Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kibírja ezt egy kisgyerek?

Kibírja ezt egy kisgyerek?

Figyelt kérdés

6 éves fiammal indulnánk a Balatonra.

fél 11 kor indulnánk, és várakozással, átszállással együtt fél 6ra érnénk el az úticélt. Neki merjek vágni? Még sosem utaztunk ilyen hosszú időt tömegközlekedéssel.


2020. jún. 30. 13:09
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Az én gyerekem az autót nem bírja, hány, fészkelődik, le van szíjazva, beizzad vagy fázik, nem tudok vele foglalkozni, ha vezetek, nem tud elfeküdni, elzsibbad a lába a nagy lógásban, nem éri semmilyen inger, simán kiakad.


Már 1 éves kora óta jobban bírja a tömegközlekedést, ha napokig így mennénk, azt is élvezné, 6 éves. Fogalmam sincs, hogy mire gondolsz, amikor azt hiszed nem fogja azt bírni, de az autót simán. Mivel jobb az autó? De komolyan érdekel.. Egyedül a maszkviselés kérdéses ennyi ideig ebben a helyzetben, minden más a tömegközlekedés mellett szól, egyszerűen szórakoztat, én is jobban élvezem, mint az elszeparált csendes, folyamatosan figyelős magányos autózást. A mosdó mondjuk koszosabb, mint egy benzinkúton, de ez sem feltétlen igaz.

2020. jún. 30. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Vonattal szerintem is siman kibirja. :)

Mi nagyon sokat utaztunk anno szeged-aggtelek utvonalon, az reggel 7-16.30 volt, felnottkent legutoljara 3 eve vallalkoztam ra, de soha tobbet! Gyerekként viszont meg se kottyant, jobban elveztem, mint ugyanezt az utvonalat autoval (4,5-5 ora).

2020. jún. 30. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Mert az autóhoz hozzá van szoktatva kicsi kora óta. Bele ül és már alszik is. De tömegközlekedéssel még nem utazott soha.

Most lesz a próba. Remélem bírni fogja. Csütörtökön megyünk, vasárnap délután jövünk. Szóval 2 napra megyünk csak. remélem jó lesz.

2020. jún. 30. 14:52
 14/19 anonim ***** válasza:
43%

Szóval azért bírja jobban a kocsikázást, mert a kellemetlen leszíjjazott egyhelybenmaradáshoz hozzá van nevelve, az izgalmas, látványos, érdekes, változatos, szociális tömegközlekedés miatt pedig aggódsz.


Biztosan tetszeni fog neki, a vonat természetben megy, látni fog őzeket, nyulakat, kártyázhat/beszélgethet a szomszéd nénivel, összehaverkodhat szintén utazó gyerekekkel, megcsodálhatja, hogy a pisije, kakija kiesik a vonat alján egy lyukon, odaadhatja a jegyet a kalauznak, vehet kaját a büfékocsiból, ha fülkéssel mentek, elfeküdhet a kabinülésen aludni, hallhatja a vonat sípolást, hogy integetnek neki a peronőrök, ráadásul lehet, hogy lesz wifi a vonaton meg konnektor. Ha nagy piros vonattal mentek, akkor meg mászkálhat messzebb is tőled, úgyis belátod az egészet.


Ez szerintem külön programnak is elmegy.

2020. jún. 30. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
87%

Mi is vonattal megyünk idén :) 6-9 éves fiúkkal. Férjem megy autóval. De mi vonattal, mert még sosem vonatoztak hosszabb úton. Talán 2x ha idáig ültek vonaton.

Készülj be enni innivalóval, játékkal. Nem lesz gond

2020. jún. 30. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
66%

#14 milyen büfékocsi?

😂😂

Komolyan amiket itt leírtál....igen pont ilyen romantikus az utazás a 40fokos vonaton sok órán át.

És random kisgyerekkel szeret mindenki kártyázgatni, mikor a levegővételért küzd a felforrósodott vagonban, ami maszkban még nehezebb mint amúgy. Igen, vonaton kötelező a maszk.

2020. jún. 30. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
60%
Vonattal menjetek azt élvezik gyerekek.lányom is élvezte és élvezi vonatozást,tavaly vonattal utaztunk münchenig
2020. jún. 30. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
58%
Az icn és a piros új vonaton olyan kegyetlen hideg szokott lenni nyaranta, hogy biztosan nem lesz felforrósodva. A fülkés valóban forró, dehát abból már alig van. ICn van büfékocsi. Írtam, hogy maszkban most biztos nem olyan jó, de egyébként szuper, hangulatos mindegyik, nagyon gyors, képes mozogni, jófej emberek utaznak rajta és nem a hangszigetelő falat látod kinézve, hanem állatokat, napraforgómezőt. Egyszerűen élmény, ráadásul alig zsúfolt.
2020. jún. 30. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
Vonaton tudtok maszkalni.
2020. jún. 30. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!