Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Másnak is beszólnak ezért?...

Másnak is beszólnak ezért? Nem hallottam még ilyenről

Figyelt kérdés
Tegnap az óvónő behivatott 1 órával előbb, hogy arról beszéljünk, hogy a kisfiam miért ilyen vékony!!! Úgy kérdezgetett, mintha éheztetném a gyereket, komoly lehangolt stílusban, mint valami vallatás. Megkérdezte, hogy eszik-e húst, nem diétás termékeket használunk e, mivel fűszerezem az ételt stb. Ez megszokott dolog?? Igen elég vékony,de sok gyerek az 98cm és 10kg. Vékony dereka van, átsejlik a szegycsontja és a bordái, piszka lácskák, de a családba mind ilyenek a kisgyerekek. Az oviban nem eszi meg az uzsonnát, mindig az öccse eszi meg a kocsiban, a reggelit meg szokta enni az ebédből azt mondják általában csak a levest. Itthon csak 5 körül eszik rendes főtt kaját ami az ebéd volt. Ha nem eszik belőle sokat akkor még később eszik gyümölcsöt meg joghurtot. Nem látom kevésnek az adagját, viszont tény, hogy rengeteget futkározik otthon is, van hogy ovi után elmegyunk egy 1 órás sétára, annyira pörög. Azt mondta az óvónő, hogy meg beszélnek a kisfiammal is erről. Nem is értem, beviszem minden nap az oviba az illatos gyerekem tiszta ruhában, be van fizetve minden étkezése, jár ovis sportra, kirándulásokra...szerintem semmi ok nem lenne vallatni, de a férjem szerint túlreagálom és csak aggódnak
2020. okt. 22. 09:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
96%

Valószínűleg aggódik az egészségéért. Tényleg eltér a megszokottól a testalkata.

Védőnő, orvos mit mond? Ételallergia is állhat a soványság hátterében. Érdemes egy allergia vizsgálat, ha az orvos is vékonynak találja.

2020. okt. 22. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
3 éves státuszon azt mondta a védőnő, hogy semmi baja, csak adjak neki több zöldséget, gyümölcsöt és kapjon vitamint. Ezt azonnal el is kezdtem. Azóta tényleg jobb az étvágya, remélem elkezd hízni
2020. okt. 22. 10:01
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk én előbb adok egy orvos szavára, mint a védőnőjére.

Ha egy dietetikus látja, abból baj nem lehet. Van ingyenes is és mivel nem tűnik sürgősnek, ha 3-4 hónapot kell várni sem gond.

2020. okt. 22. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem, ez nem az óvónő dolga, hanem a gyerekorvosé és a védőnőé. Én is nagyon furcsálltam volna ezt a vallatást és rá is kérdeztem volna, hogy mi ez.
2020. okt. 22. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
69%
Inkább a rengeteg kövér gyerek miatt kellene aggódni.
2020. okt. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
93%
Örülj neki, hogy aggódnak a gyerekekért. Biztos szokatlanul vékony lehet, hamár ők is megjegyzik. Beszélnék az orvossal, hátha valami felszívódási zavara van.
2020. okt. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
94%

Az én fiam elég vékony, de ő 14,6 kg volt 3 évesen, ugyanezzel a magassággal. Ez alapján tényleg feltűnhet az óvónőnek.

Örülj, hogy odafigyel és szólt. Én vinném orvoshoz, max kiderül, hogy minden rendben.

2020. okt. 22. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
94%

73 centis gyerekem 12 kg és nem kövér egyáltalán. 98 centihez nekem borzasztó kevésnek tűnik m. Szerintem nem egeszseges, hogy ennyire sovany.


Az óvónőnek pedig az is a feladata, hogy figyeljen a gyerekek egészségügyi állapotára és ha ugy ítéli meg, akkor rakerdez a szuloknel.


Mi ezzel a baj?

2020. okt. 22. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
17%
Persze, biztos nem kövér a 12 kilós 73 centis gyerek.
2020. okt. 22. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
79%

Én világ életemben piszkafa voltam. 44 kg voltam 25 évesen mikor az első babámat vártam. Terhesség végére lettem 51 kg és úgy örültem neki. Sosem tudtam hízni, de semmi betegségem nincs, szüleim is ilyenek, genetika. Most 3 gyerekem van. 6 éves a legnagyobb, most kezdte a sulit 16 kg, 110 cm. A 3,5 évesem 97 cm és 10,5 kg, szóval hasonló a tes kisfiadhoz. Persze nekünk is megszoktak jegyezni, nem csak az oviban, de már ismernek és tudják, hogy ilyen testalkatúak vagyunk. Látják, hogy eszik a gyerekem, nem aggódnak. De ha szóva tennék, nem venném rossz néven, örülnék, hogy így figyelnek rá.

Úgyhogy te se aggódj. Te tudod, hogy a kisfiad egészséges. Ne foglalkozz masokkal!

2020. okt. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!