Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek, ha a lányom látja...

Mit tegyek, ha a lányom látja a "szellemeket"?

Figyelt kérdés

Van egy hat éves lányom, aki látja a szellemeket és attól függetlenül, hogy halálra rémiszt vele, szerintem nem normális, ez már 3. szellem (ha ez valóban az) amit lát.


Az első szellem az szerintem a keresztapja volt. A keresztapját megtámadta egy húsevő baktérium, az egyik szemét ki is kellett venni. Öltöztünk fel a férjemmel a temetésre, erre elkezdett a másik szobában ordítani meg visítani, hogy ott van Pányi, ott van Pányi. Miután megnyugodott, kérdezgettük, hogy hogyan néz ki Pányi, hol látta. Azt nem nagyon tudta elmondani, hogy néz ki, csak azt, hogy a falon látta. Rákérdezgettünk, hogy sebes-e az arca, le van-e tapasztva a szeme, és mindegyik válasz igen volt. És ezért gondoljuk, hogy a keresztapja lehetett. Még olyan 2 hétig mondogatta, hogy ott van Pányi, eleinte félve, aztán már csak úgy közölte minden félelem nélkül, hogy ott van Pányi.

A második ilyen 3-4 éves korában volt (nem emlékszem már, mikor volt). Fehér Bácsi. Ő állítólag megdobálta hógolyóval, és sokáig félt tőle. Aztán összebarátkoztak (ha mondhatom így), és megígérte neki, hogy ha jól viselkedik és szót fogad a szüleinek, akkor majd ad neki valamit. Ez nem tudom, hogy ki lehetett, valószínűleg csak élénk volt a fantáziája, senki nem halt meg a rokonságból akkor. Szerintem csak élénk volt a fantáziája, bár nem hiszem, hogy akkor olyanokat képzelődött volna, hogy megdobálta őt valaki a másik szobában nyáron hógolyóval.

A 3. eset az nemrég volt. Meghalt édesanyám. Őt sokáig rosszul érintette a dolog, vittek pszichológushoz is, hogy kibeszélje magából a dolgokat. Kedvelte a pszichológus nénit. Ő riporter akar lenni és sokszor meginterjúvolja a Barbie babákat. Úgy, hogy amikor a riporter beszél, akkor odateszi a távirányítót (mint mikrofon) a szájához, elmélyíti a hangját, és akkor elkezdi: Ki tervezte ezt a ruhát? Erre odateszi az egyik Barbie szájához a távirányítót és nagyon magas, vinnyogós hangon elkezdi: Ezt a ruhát Coco Channel (nem tudom hogy kell írni) tervezte, együtt terveztük, és nagyon nagy megtiszteltetésnek vettem, hogy együtt dolgozhattam vele, és az ő ruhájában mehetek majd a divatbemutatóra. (Igen, ilyeneket beszél a gyerek.)

Többször hallottam azt, hogy valakivel mintha beszélgetne, csak az ő hangját lehetett hallani. Akkor is így volt ez, amikor kint voltam a konyhába, hogy nem úgy beszélget, ahogy a barbikkal szokott. Lehúztam a papucsom, hogy véletlenül se hallja, hogy jövök. Tudom, melyek azok a pontok a folyosón, ahol nem recseg a padló, pont oda léptem, ahol nem rencsegett, hogy ne hallja még véletlenül se, hogy megyek. A TV be volt kapcsolva rajta a youtube, Gyerekdalok mentek benne, szerintem egyáltalán nem hallhatta, hogy megyek. Akkor kaptam szívinkfarktust majdnem, amikor megláttam, hogy a barbik ott vannak az ágyszélén, ő meg a barbiknak (meg nekem is) háttal ül az ágy közepén. Elkezdett bólogatni, és mondta, rákérdezett, hogy: Mi? És megfordult, akkor látott meg engem. Beszélgettem vele erről, és mondta, hogy a nagyanyjával beszélt. Rákérdeztem, hogy ő mondta-e neki, hogy én ott vagyok, erre szt mondta, hogy nem mondta, hanem mutatta, hogy ott vagyok.


2020. aug. 1. 08:57
1 2 3 4 5 6 7
 21/70 anonim ***** válasza:
30%
Azért mégiscsak elég kár, hogy a gyerekvállalást nem kötik IQhoz.
2020. aug. 1. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/70 anonim ***** válasza:
38%

" három gyerekes komoly beosztásban dolgozó harmincas nő vagyok"


Ez nem zárja ki a mentális betegségek meglétét. Vizsgáltasd ki magad!

2020. aug. 1. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/70 anonim ***** válasza:
83%

Kérdező túl sokat képzelsz bele. Nem lát semmiféle szellemet a lányod. A keresztapának a kinézetét a szájába adtátok.Meg gondolom abban az időben sokat foglalkoztatok vele. Valahogyan neki is fel kell dolgoznia az információkat.

A fehér embert szerintem álmodta. Nekem is volt 13 éves koromban olyan szörnyű álmom, hogy hetekig nem tudtam tőle szabadulni, és az utcán egy férfira azt hittem, hogy ő a gyilkos az álmomból, mert ahogy hirtelen rápillantottam, mintha teljesen úgy nézett volna ki. Egyszerűen csak megviselt az az álom.

A riporteres meg nem más mint szerepjáték. a lányom januárban lesz 6 éves, állítom, hogy ő is letudna ilyen szöveget vágni. Írtad, néz youtube-ot. Nehogy azt hidd, hogy ennyi idősen csak gyerekdalokat néz rajta.

A nagymamásnál is csak odaképzelte a nagyit, mert szerette, és hiányzik neki. Nem szellemet lát.

2020. aug. 1. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/70 anonim ***** válasza:
62%
21-es válaszoló, mond már meg nekem h egy 4 éves óvódás gyerek vajon miért is kérdőjelezné meg a mikulás létezését? Ha hisz benne akkor már nem is értelmes gyerek? Sztem nálad van gond, ha Te ezt így gondolod. Addig jó, amíg hisz a csodában. De adok egy tanácsot, ha lesz gyereked, bár neked nem való, már 2 évesen világosítsd fel arról, hogy nincs télapó, jézuska, hogy lesz a gyerek, mi az hogy menszesz és társai, nehogy ne legyen értelmes a végén!
2020. aug. 1. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/70 anonim ***** válasza:
9%

Nem, nem addig jó, míg hisz a csodákban, mert a végén olyan anya lesz belőle, aki látja a szellemeket.


Ne adj nekem tanácsot, nem kértem. Van 2, és várom a 3-at és racionális, értelmes embernek nevelem őket.

2020. aug. 1. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/70 anonim ***** válasza:
18%
Vidd el ördögűzésre, ki tudja, hátha segít.
2020. aug. 1. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/70 anonim ***** válasza:
23%
Húha, leesett mellettem a polcról egy tárgy. Lehet, hogy bosszút állnak rajtam? :DDDD
2020. aug. 1. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/70 anonim ***** válasza:
72%

23-as, köszönöm szépen, de nem vagyok beteg. Ha csak úgy céltalanul képzelődnék bele a világba, lehet elgondolkodnék rajta valóban ott van e, amit látok.

De honnan tudtam volna, hogy egy távoli rokonnál hol van a padláson elrejtve másfél millió, amiről senkinek nem beszélt?

Vagy szegény apósom. Meghalt egy szörnyű balesetben. Rögtön láttam őt a házban és tudtam, hogy baj van. Mondtam férjemnek, hogy ne akadjon ki, de szerintem valami nagy gond van, mert itt az apja szelleme, hát kiakadt, jól összevesztünk. Egy óra múlva viszont jött a hír az autóbalesetről...

Én tényleg csak annyit kérek, aki szerint mindenre van racionális magyarázat, az magyarázza meg ezeket.

2020. aug. 1. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/70 anonim ***** válasza:
10%
Miért kéne megmagyarázni? Semmilyen magyarázat nem verné ki a fejedből, hogy igazad van. Szerintem simán hazugság, amit mondasz, akkor bizonyísd be, hogy igaz! :DDD Hát pont annyira nem tudod nekem, mint én neked. Ez ennyi. Ez egy névtelen fórum, ahol mindenki annyi sületlenséget beszélhet, amennyit akar, következmények nélkül. Itt tere van az ilyen kamunak is.
2020. aug. 1. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/70 anonim ***** válasza:
96%

Én nem zárom ki teljesen, hogy a gyerekek (és az állatok is) láthatnak olyasmit, amit mi felnőttek nem, de a te sztorijaidra speciel szerintem egyszerű a magyarázat.

A keresztapjáról nyilván hallott tőletek, el is mondtátok, hogy néz ki. A nagymamáját meg nagyon szerette, neki is nehéz feldolgozni. Ilyenkor sokszor képzeletben(!) még játszanak, beszélgetnek velük, de ez csupán gyermeki fantázia, egy út ahhoz, hogy elengedjék a szeretteiket.

A barbisat meg nagyon felfújod, bocs. Egy hatéves gyerek lassan iskolás lesz, el is fogják várni tőle, hogy összeszedetten, választékosan beszéljen, de már egy sokkal fiatalabb is szóról szóra el tudja ismételni azt, amit a tv-ben, videókban hallott. Ebben nincs semmi természetfeletti, max büszke lehetsz a kislányodra, hogy ügyesen mond vissza hallott szöveget és kreatív.

2020. aug. 1. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!