Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Önző vagyok mert csak egy...

Önző vagyok mert csak egy gyerekem van?

Figyelt kérdés
28 éves vagyok és örülök, hogy ideig eljutottunk. 3 éves a fiam. Problémás terhesség, nehéz szülés, 3 évig egy éjszakát nem aludtam végig, normális 8 órás munkát nem találok mert sokat beteg mióta ovis, borzasztó eleven kisfiú. Férjem se akar többet, de persze jönnek mindig a kérdések, hogy mikor jön a második meg testvér nélkül nagyon rossz lesz neki stb, főleg idős vagy több gyerekes anyák nem hagynak ezzel. Sokan veszik fel a környéken most a 3 gyerek után a támogatást, nekem akármennyit fizetnének ezt nem csinálnám végig mégegyszer. Jó, hogy végre ovis és alhat a mamánál és van időm magamra, nem kell mindig valakinek szólni, hogy vigyázzon rá mert pl elakarok menni kozmetikushoz vagy akárhova. Valamennyire sajnálom, hogy neki nem lesz testvére, de nincs türelmem egyszerűen még egy gyerekhez, önzőnek érzem magam. Ez a 3 év is nehéz volt otthon, már majdnem depressziós lettem.

#Gyerekvállalás, gyerek, egyke,
2020. aug. 3. 17:29
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Férjem és én is egykék vagyunk. Köszönjük szépen, de kiváló gyerekkorunk volt. Egyik rokonnak van tesója, de kb. 2 naponta elmondja, hogy bár ne lenne. Egy kutyával többre menne.
2020. aug. 3. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Meg már ilyenkor is gondolok arra, hogy később ha már mi nem leszünk akkor itt a saját ház, nem kell osztozkodnia senkivel. Mai világban már nagyon nehéz saját házat venni. Mi is öröklött házban élünk és ez nagyon jó, hogy se albérletet se hitelt nem kell fizetni.
2020. aug. 3. 20:01
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Alapjáraton mi is úgy vagyunk, hogy 1 elég. Nekem nincs testvérem, férjem pedig nem is beszél a testvérével, nagy a korkülönbség, teljesen máshogy lettek nevelve, miatta nem mehetett tini korban csomó helyre barátokkal, stb. Persze van jó példa is előttem, így 100%-ban nem zárkózok el a tesótól, de még csak most fogok szülni, ki tudja, hogy az első 1-2 év után hogy fogjuk gondolni.

Mi is kapjuk, hogy legyen majd második, sőt, ami felidegesít, hogy volt "nem baj, majd a második fiú lesz" megszólalás is, mikor kifejezetten lányra vágytunk. 😅🤦‍♀️

Ez csak rátok tartozik, senki ne szóljon bele.

2020. aug. 3. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Én is így érzek, mint te kérdező. 34 éves vagyok. Egy gyermekem van, nem szeretnék többet, egy éves még csak. Picit félek, mert nekem 2 tesóm is van. De nem jó velük a kapcsolatom. Remélem nem lesz rossz az egykeség a gyermekemnek.

Lett végül kistesó, kedves kérdező?

Jól elvan továbbra is a kisfiad?

febr. 6. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Nem lett másik, már 7 éves a kisfiam és azóta sem érzem, hogy szeretnék még egy gyereket. Szerencsére ő sosem mondta még, hogy szeretne testvért. Engem azért bánt egy kicsit, hogy nincs testvére, én szinte mindennap beszélek a testvéremmel. Szerencsére van jó munkahelyem, kisfiam elsős sokat foglalkozok vele és akkor itt a házimunka is. Nekem ez így bőven elég. Persze kapom azóta is a kérdéseket mikor lesz testvére meg az okoskodást.
febr. 6. 19:18
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Én hálás vagyok a szüleimnek, hogy nem lett testvérem. Nem is hiányzott soha és nem is lett volna jó ötlet az ő anyagi helyzetükben még egy gyerek. Igazából már 1 is túl nagy vállalás volt nekik, szóval én sosem bánom, hogy nincs testvérem.
márc. 22. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 NTBS ***** válasza:

Nem vagy önző.

Ez egy döntés kérdése.

Te így látod jónak.

márc. 22. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Határozottan zárd le az ilyen beszélgetéseket. Egy idő után nem fogják kérdezni.

Nem önzőség egyébként.

márc. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Nem. Az sem önzö aki egyáltalán nem akar! Erre a jövöképre ami van? Annak örülök hogy én már kifele megyek ebböl az egészböl de a gyerekeimet és azoknak a gyerekeit sajnálom..
márc. 23. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!