Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akarunk kistestvért, de nem...

Akarunk kistestvért, de nem tudunk megegyezni az időpontban?

Figyelt kérdés

29 éves vagyok, a párom 34 és van egy 2 éves fiunk. Imádom az életünket most így, ahogy van. Végre tudok újra dolgozni, a diploma megszerzése után sokáig nem tudtam, mert jött a gyerek. Szeretnék testvért a fiamnak, a párom is. De én nem most, sőt én még évekig nem. A párom viszont már most, rögtön akarna. Egyikőnk sem tud engedni.


Ilyenkor hogyan lehet dönteni? Megvan mindenkinek a maga érve, és meg is értjük egymást, de nem tudunk dönteni. Az a baj, hogy emiatt nagyon sok a vita. A párom fő szempontja, hogy kicsi legyen a korkülönbség, mert jobban összenőnek, nekünk is jobb, ha egyszerre kicsik, stb. Én viszont pont, hogy azt élvezem, hogy végre tudunk megint elmenni barátokkal, tudok rendszeresen edzeni, ha elmegyünk valahova is már könnyebb vele, nagymamáknál elvan 2 éjszaka is akár. Én most élvezem igazán, hogy van gyerekünk, nem akarom már újrakezdeni a babázást.

Vitázni viszont emiatt egyre gyakrabban szoktunk. Mit tegyek?


2020. nov. 7. 19:32
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%
A kis korkülönbségnek is megvan az előnye meg a hátránya. Tény, hogyha nagy a korkülönbség, már nem fognak együtt játszani, viszont anyuka sem szakad meg. Nálunk 20 hónap van a két gyerek közt mi így terveztük, nem is akartam visszamenni dolgozni a 2 gyerek között, de azóta én mindenkit lebeszélek. Az első néhány évben alig aludtam. Nem jó.
2020. nov. 9. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Szerintem jobb a nagyobb korkülönbség.


A két lányom között 4 év van. Utálják egymást. Illetve a kicsi nem utálja csak a nagyobbik utálja őt. 4 éves volt mikor megszületett. Nem értette miért kell ennyit foglalkozni vele.


Most a harmadik és kicsi között 7 év lesz.

10 éves múlt a nagy lányom és 6 és fél a kicsi. Nagyon várják, nagyon lelkesek és segítenek nekem mindenben.


Én a nagy korkülönbségre szavazok, nekem az jött be.

2020. nov. 14. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!