Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek egy gyereke van de...

Akinek egy gyereke van de biztos, hogy nem akar másodikat mi az oka?

Figyelt kérdés
2020. nov. 19. 13:32
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
10: oszinten sajnalom, remelem kiderul mi a gond
2020. nov. 19. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nehéz volt az első időszak. A férjem annyit dolgozott, h alig segített vmit otthon. Alig láttuk. Depressziós lettem, evészavarom lett. Visszamentem dolgozni amikor 2 éves lett a pici, minden az én nyakamba zúdult, a gyerek a háztartás, a munka... sok. Most már h egyre nagyobb sokkal könnyebb, kezdek visszatérni önmagamhoz, de köszönöm szépen ebből még1x nem kérek. Ha lett volna segítségem biztos máshogy gondolnám most, de ugye nem volt. Ja és a poén h amikor belefogtunk, azt mondta ne aggódjak mert majd ő mindenben segít. Persze. Mégegyszer nem esek bele ugyanabba a gödörbe. Félreértés ne essék, az életem a gyerekem, imádom szeretem, de tényleg nem volt könnyű, mostmár egy kis nyugalomra is vágyok.
2020. nov. 19. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nehéz volt az első időszak, sosem éreztem magam olyan magányosnak, mint akkor. Nem akarom ezt mégegyszer csinálni. Elsőre elhittem, hogy majd jó lesz és lesz aki mellettem áll, most tiszában vagyok vele, hogy megint ez lenne, és nem akarom.

Amúgy is teljesnek érzem így, egy gyerekkel az életemet, nem vágyakozom másik gyerekre, csak a férjem szeretne kistesót. De tiszteletben tartja, hogy én nem. Szerintem mindent elárul, hogy ő sem gyereket szeretne, hanem "tesót".

2020. nov. 20. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a férjem nagyon szeretne még. Valójában nekem is húzna a szívem még egy gyerekhez, mert milyen jó lenne újra babázni, meg még több szeretet, de józan ésszel belegondolok, nem, és nem! Nagyon sok az ellenérv, és nem elég, hogy a szívem akarja. Sorolom:

-A férjemen kívül nincs semmi segítségünk, csak max bébiszitter, de az megbízhatatlan dolog. Se nagyszülő (már akit érdekel a gyerek a "szia hoztam neked ajándékot puszi mentem"-en kívül), se barát, akire rábízhatom az egyiket, ha a másikkal menni kell valahová

-Még nincs jogsim, tervezem, de egy gyerekkel még elboldogulok tömegközlekedéssel, kettővel már nem

-Horrorszülés császármetszéssel, ezt ugye nem kell részleteznem :(

-Anyagiakban csak úgy férne bele két gyerek, hogy nem tudnánk már mindkettőnek teljeskörűen megadni mindent, a lányunknak még igen

-Nekem nagyon fontos az önző lelkem, szeretek csendben elvonulni, feltöltődni, magam lenni napi 1-2 órát

-nincs sok türelmem, hamar elszáll az agyam. A lányom egy angyal szerencsére. Vannak ugyan rossz napjaink, de általánosságban összeteszem a kezem nem beteges, nem hisztis, simulékony jellem, csendes és jó kedélyű. Nem húznék lapot 21-re.


Mindezek ellenére nem akarom, hogy testvér nélkül nőjön fel, de csak ezért nem akarok második gyereket. Mi így vagyunk teljesek, hárman.

2020. nov. 20. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Én is így vagyok, hogy férjem reggeltől estig dolgozik, nagyszülők is még dolgoznak. Úgyhogy folyton én vagyok vele szinte. Szeretnék már nagyon dolgozni, elég volt az itthonlétből, de most hogy ovit kezdte minden második héten beteg volt eddig.
2020. nov. 20. 10:08
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

- A korom miatt félek a kockázatoktòl.

- Borzasztòan nehèz volt az elsô 1,5 èv, folyamatos kislvatlanság, nem bírnàm mèg egyszer.

- Fèrjem nem az a típus, aki kiveszi a kezembôl a gyereket, kakis pelust sem vàllal, pisiset is csak ha nagyon muszàj.

Fèlek nem bírnàm.

- Plusz borzalmasan aggòdós, tùlfèltôs vagyok, már a terhessèg alatt vègig izgultam minden uh-t

2020. nov. 20. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
12 -1 3 egyet ertek. Orulok , hogy mar nagyobb es szabadul fel kicsi idom! Imadom de egyedul voltam vele az elso idokben semmi segitsegem nrm volt, hat nem hianyzik ez megegyszer egy feltekeny dackorszakos melle:) hehe
2020. nov. 21. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Itt van néhány indok

2020. nov. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!