Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti hogy éreznétek magatokat?...

Ti hogy éreznétek magatokat? Szegények vagyunk, ezért beszólnak?

Figyelt kérdés

Nagyon szegények vagyunk, mióta a párom elhagyott. 4 kicsi gyerekkel élek gyes+családiból az isten háta mögött 2-vel egy icipici faluban. Szépen nevelem őket, tiszták, ápoltak. Rezsi után kajára és ruhára 30-40 ezer ftom marad. Semmire sem elég, főleg, hogy a gyógyszereiket is fizetnem kell, mert 3 tartós beteg. Apum minden héten bevásárol nekünk alap dolgokat, így csak pár dolgot kell vennem, sőt, új ruhát, cipőt vesz a gyerekeknek. A középső leányzóm keresztszülei ruhával, kajával, tüzelővel segítenek, kapom a gyermekvédelmit, valamint rendszeresen kapunk csomagot a baptistáktól, karitásztól, a gyámügytól, ruhaadományokat, most pedig a suliban dobtak össze nekünk egy jelentős adományt.

De most a volt párom rokonai mindennek elhordanak, mert hogy nekem ezek nem járnának. De hát nem én kapom, hanem a gyerekek. És ezek nélkül elég nehezen élnénk meg. Nyáron napszámba járok, takarítok, bébiszitterkedek, de ez csak néha megy, ha van, aki vigyáz a gyerekekre.

De rosszul esik a bántásuk, hogy mindenféle mocskos kutyának elhordanak, ezt terjesztik a faluban, és tudjuk, milyen egy falu... Engem ez bánt, zavar. Az anyósom a legdurvább, pedig az ő fia lépett le, nem fizet gyerektartást, nem látogatja a gyerekeket.

Hogy reagálnátok? Vagy tényleg szégyelljem magam?

Véletlen se higyjétek, hogy dicsekszem, ezzel nem is lehet. Szánalmas ez a helyzet, de előbb-utóbb kimászok belőle.


2015. dec. 17. 13:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

nehogy már te érzed rosszul magad, mert minden lehetséges eszközzel a gyerekeid jólétét próbálod biztosítani!

expárod tényleg nem köpi szembe magát? nem ártana... drága anyukája is elsüllyedhetne... :(

sajnállak és kitartást kívánok, legyen boldog életetek!!!

2015. dec. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell elmondani senkinek, pláne nem a kedves rokonoknak, hogy milyen támogatásokat kaptok.

A volt férjedet pedig be kell perelni a gyerektartásért!

2015. dec. 17. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

persze hogy kígyót békát kiabálnak rád. Hiszen ha nem tenné anyósod akkor az ő pici fia lenne negatívan megítélve.

Történt vmi csúnya veszekedés vagy megcsalás ami miatt megpattant a párod? Mert az lehet az oka.

Ha a kicsik tartósan betegek igényelj nekik közgyógy ellátást

[link]

Ez jelentősen csökkentené esetleg lenullázná a gyógyszerre fordított pénzt.

tenni nem nagyon tudsz mit max ha el tudnál költözni, de gondolom ez nem opció.

ellentámadásba nem érdemes kezdened mert a vége megint az lenne h te húzod a rövidebbet.

Gondolom a gyerekeken kívül van vmi ismerős vagy barát akivel tartod a kapcsolatot és jóban vagytok. Ennek kell örülnöd a rossz embereket pedig kizárnod! És annyira nem utálhat mindenki ha még bébiszitterkedsz is, azaz ha rád merik bízni a gyereket!

2015. dec. 17. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
ne hallgass rájuk! tiszteletreméltó, hogy mindent megteszel a gyerekeidért. látszik, hogy erős nő vagy, aki sok mindenen átment, és nem adta fel, ráadásul sikerült pozitívnak is maradnod. az anyósnak én megmondanám, hogy te legalább rendes gyerekeket nevelsz, amíg ő egy olyan férfit nevelt fel, aki elhagyta a saját családját, és hagyja, hogy szegénységben éljenek! te ezerszer többet érsz nála!
2015. dec. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

mindig azok az emberek járatják le a másikat, akik pont, hogy jobban tennék, ha csendben maradnának.

ez ahogy látom bevett emberi szokás. főleg az alacsonyak IQ-s embere között.


kicsit más példa de hasonló

volt, hogy ismerősnek a barátai ingyen építették a házát, nem kértek semmit, arra tekintettel, mert együtt nőttek fel,és sanyarú sorsúak, így segítenek egymásnak ahol tudnak.

erre amikor meglett a ház, köszönöm helyett, lehordta az összes haverja munkáját(amin éjjel-nappal dolgoztak és gyalog jártak oda-vissza kilómétereket miatta)



tehát a fenti esetben is ez jön elő, hogy támogatás, segítségnyújtás helyett, inkább belerúgnak még egyszer az emberbe.

2015. dec. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
és ez nem a szegénységnek köszönhető, hogy írod kérdező, ha jól állnál, akkor is kapnád tőlük az ívet
2015. dec. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

De ezeket miért mondod el a volt férjnek/a volt férj családjának? Szerintem ez teljesen magánügyed, nekik ehhez semmi közük. Ellenben ahhoz már igen, hogy miután a rezsit kifizeted, NÉGY gyerekre és saját magadra marad 30-40 ezer forint, amiből elvileg enni kéne, ruházkodni kéne, gyógyszert kéne venni. Mert amiket adományba kapsz, vagy amivel a szüleid segítenek, az mind esetleges, nem kérhető számon, vagy van, vagy nincs. Ellenben az apának kötelessége lenne a gyerekei eltartásáról legalább részben gondoskodni. A történet összes többi szereplőjének (téged leszámítva persze) ez nem kötelessége.

Vidd szépen bíróságra az ügyet, nem is tudom, hogy gondolja a kedves apuka, hogy ő csak úgy lelép, pénz és minden nélkül. Ha már volt képes megcsinálni négy gyereket, akkor az a minimum, hogy fizeti a gyerektartást.

2015. dec. 17. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Nem csaltam meg, dehogy. Megunta a gyerekzsivajt, a favágást. Nem dolgozik, így ha beperelem, maximum az állam előlegez majd gyerektartást. De ezt intézem, csak sok idő.

Az adományokat javarészt a közmunkások hozzák fel, és mivel apósom közmunkás, így mindent tudnak.

Ma pl valami olyan adományt kaptunk, ami majd heti rendszerességgel jön, ezt pl a polgármester intézte, de már erről is tudtak délután.

Én mindent megteszek azért, hogy a gyerekeknek jobb legyen. De szerintük én eltúlzom a dolgokat. Borzasztóak.

Pl ma derült ki, hogy meghívtak, és kapunk cipősdobozt, na ezért is megszóltak már délután.

Elköltözni nem tudok, majd pár év múlva. De ehhez sok mindennek kell összejönnie.

Köszönöm a bíztatást, a jókívánságokat, aranyosak vagytok.

2015. dec. 17. 17:46
 9/16 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy könnyű így a távolból tanácsot adni, de a saját érdekedben ne törődj velük!

Neked/nektek így is nagyon nehéz most, de ha mindenki véleményét meghallod, akkor még nehezebb lesz.

A rokonoknak szólj vissza nyugodtan, hogy nem lennél rászorulva az adományokra, hogy ha az exed férfiként/emberként/apaként viselkedne és támogatná a családját!

2015. dec. 17. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Ne te érezd magad szarul a férjed lusta ,nem törödöm viselkedése miatt .tojd le anyos viselkedését .
2015. dec. 18. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!