Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Beleegyeznétek az 50-50%-os...

Beleegyeznétek az 50-50%-os gyerekelhelyezésbe?

Figyelt kérdés

Van egy 5 éves fiam és egy 5 éves lányom (ikrek), és van egy 2 éves lányom.

A férjem azt akarja, hogy 50-50-be legyenek az ikrek, páros heteken nálam, páratlan heteken nála. A kicsi meg legyen nálam és ha nagyobb lesz, akkor ő is 50-50-be legyen.

A nagyobbik lány akár 2 hétig is elvan az apjával, ő apás, viszont a fiú nagyon anyás, nagyon ragaszkodik hozzám, és az ikertestvéréhez.

Én nem tudom, hogy ez jó-e, hogy folyton "költözne" a gyerekek, viszont azt se akarom, hogy az apjuk hétvégi apuka legyen, vagy olyan legyen, mint a falujárós busz, hogy bizonyos időközönként elvigye őket valahova.



2020. aug. 12. 13:45
1 2 3 4 5 6 7
 41/70 anonim ***** válasza:
81%

40!


Van akinél lenne. Plusz ahogy már írtam, kultúra kerdese: akinugy nőtt fel, hogy az a normális, hogy mindket szülő neveli, az ezt a példát fogja követni.

2020. aug. 12. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/70 anonim ***** válasza:
14%

39


Ha valakire nem vagy kíváncsi odább kell állni.:) Persze nyilván minden egyedülálló anya megtalál és csak orrba szájba neked panaszkodik.Az igazság, hogy az apák 80% bőven örül, hogy új életet kezdhet és hogy abba csak minden 2.héten rondít bele a gyerek.

A szülőknek az a kötelességük ,hogy egészséges gyereket neveljenek.Nem, nem bőröndből ki -be költöztetve.Persze akinek az se megy, hogy felelősséggel vállaljon gyereket, lehetőleg úgy hogy családban nevelje fel, annak miért volna elsődleges, hogy a gyereke hogyan éli meg az egy-egy ilyen egy -egy hetes váltást? Továbbra is élik az életet az önös dolgaikkal elfoglaltan és kész.Aztán a gyerek majd beletörődik, pont úgy ahogy beletörődik az a gyerek is a dolgokba aki kéthetente látja az apját.Alapvetően xar ez is meg az is.


41


Ahogy írtam beletörődik.Az a 3 éves aki megszokta hogy minden este az anyja altatja el, az bőgni fog mikor apánál alszik és nem jön anya altatni és a többi.Évek alatt megszokja, elfogadja mert nincs más! Ettől ez nem lesz egy csodálatos rendszer még akkor se ha szeretnéd lenyomni a torkomon, hogy szuper.

2020. aug. 12. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/70 anonim ***** válasza:
80%

42!


Megegyszer, hátha felfogod: itt megkérdezik a gyereket, hogy mit akar.

Normális családban meg amúgy is megosztják a feladatokat, ergo apa is altat, meg anya is. De annak, aki iylen ferfigyulolo mint te, ezt nehez felfognia.

2020. aug. 12. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/70 anonim ***** válasza:
28%
#43-as Szerinted egy 5 éves gyerek mennyire átgondolt választ tud erre adni?
2020. aug. 12. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/70 anonim ***** válasza:
60%
44 szerintem ezt egy gyermekpszichológus értékeli ki, aki picit jobban ért hozzá nálad...
2020. aug. 12. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/70 anonim ***** válasza:
36%

44!


Ahogy a 45 írja. Meg vannak hozza az évtizeddel alatt jól kidolgozott módszerek, amikkel felmerik mi a jó a gyereknek

2020. aug. 12. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/70 anonim ***** válasza:
19%

43


Egyrészt itt az apa szeretné, hogy az ikrek is ott legyenek.Úgy ,hogy az egyik gyerek apás, a másik anyás.A kicsi 2 éves meg nyilván még nem megy, majd ha akkora lesz.Elárulom, soha nem lesz normális testvér azokból a gyerekekből ahol a 2 éves úgymond külön lesz választva a másikaktól.Ahogy abban a gyerekben is törés lesz, amelyik anyás.Persze ettől még szuper ha gyerekpszichológus majd azt mondja vigye csak mind az apa és boldoguljon, de nyilván ez a felosztás sok szempontból igen is problémás.De legyen igazad fogyatékos vagyok.Mert szerint ebben az esetben még mindig jobb ha nem viszi őket az apa hetekre, csak úgy hogy beugrik értük délután és estig nála vannak vagy valami ilyesmi.

2020. aug. 12. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/70 anonim ***** válasza:
83%

47!


Nem tudom, hogy pszichológus mit mondana. Mondjuk a te logikád szerint ugye az anyánál kell maradjon mindharom gyerek, mert az anyás gyerekben törés lesz, ha apánál is kell élnie. Az apás gyerek ez esetében marhára nemnszamit, ugye, mert törést az apa hiánya nem okozhat szerinted, csak az anya hiánya. Vagy hogy kell ezt akkor most elképzelni?

2020. aug. 12. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/70 anonim ***** válasza:
6%

48


Pont, hogy köztes megoldást írtam már előbbre.Lehet úgy csinálni, hogy együtt maradjon a 3 gyerek és egyik se szenvedjen hiányt az apjukból sem, úgy hogy az apjuk elviszi magához őket délutánonként.Ennyi.És igen, ebben az esetben az anya legyen ahol minden nap lefekszenek+ ugyanúgy mehet a 2 hetente hétvége.Senki sem szenved és apa is akármikor ott lehet a mindennapokban.

Nyilván a te logikád alapján meg ez a rossz elképzelés, de szerintem gyerekbarátabb mint össze vissza rángatni őket.:)

2020. aug. 12. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/70 anonim ***** válasza:
86%

Hú, hát akkor apuka nagyon megerőlteti magát, hogy déutánonként elviszi a gyerekeket! Azta! Nem fog belehalni szegény? Vigyázzatok, nehogy az egészségére menjen a sok gyereknevelés!

Apukának is pont annyit kellene beletenni a gyerekekkel kapcsolatos dolgokba, mint anyukának. Hány apuka tenné meg ezt a gyerekéért és hányan válnak hétvégi apukává? Az apuka ki akarja venni a részét a gyereknevelésből, és erre nem hagyják? Mert persze, az egyenértékű azzal, hogy az anyuka egész héten robotol, míg az apuka elviszi őket hétvégente valahova. Persze. Tök egyenlő.

2020. aug. 12. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!