Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Beleegyeznétek az 50-50%-os...

Beleegyeznétek az 50-50%-os gyerekelhelyezésbe?

Figyelt kérdés

Van egy 5 éves fiam és egy 5 éves lányom (ikrek), és van egy 2 éves lányom.

A férjem azt akarja, hogy 50-50-be legyenek az ikrek, páros heteken nálam, páratlan heteken nála. A kicsi meg legyen nálam és ha nagyobb lesz, akkor ő is 50-50-be legyen.

A nagyobbik lány akár 2 hétig is elvan az apjával, ő apás, viszont a fiú nagyon anyás, nagyon ragaszkodik hozzám, és az ikertestvéréhez.

Én nem tudom, hogy ez jó-e, hogy folyton "költözne" a gyerekek, viszont azt se akarom, hogy az apjuk hétvégi apuka legyen, vagy olyan legyen, mint a falujárós busz, hogy bizonyos időközönként elvigye őket valahova.



2020. aug. 12. 13:45
1 2 3 4 5 6 7
 31/70 anonim ***** válasza:
19%
Csak nehogy a végén te legyél a hétvégi anyuka.
2020. aug. 12. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/70 anonim ***** válasza:
81%
Én is külföldön élek, és itt is teljesen jól működik a módszer, amennyiben normális a kapcsolat a szülők között. A lányom 3 barátnője is van heti váltásban, már kamaszok, semmi bajuk, sőt, sokkal szorosabb a kapcsolatuk az apjukkal, mint a magyar ismerőseimnél, ahol apukának jut havi 4 nap, mikor csak a szórakozás van, minden mást meg oldjon meg az anyuka. Érdekes, hogy itt a szakemberek is ezt a módszert támogatják ha megvannak a feltételek, így megmarad mindkét szülő a gyereknek. Ráadásul amit Magyarországon látok a gyerektartás nemfizetés, feketén dolgozás, minimálbérre bejelentés, gyerek láthatásának akadályozása, vagyis a gyerekken keresztüli bosszú ezzel kiküszöbölhető. Kiváncsi vagyok, hogy akik itt ennyire ellene beszélnek, azoknak vannak-e tapasztalataik, vagy csak olyan anyák, akiknek semmi segítségük nincs, ezért másnak se legyen jó.
2020. aug. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/70 anonim ***** válasza:
82%

32!


Az a baj, hogy Magyarországon eleve azt sulykoljak, hogy ez rossz. Nyugaton kb minden országban normális ez az elhelyezés, csak akkor lesz "egyszulos" elhelyezés, ha a másik szülő nem akarja a felezést, csak a láthatást. Kultúra kérdése. Ők ebben nőttek fel, a magyarok meg másban.

2020. aug. 12. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/70 anonim ***** válasza:
79%
Milyen messze laknátok az apukával egymástól? Mert ha az ország 2 végében, akkor ez kivitelezhetetlen az óvoda/ iskola miatt.
2020. aug. 12. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/70 A kérdező kommentje:

Nyilván nem úgy van, hogy én Nyíregyházán, ő meg Pécsen lakik.

Egy városban lakunk, 25 percnyi sétára egymástól.

2020. aug. 12. 15:37
 36/70 anonim ***** válasza:
61%
Inkább havi váltásban legyenek a gyerekek
2020. aug. 12. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/70 anonim ***** válasza:
27%

32


Te is max kívülről látod amiről írsz.Lövésed sincs, hogy amúgy a gyerekek hogy élik meg.Nyilván egy idő után beleszoknak,beletörődnek mert más választásuk nincs is, kész tények elé vannak állítva nincs lehetőségük beleszólni.Ennek ellenére ez egyáltalán nem normális csak be van állítva, mert majd ha nagy lesz a gyerek megy szépen a pszichológushoz és kibogozzák a lelki problémáit.Itthon azért is a diliházba való vagy, mert pszichológushoz jársz, kint ez is az élet része.;) Külföldön egy csomó minden máshogy megy, ettől még nem biztos hogy jó is.A gyereknek több lehetősége van manipulálni, kijátszani egyik szülőt vagy épp a másikat(ha már akkora és a többi) vannak ennek a fajta életnek bőven hátulütői.Persze az itthoni rendszer a f@s mert a gyerek érdeke a stabil háttér és nyugaton ahol a gyerek a rendszerben másodlagos, az a fantörpikus:D Nem baj ha drogos lesz,alkoholista vagy bármi más, a lényeg hogy apuci,anyuci felesben gyakorolja a szülőséget mert ehhez mennyire joga van.

2020. aug. 12. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/70 anonim ***** válasza:
72%

37!


33 vagyok.

A családban 3 fiú volt így elhelyezve. Felnottek már, az egyik 30 éves. Nem drogosak, nem alkeszek, mindhárom kiegyensúlyozott, boldog férfi.

Beléjük nem sulykolta senki, hogy xar a rendszer. Nekik volt saját szobajuk mindket szulonel es bizony stabil hatter is. Mert a stabil hatter nem egy helyet jelent, hanem azt, hoyg a gyerek boldog, es biztonsagban erzi magát. Ők igy éreztek. Ja, a bíró pedig anno megkérdezte őket, mit szeretnének és ők választották ezt. Itt ugyanis ez is szokas, meghallgatjak a gyerekeket.

2020. aug. 12. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/70 anonim ***** válasza:
80%
Mennyivel jobb a magyar rendszer, ahol hirtelen eltűnik az apa a gyerek életéből, hétköznapjaiból, havonta párszor elviszi a gyereket fagyizni meg játszótérre, de egy idő után már nem is tud vele mit kezdeni, annyira nincs semmi kapcsolatuk. Kamasz gyerek meg már el sem megy az apjához, mert annyira eltávolodtak egymástól. Anyuka meg egy lestrapált idegroncs mire felneveli a gyerekeket, és állandóan zsörtölődik, hogy neki milyen nehéz, ő mennyi áldozatot hoz a gyerekeiért, az apjuk meg egy szemét, mert nem törődik velük. Én ezt tapasztaltam, míg Magyarországon éltünk, az iskolában egyfolytában hallgattam az elvált anyukák panaszáradatát, sokszor a gyerekek előtt, amiben az apjukat szidták. De ha szerinted ez a jó a gyereknek, akkor hajrá.
2020. aug. 12. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/70 anonim ***** válasza:
79%
Magyarországon kevés apának van igénye arra, hogy 50-50% osztozzanak a gyereken.A legtöbb férfi örül, hogy nem kell a dackorszakos,kistini,kamasz gyerek mindennapi életben részt vennie, hanem elég ha ő a jófej apu aki mindent megenged.IGÉNY nincs erre a fajta dologra.Szoval erről ennyit 😂
2020. aug. 12. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!