Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért van az, hogy bizonyos...

Miért van az, hogy bizonyos meséket 12 éven aluliaknak nem ajánlanak?

Figyelt kérdés
Pl. a Magyar népmeséket mi még óvodában néztük, most meg nem ajánlják. Ennek mi az oka? Mit károsítana egy 12 éven aluli gyerek fejlődésén?

2020. júl. 11. 07:38
 1/8 anonim ***** válasza:
92%

Kíváncsi vagyok hányan szerettük ovis gyerekként a magyar népmeséket. 🙈

Akkor még nem volt korosztály besorolás filmekre. Szülő döntött, hogy mit nézhet a gyerek.

Én nézhettem pl. az x aktákat, a gyerekemnek tuti nem engedném. Nem is értem én miért nézhettem. 🤷

2020. júl. 11. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A hupikék törpikék és a legtöbb disney is 12es..


Én azt tudom, hogy azért károm bizonyos képi elem, mert a gyerek fantáziája még nem elég részletes ahhoz, hogy elképzeljen olyasmit, amit làthat a mesékben/filmekben, ez által olyan szintre bővül hirtelen az egész fantázia, hogy sokként éri.


Szerintem marhaság, néha szükség van apróbb, komfortzónából kizökkentő részletekre, amikkel megtanuljuk azokat kezelni.


Nyilván nem egy horrormozi, vagy sérülés vagy halál, de ha pár pixelnyivel részletgazdagabb valami, ahhoz a kitéréshez megtanul az xedik alkalom után alkalmazkodni a gyerek

2020. júl. 11. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
32%
Én is néztem az X-Aktákat. Totál szerelmes voltam Mulderbe. :D Én engedném ma is egy 9-10 évesnek, ha nem ijed meg tőle. Nem az életkor számít, hanem a konkrét személy.
2020. júl. 11. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
87%
Általában azért, mert vannak belle olyan részletek, amiket jó, ha megbeszél egy felnőttel. A magyar népmeséknek már a nyelvezete is indokolja. "Anya-anya, mi az a siheder?"
2020. júl. 11. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
97%

[link]

Innen tudod megnézni azt a pdf-et, amiből kiderül, mi alapján sorolják be a filmeket.

2020. júl. 11. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem a Magyar népmesék simán jó, bár persze képzelet-fejlesztőbb hallgatni. Van az Icinke-picinke klasszikus gyűjtemény, szerintem (gyerekeim és pár óvónő barátnő) ma is azt olvassák minden állami és egyházi oviban délutáni alváshoz, és ugyanezek a mesék vannak benne. De gondolom, a modern besorolások miatt került rá 12-es karika, mert azért akad benne, hogy lefejezik a sárkányt (nem divatos, mert a modern mesékben kiderül, a sárkány a barátod lenni, csak rossz volt a gyerekkora) vagy pláne kilesik a királykisasszony jegyeit, és nagyon nem gendersemleges :D szóval ez biztos mind nem EU-kompatibilis. :)
2020. júl. 11. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
64%

3 én is néztem egy időben

Gilian Andersonnak jót tett, hogy lefogyott idővel, most vékonyabban sokkal jobban néz ki mint fiatalkorában kissé kerekebben

2020. júl. 11. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha a Bibliai lehet ajánlott, akkor nem értem más mi alapon nem.
2020. júl. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!