Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Beleegyeznétek az 50-50%-os...

Beleegyeznétek az 50-50%-os gyerekelhelyezésbe?

Figyelt kérdés

Van egy 5 éves fiam és egy 5 éves lányom (ikrek), és van egy 2 éves lányom.

A férjem azt akarja, hogy 50-50-be legyenek az ikrek, páros heteken nálam, páratlan heteken nála. A kicsi meg legyen nálam és ha nagyobb lesz, akkor ő is 50-50-be legyen.

A nagyobbik lány akár 2 hétig is elvan az apjával, ő apás, viszont a fiú nagyon anyás, nagyon ragaszkodik hozzám, és az ikertestvéréhez.

Én nem tudom, hogy ez jó-e, hogy folyton "költözne" a gyerekek, viszont azt se akarom, hogy az apjuk hétvégi apuka legyen, vagy olyan legyen, mint a falujárós busz, hogy bizonyos időközönként elvigye őket valahova.



2020. aug. 12. 13:45
1 2 3 4 5 6 7
 21/70 anonim ***** válasza:
79%

Nem


Nem tesz jot a gyerekeknek az állandóság hiánya.

Ilyen kicsinek főleg nem..de később sem.


Nem kell, hogy hétvégi apuka legyen..

Szerintem, ha minőségi időre néha hétköznap is elviszi, akkor már több időt tölt a gyerekekkel, mint sok olyan apa, aki együtt él a gyerekével / nem önszántukból..csak bedarálja a munka és az otthoni teendők a férfiakat is/


Az, ha néha elviszi..de az otthoni ágy, areggeli rutin mindig onnan indul, az mar elég állnadóság nekik...


Elég nagy törés lesz a válás is

2020. aug. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/70 anonim ***** válasza:
90%

Az egyik legjobb barátommal is így oldották meg, 1 hét itt, 1 hét ott. Az iskola borzalmas neki, mert +1 órával utazik többet, ha az apjánál van. A cuccai össze-vissza vannak (Anyánál hagytam - Apánál hagytam), bőröndből él, mondván hogy minek pakoljon ki.

Senkinek nem kívánom!

2020. aug. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/70 anonim ***** válasza:
14%

Bakker, 20, elfelejtettél nicket váltani.

Na, kamu ez a kérdés is akkor...

2020. aug. 12. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/70 A kérdező kommentje:
Azt a nemet nem én írtam! Lehet a másik kérdés kiírója volt, mit kell már megint kombinálni?
2020. aug. 12. 14:55
 25/70 A kérdező kommentje:
És ezt már több kérdésnél is láttam, hogy hasonló kérdéseket linkelgettek be, és köze nincs a 2 embernek egymáshoz. Itt ráadásul még a kérdés se hasonlít.
2020. aug. 12. 14:56
 26/70 anonim ***** válasza:
90%

Mi 4-en vagyunk testvérek. A szüleink akkor váltak el amikor a bátyám 8, én a húga 6 és az ikerhúgaim 3 évesek voltunk. Barátsággal váltak el, így nálunk is 50-50 % lett az elhelyezés- Bár nem laktak közel, de az ovihoz, iskolához viszonylag mindkét szülő elfogadható távolságban lakott. Mi 1 hónapot apunál, 1 hónapot anyunál voltunk. Tök jó volt. Mindkét háznál megvoltak a barátok, az ovi, suli nem változott. Ahogy növekedtünk, úgy alakultak a dolgok ahogy mi szerettük. Én pl 14 évesen apuval éltem, mert nem jöttem ki anyu új párjával. Bátyám anyuval élt, mert a barátnője is ott lakott a közelben. Az ikrek maradtak a havi váltásnál, nekik az jött be.

Igaz már mind a négyen felnőttek vagyunk, de köszönjük nem lettünk lelki betegek. Mindkét szülőnkkel ma is szoros kapcsolatban vagyunk.

Persze ez csak úgy működhetett, hogy a szülők teljes egyetértésben voltak. Azonos módszerrel neveltek tovább minket. Igen, nem tudtuk kijátszani őket, hogy " anyu megengedte, hogy bulizni menjek" (apu hívta anyut, és kiderült nem engedett) mindig megbeszélték kultúráltan a dolgokat.

Állandósság lehet a gyereknek mindkét helyen. Mivel nem vendégségbe megy egyik szülőhöz sem.

De csak akkor menj bele, ha tényleg 100%-os összhang van a exférjed és közted. Ha tényleg megtudjátok oldani a közös nevelést.

2020. aug. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/70 anonim ***** válasza:
81%

Anyukam tanár. Szerinte nagyon rosszat tesz a gyerekeknek ez a fajta megosztás. Azt mondja pontosan meg lehet mondani, mikor melyik szulonel van épp a gyerek. Plusz igen. Apanal hagytam, anyanal hagytam.

De mint szülő inkább ez, minthogy csak hétvégén láthassam a saját gyerekem... az se jó a gyereknek, ha “kiesik” az egyik szülője. És ne legyen senkinek kétsége a hetvegi apuka-anyuka nem az igazi...

2020. aug. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/70 A kérdező kommentje:
Egyébként meg majd pomt azzal fogok szórakozgatni, hogy anonim oldalakra regisztrálok és mindenféle kérdést fogok kitalálni.
2020. aug. 12. 14:57
 29/70 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem egészségtelen a gyerekre nézve és elsősorban a gyerekek volnának a fontosak.Azt el tudom képzelni, hogy mondjuk a gyereket anya elviszi az oviba és az apuka megy érte és estig vele tölti az időt, de hogy hetente hol itt, hol ott lakjanak, semmi fix csak a folyamatos költözés, ez azért megfontolandó.Kell nekik is a stabilitás még akkor is ha mindkét szülő egyformán szeretné is őket.
2020. aug. 12. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/70 anonim ***** válasza:
89%
Külföldön elek. Már több ilyen kérdésnél is leírtam, hogy itt ez a normális és a családban is volt ilyen. Jól működik, de csak akkor, ha a két szülő valóban partner
2020. aug. 12. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!