Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért üvölt úgy a gyerek,...

Miért üvölt úgy a gyerek, mint akit ölnek?

Figyelt kérdés

Nincs gyermekem, így nem látok bele a probléma gyökerébe, de az utóbbi években valami furcsa feltűnt. Anno ha mi játszottunk a játszótéren, ovodában, iskolában nekünk is volt egy hangszintünk. Nyilván, hisz játszottunk, próbáltuk egymást túlharsogni.

Mostanság viszont különös dolgokat tapasztalok. Az ablakom alatt van egy játszótér. Nem mondanám, hogy rengetegen játszanak ott, de akik ott vannak, mind ilyen.

A gyerekek üvöltenek és visítanak. Nem szimpla játékbeli sikkantgatások, hanem ha nem tudnám, hogy az ott egy játszótér, akkor azt mondanám, hogy azt a gyereket ölik. Üvölt torkaszadtából, a semmiből elkezd sikítani.

Nem azt mondom, hogy a gyerek maradjon csendben, szó sincs róla. De miért van az, hogy a mai kisgyerekek úgy üvöltenek, mint a sakál, ráadásul saját magukban. A szülők nem szólnak rá, gyakorlatilag nem is érdekli (ahogy figyeltem az ablakból).

Velem van a baj, vagy már tényleg teljesen durva, hogy egy kicsi gyerek úgy üvölt, mint akit épp kínoznak? Ráadásul ez a szülőnek teljesen természetes. Egyáltalán miért nem normálisan játszanak, még elfogadható hangszinten?

Értem én játszótér, azért van, de csukott ablaknál tele bérházak között igen is zavaró, hogy néha azt sem tudom elképzelni, hogy azt a gyereket valaki kínozza, vagy ez nekik a játék.



2020. szept. 15. 11:18
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
74%
Úgy tűnik, öregszel.
2020. szept. 15. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
78%

Te most ugyanaz vagy, aki tegnap megkérdezte, hogy a szülők miért hagyják 0-24-ben üvölteni a gyereket?

Komolyan ennyire nincs életed?

2020. szept. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
74%

Ezt, minden hónapban kiírod?


2 hónapja azt mondtad, hogy költözöl.


Nem sikerült?

2020. szept. 15. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
75%
Igen, tutira az a kérdező..... 🤦‍♀️ költözz már el, vagy dugjál be füldugót, esetleg menj ki a játszira aztán ordibálj együtt a kölkökkel, hátha levezeted kicsit a feszkót...
2020. szept. 15. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Nem... Most merült fel bennem ez a kérdés. Költözés pedig tervben sincs, 2 éve költöztem ebbe a városba.
2020. szept. 15. 11:32
 6/25 Derjaderja ***** válasza:
66%

Hát nem tudom, én még ilyet nem láttam. Dackorszakos hisztitől eltekintve. De arra még anyukám is emlékszik, hogy én is földhöz csaptam magam 2 éves korom körül párszor a boltban.

Amúgy sajnos az ilyen hisztinél az ember nem tud igazán tekintettel lenni másokra, persze zárt térből próbálod kijuttatni a gyereket, de amúgy ugye sem az nem jó ha megvered és azzal hallgattatod el, sem az, ha megadod neki, amit akar, sem az, ha agyon babusgatod.

Ha a gyerek rájön hogy félsz a közönségtől, véged.

Szóval nekem is tolt múltkor egy negyed órás hisztit a játszótéren, sajnálom, ha zavart valakit, de mivel nem lett foganatja és nem engedtem neki, azóta nem is volt ilyen. Nem is bántottam és aláztam meg.

Szóval ilyen van ebben a korban, de én másokat még sosem hallottam sikítani. Igaz, jó környéken élünk, egy ilyen félig sváb eredetű, félig polgári rész, ahol általában jól törődnek a szülők a gyerekekkel (legalábbis a játszótéren lévők), sem ilyen más babakocsijába turkálást nem láttam még, sem konfliktusba nem kerültem még senkivel.

Szóval nem tudom, vmi a környékkel lehet Nálatok vagy túlérzekeny vagy.

2020. szept. 15. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
28%
Akkor minek költözöl ilyen helyre, ha nem bírod? Igen ez van, van amelyik gyerekre nem szólnak rá sajnos.
2020. szept. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
54%
Mi egy 9 csoportos óvoda mellett laktunk. Na ha azok a gyerekek az udvaron voltak, akkor volt ám csak hangzavar. Mi lenne veled ott kérdező? Bár engem abszolút nem zavart. Most bölcsi mellett lakunk. Ők nem annyira hangosak, de komolyan hiányzik a boldog gyerekzsivaj az ovi udvaráról.
2020. szept. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
62%

Nagyon közel van hozzánk az általános, mellette az ovi, nem csak a mostani gyerekek ordítanak így... Mindig is így volt.

A párom anyukájával szemben (nagyváros) szintén egy ilyen iskola udvar van, ugyanazzal a hangzavarral...

Már vannak gyerekeim, tudom, hogy azért is képesek úgy ordítani, mintha nyúznák őket ha nem olyan színű pohárból kapnak inni amilyenből ők azt megálmodták... Egy fésülködés hangszintje néha felér egy forró vízbe merítéssel... legalábbis ilyennek képzelem..


Nem a mostani gyerekek hangosak, csak mi öregszünk és nehezebben bírjuk

2020. szept. 15. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim válasza:
56%
Ilyen az élet, haver. Vegyél füldugót és rá se b*ssz.
2020. szept. 15. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!