olyan emberek követik el, akiket be lehet engedni...


Egyébként a gyerekek abszolút nem képesek arra hogy átlássanak a szitán egy ilyen esetben. Nekünk kell rájuk vigyázni.

2020. jún. 28. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
42%

11-es, igen, most ez a trendi a gyermekpszichológiában, hogy ne csak tiltsunk, magyarázzuk is meg, hogy miért. Amikor én elkezdtem magyarázni a gyereknek, hogy nem szabad, mert... Anyám konkrétan hülyének nézett. Azt mondta, hogy a gyerek tanulja meg azt, hogy amit a felnőtt mond, azt követni kell, és nem kell megindokolni. Erre meg én mondtam, hogy hülyeség. De tudod, azóta már beláttam, hogy valahol igaza van. Szerinted egy 5 éves gyerek belátja, ha elmagyarázod neki az okokat?

Számtalan kísérlet volt, hogy persze, idegenekkel nem állunk szóba, aztán a gyerek a barátságos idegennel mégis elment. Mert a gyerek arra gondolt, hogy aki őt bántja, az csak ijesztő lehet. Szóval azt kell tanítani, hogy nem nyitunk ajtót. Senkinek! Sem kedvesnek, sem mogorvának.

2020. jún. 29. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Hát megmondom neki, hogy ne tegye, ilyen egyszerű.

Nekünk nincs vonalas telefonunk, a gyereknek van mobilja, de azon úgyse hívja idegen. Annál meg félősebb, hogy bárkinek ajtót merjen engedni.

Ilyen egyébként is ritkán van nálunk. A 8 évesem gyakorlatilag soha nincs itthon egyedül, mert nem szeret, inkább jön velem mindenhova, a 10 éves pedig már elég értelmes ahhoz, hogy ne sodorja magát veszélybe. De ő is ritkán, és rövid időt van itthon egyedül, max amíg boltab megyek, mert a férjem és én is itthon dolgozunk, egyszerűen mindig van itthon valaki.

2020. jún. 30. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Unokatesóm akkor is kinyitotta az ajtót, amikor csöngettek, amikor nagynénémék otthon voltak, csak ő ért előbb az ajtóhoz, tehát nem volt egyedól
2020. jún. 30. 11:52
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
11 vagyok. Nem a trend miatt magyarázok okokat, hanem mert így tartom helyesnek. Igen, szerintem megérti. Lehet, hogy nem mindent, de sok dolgot igen, és megtanulja, hogy nem ok nélkül kérek valamit. Nem szeretném, hogy olyan ember legyen belőle, aki indoklás és kritika nélkül fogad el szabályokat.
2020. jún. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Pedofilok, rablók nem csengetnek, ne parázzatok
2021. aug. 29. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!