Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ki mennyit költ egy gyerekre,...

Ki mennyit költ egy gyerekre, karácsonykor? Játékokra gondolok.

Figyelt kérdés
2020. nov. 14. 18:57
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:
88%
Egymásnak nem veszünk, inkább a gyerekre költünk. Saját magunknak évközben megvesszük, ha valami nagyon kell. Én írtam a 60.000 ftos Legos választ. Mivel én és a férjem felnőttként is imádunk építeni, a gyerek is ebbe nőtt bele,gyakorlatilag közös ajándék az is. A társasjátékot is együtt fogjuk használni. Úgyhogy nem sajnálom évente egyszer félre rakni ilyesmire a pénzt.
2020. nov. 15. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 anonim ***** válasza:
57%
Mi is szeretjuk legot. Nalunk oont azert lesz sok ajandek iden,mert a rohadt covid miatt sehol sem voltunk,se nyaralas,se allatkert,se jatszohaz,egy strand se volt egesz nyaron. :( Igy legalabb a fa alatt legyen sok ajandek. Ez van. Talan tavasszal ujraindul az elet es lehet menni ide oda.
2020. nov. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 anonim ***** válasza:
51%
A tanulás miatt tavaly karácsonyra kapott laptopot 120.000 Ft értékben, idén szintén 100.000 Ft körüli ajándékot kap, Xbox-ot vagy PS4-et. Majd meglátjuk melyikből találunk olyat, hogy árban és teljesítményben is jó legyen. Viszont egy gyerekünk van, dolgozunk mindketten a férjemmel, a pénzt beosztjuk, inkább magunktól vesszük el, hogy a gyerekünknek legyen. De ha nincs konkrét, amire szüksége van a gyerekünknek, vagy szeretne, mint tavaly a laptop, vagy most az Xbox, akkor korábban olyan 5-10-15.000 Ft körül kapott ajándékot. De tényleg, viszonylag jól keresünk és egy gyerekünk van. De volt, amikor nem álltunk így anyagilag, akkor kevesebből jött össze az ajándék. Mi úgy vagyunk vele, hogy azért van egy gyerekünk, hogy ő mindent megkapjon normál keretek között, amit megadhatunk neki. Természetesen 200.000 Ft-ért nem fog telefont kapni. :) Mondjuk nincs is rá igénye, 50.000 Ft-ért kapott születésnapjára. Mindenki szerintem annyiért vegyen ajándékot, amennyiért megteheti. Ezt nem lehet összehasonlítani, ugyanis nem mindegy, hogy valakinek 200., valakinek meg 500.000-es bevétele van egy hónapban, vagy netán még több. Nyilván, akinek magasabb a jövedelme, vagy kevesebb a gyerekek száma, az többet megengedhet.
2020. nov. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 anonim ***** válasza:
59%
Off: ez nem válasz a kérdésre, hanem 43-asnak kérdés: szerinted a fizetés növekedésével arányosan kell emelni a gyerekre költött összeget?
2020. nov. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim ***** válasza:
54%
Nem a 43as vagyok, de szerintem igen. Az életszínvonalat emelni kell, ha van rá keret, pláne, ha magadnak is emeled. Szerintem visszataszító, aki magának drága holmikat vesz, drága helyekre jár, drága ételeket eszik, de a gyereket nem tartja ezen a színvonalon, mert “csak gyerek, nem értékeli, kinövi, minek az neki”.
2020. nov. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 anonim ***** válasza:
55%

" mert “csak gyerek, nem értékeli, kinövi, minek az neki”."

Bizony van ilyen, de az nem azért van mert drága egy ajándék, hanem a gyerek nincs rendesen nevelve, nincs megfelelő értékrendje. Ha mindent alá tolnak automatikusan nem is fog semmit értékelni, mert miért is tenné, ha az jár neki.

2020. nov. 17. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim ***** válasza:
A két gyerekre összesen 100ezer (3 és 5 évesek)
2020. nov. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim ***** válasza:

"43-asnak kérdés: szerinted a fizetés növekedésével arányosan kell emelni a gyerekre költött összeget?"

Nem tudom hol olvastál ilyet. Én csak azt mondtam, hogy akinek magasabb a jövedelme, az nagyobb összegű ajándékot engedhet meg magának, vagy a gyerekének, vagy ahol kevesebb gyerek van többes gyerekes család esetén ugyanakkora jövedelemre.

2020. nov. 27. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!