Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek, ha a lányom látja...

Mit tegyek, ha a lányom látja a "szellemeket"?

Figyelt kérdés

Van egy hat éves lányom, aki látja a szellemeket és attól függetlenül, hogy halálra rémiszt vele, szerintem nem normális, ez már 3. szellem (ha ez valóban az) amit lát.


Az első szellem az szerintem a keresztapja volt. A keresztapját megtámadta egy húsevő baktérium, az egyik szemét ki is kellett venni. Öltöztünk fel a férjemmel a temetésre, erre elkezdett a másik szobában ordítani meg visítani, hogy ott van Pányi, ott van Pányi. Miután megnyugodott, kérdezgettük, hogy hogyan néz ki Pányi, hol látta. Azt nem nagyon tudta elmondani, hogy néz ki, csak azt, hogy a falon látta. Rákérdezgettünk, hogy sebes-e az arca, le van-e tapasztva a szeme, és mindegyik válasz igen volt. És ezért gondoljuk, hogy a keresztapja lehetett. Még olyan 2 hétig mondogatta, hogy ott van Pányi, eleinte félve, aztán már csak úgy közölte minden félelem nélkül, hogy ott van Pányi.

A második ilyen 3-4 éves korában volt (nem emlékszem már, mikor volt). Fehér Bácsi. Ő állítólag megdobálta hógolyóval, és sokáig félt tőle. Aztán összebarátkoztak (ha mondhatom így), és megígérte neki, hogy ha jól viselkedik és szót fogad a szüleinek, akkor majd ad neki valamit. Ez nem tudom, hogy ki lehetett, valószínűleg csak élénk volt a fantáziája, senki nem halt meg a rokonságból akkor. Szerintem csak élénk volt a fantáziája, bár nem hiszem, hogy akkor olyanokat képzelődött volna, hogy megdobálta őt valaki a másik szobában nyáron hógolyóval.

A 3. eset az nemrég volt. Meghalt édesanyám. Őt sokáig rosszul érintette a dolog, vittek pszichológushoz is, hogy kibeszélje magából a dolgokat. Kedvelte a pszichológus nénit. Ő riporter akar lenni és sokszor meginterjúvolja a Barbie babákat. Úgy, hogy amikor a riporter beszél, akkor odateszi a távirányítót (mint mikrofon) a szájához, elmélyíti a hangját, és akkor elkezdi: Ki tervezte ezt a ruhát? Erre odateszi az egyik Barbie szájához a távirányítót és nagyon magas, vinnyogós hangon elkezdi: Ezt a ruhát Coco Channel (nem tudom hogy kell írni) tervezte, együtt terveztük, és nagyon nagy megtiszteltetésnek vettem, hogy együtt dolgozhattam vele, és az ő ruhájában mehetek majd a divatbemutatóra. (Igen, ilyeneket beszél a gyerek.)

Többször hallottam azt, hogy valakivel mintha beszélgetne, csak az ő hangját lehetett hallani. Akkor is így volt ez, amikor kint voltam a konyhába, hogy nem úgy beszélget, ahogy a barbikkal szokott. Lehúztam a papucsom, hogy véletlenül se hallja, hogy jövök. Tudom, melyek azok a pontok a folyosón, ahol nem recseg a padló, pont oda léptem, ahol nem rencsegett, hogy ne hallja még véletlenül se, hogy megyek. A TV be volt kapcsolva rajta a youtube, Gyerekdalok mentek benne, szerintem egyáltalán nem hallhatta, hogy megyek. Akkor kaptam szívinkfarktust majdnem, amikor megláttam, hogy a barbik ott vannak az ágyszélén, ő meg a barbiknak (meg nekem is) háttal ül az ágy közepén. Elkezdett bólogatni, és mondta, rákérdezett, hogy: Mi? És megfordult, akkor látott meg engem. Beszélgettem vele erről, és mondta, hogy a nagyanyjával beszélt. Rákérdeztem, hogy ő mondta-e neki, hogy én ott vagyok, erre szt mondta, hogy nem mondta, hanem mutatta, hogy ott vagyok.


2020. aug. 1. 08:57
1 2 3 4 5 6 7
 31/70 anonim ***** válasza:
35%
Amúgy én a gyerekeimnek se hazudtam se mikulásról, se jézuskáról, se gólyáról. Öt éves, tudja, hogy születik a gyerek (nyilván nem azt, hogy készül), meg hogy vannak alkalmak, amikor megajándékozzuk egymást. Lehet így is, szóval a gúnyolódásod nem állt olyan távol a valóságtól.
2020. aug. 1. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/70 anonim ***** válasza:
74%
26-os én sem kértem h minősítsd a gyerekem, azzal, hogy értelmes v nem mert hisz a mikulásban v éppen nem! De a gyerekeidet sajnálom, vszínű sok jó dologtól megfoszthatod őket! Mert Te egy annyira racionális, minta anya lehetsz! Úgy bírom az ilyen nagyon okos, mindenkinél, mindent jobban tudó és csináló anyákat!
2020. aug. 1. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/70 anonim ***** válasza:
95%
#29 feltételezzük, hogy van ilyen. De akkor sem a 4 éves gyerekemnek fogom ezeket a sztorikat elmesélni. Onnantól kezdve ő is azt fogja gondolni magáról, hogy médium vagy félni fog. Pedig lehet, hogy csak véletlen egybeesés.
2020. aug. 1. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/70 anonim ***** válasza:
21%
"vszínű sok jó dologtól megfoszthatod őket!" Tehát az hogy hazudozunk a gyereknek, jó dolog?
2020. aug. 1. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/70 anonim ***** válasza:
70%

#35 nem hazudsz, csak hagyod, hogy gyerek legyen és higgyen a csodában.

Nem sokáig tart, utána úgyis jön a csúf valóság.

2020. aug. 1. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/70 anonim ***** válasza:
13%
" nem hazudsz" Olyan dolgokat hitetek el vele hogy igazak, amik nem léteznek. Ezt hívják hazugságnak, Kiválóan megerősíti a gyerekekben hogy hazudni elfogadott dolog, sőt jó.
2020. aug. 1. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/70 anonim ***** válasza:
85%
37 én nem gondolnám h a gyerekek, majd felnőttként azt vallják h lehet hazudozni, csak mert hagyták hinni egy darabig a csodákban! A hazudozást megtanuljak majd mas gyerekektől az oviba, iskolába!
2020. aug. 1. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/70 anonim ***** válasza:
5%

"A hazudozást megtanuljak majd mas gyerekektől az oviba, iskolába!"


Persze, olyanoktól, akiknek a szellemek elvitték a háziját és ezért nem írták meg.

2020. aug. 1. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/70 anonim ***** válasza:
29%

"Nem sokáig tart, utána úgyis jön a csúf valóság."


Itt lehet a kutya elásva. Én nem hiszem, hogy hazugsággal kell megszépíteni a világot, szerintem az igazság szép. Lehet, hogy ha utálnám az életem, akkor éreznék kényszert arra, hogy kitaláljak valamit, amitől színes és izgalmas lehet. Szerintem erre nincs szükség, a valóság tökéletesen megfelel számomra, színes, izgalmas és szép. Nincs szükség hozzá semmi kamura.


A karácsony csodálatos akkor is, ha tudja, hogy tőlem kapta a meglepetést és ő is készít nekem. A Mikulás csomag akkor is finom, ha nem egy szakállas bácsi lopakodik be a zárt otthonunkba, amiről aztán magyarázhatod neki, hogy nem tud bejönni senki.


A tojáskeresés is vidám húsvétkor, akkor is, ha anya és apa rejtette el a tojásokat és nem egy varázsnyúl varázskakija.


A gyerek meg nálunk is ott jön ki, ahol, és nem a gólya dobja le az égből. Ettől még nem lesz egy gyereknek se baja, akkor sem, ha ovis. Nálunk azt is tudja, hogyan lesz, nem látom be, miért kéne hazudni erről.

2020. aug. 1. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/70 anonim ***** válasza:
0%
39, ha Te mondod...
2020. aug. 1. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!