Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Beleegyeznétek az 50-50%-os...

Beleegyeznétek az 50-50%-os gyerekelhelyezésbe?

Figyelt kérdés

Van egy 5 éves fiam és egy 5 éves lányom (ikrek), és van egy 2 éves lányom.

A férjem azt akarja, hogy 50-50-be legyenek az ikrek, páros heteken nálam, páratlan heteken nála. A kicsi meg legyen nálam és ha nagyobb lesz, akkor ő is 50-50-be legyen.

A nagyobbik lány akár 2 hétig is elvan az apjával, ő apás, viszont a fiú nagyon anyás, nagyon ragaszkodik hozzám, és az ikertestvéréhez.

Én nem tudom, hogy ez jó-e, hogy folyton "költözne" a gyerekek, viszont azt se akarom, hogy az apjuk hétvégi apuka legyen, vagy olyan legyen, mint a falujárós busz, hogy bizonyos időközönként elvigye őket valahova.



2020. aug. 12. 13:45
1 2 3 4 5 6 7
 51/70 anonim ***** válasza:
78%

"Az a 3 éves aki megszokta hogy minden este az anyja altatja el, az bőgni fog mikor apánál alszik és nem jön anya altatni és a többi"


Már az elején is le lett szögezve, hogy a rendszer azoknál működik, akiknél apuka is kiveszi a részét a gyereknevelésből. Ahol 3 éven át csak anyuka altatja a gyereket, ott eleve apuka már ki van zárva a gyerek életéből, vagy őt nem érdekli a családosdi, ezért nem is fogja kérni az osztott felügyeletet. És a hétvégi láthatásokkor ugyanúgy sírna a gyerek, tehát akkor jobb apukát teljesen eltávolítani?

2020. aug. 12. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/70 Derjaderja ***** válasza:
84%

2020-ban még menő stigmatizálni az elváltakat és megpróbálni másokkal elhitetni, hogy jobb vergődni 16 évet egy rossz házasságban?

Ezután engem nem nagyon tud làzba hozni, hogy a gyerekelhelyezés szerinted hogy ideális.

2020. aug. 12. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/70 anonim ***** válasza:
46%
Ha apuka akarja, akkor nincs olyan, hogy belemész vagy nem, kimondja a bíróság, mert ha élni akar vele, akkor joga van az apának. Van egy ismerősöm, pont ez volt náluk. Még 5 évesnél kisebb gyereknél is döntenek így.
2020. aug. 12. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/70 anonim ***** válasza:
62%

53!


Nem, ez nem igy van. M3gosztitt elhelyezésre kizárólag akkor kerül sor, ha mindkét szülő így akarja.

2020. aug. 13. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/70 anonim ***** válasza:
37%
Nálunk barátnőm egyáltalán nem akarta. Szinte belebetegedett. De akkor is így lett. Apuka bemutatta, hogy ő valójában még ideálisabb, mivel szép ház, új barátnő (csaladot biztosít), és nem volt kérdés. Náluk biztosan nem számított, hogy az anyuka mit akart.
2020. aug. 13. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/70 anonim válasza:
84%

Üdv.

Mi külön élünk a gyerekeim anyjával, kb fél éve, sajnos megcsalt lettem.

Viszont a gyerekeket vállaltam és nem csak megcsináltam. Teljesértékű apának érzem magam.

2 naponta jelenleg nálam vannak. Akkor én intézek nekik mindent. Ovi, kaja stb.

Az édesanyjuk kb 2 percre lakik tőlem.

Viszont ez kb március óta megy így és még soha nem volt olyan hogy azt mondták volna hogy ott mi jobb, vagy mi nem.

Tudják melyik nap hol vannak és elfogadják.

Nekem mindennap ünnep ha a srácaimmal vagyok.

2020. aug. 13. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/70 Derjaderja ***** válasza:
87%

Amúgy szerintem is az osztott felügyeletet ítéli meg a bíróság, ha az apjuk akarja. Talàn itthon még nem rutin, de igazából nincs joguk az egyik szülőnél elhelyezni őket, ha ezt más nem indokolja. Ma már nemi diszkrimináció az ilyesmi (ez nem az én véleményem, csak nézve a világot, genderirányzatokat).

Azt hiszem, csecsemőknél van csak kivétel.

2020. aug. 13. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/70 anonim ***** válasza:
7%

52


Tévedés, hogy stigmatizálom az elváltakat,magam is elvált vagyok.De nem szültem az első házasságomba mert pontosan láttam hol hibázik a képlet nálunk.

És mikor ott egy 2 éves gyerek aki mellett a szülők már válnak akkor azért nagyon nehéz elhinni, hogy előtte semmi gond,jel nem utalt arra hogy bajok lesznek.Persze mesélhetjük, hogy minden szuperül működött,de aki vált már az tudja, hogy egy kapcsolat nem 2 perc alatt megy tönkre.

2020. aug. 13. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/70 A kérdező kommentje:
Nem mindegy az neked, hogy én miért váltam el és mikor? Foglalkozz a saját életeddel, vagy válaszolhatnál a kérdésre, amit nem tettél meg, csak oltogatsz itt mindenkit!
2020. aug. 13. 09:52
 60/70 anonim ***** válasza:
17%

De, teljesen mindegy mikor váltál el, az is hogy miért.A gyerekeitek meg isszák a levét, ráadásul felnőtt 3 gyerekes anyaként egy névtelen fórumon idegenektől kérdezed ők mit tennének, hagynák nem hagynák.Nyilván ez is felelősségteljes szülőt mutatja.

Amit te oltogatásnak nevezel, válasz a nekem érkező válaszokra.Ezt nevezik párbeszédnek, vitának.Amit az oldal enged.Nyilván vitás,megosztó kérdéseknél ilyen is van.

Elnézést ha a válaszaimmal megsértettelek vagy rosszul érintettek téged.Nem megbántani szándékoztalak.Természetesen a továbbiakban csendesen elsuhanok és nem szennyezem tovább véleményemmel ezt a kérdést.

Boldog életet kívánok neked és a gyerekeidnek.

2020. aug. 13. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!