Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mas is parazik mielott bolcsod...

Mas is parazik mielott bolcsodebe/ovodaba adna gyereket? Biztos nem artok vele lelkileg nagyon a gyerekemnek?

Figyelt kérdés
Halalra izgulom magam, hogy nem-e sinyli meg a gyerekem azt, hogy elkerul itthonrol idegenek koze a nap nagy reszeben. 2 eves koratol adnank bolcsodebe.
2010. aug. 11. 12:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem nem ártasz vele a gyermekednek.Bár nem vagyok se orvos se pszichologus ez csak az anyai véleményem.Nekem is be kellett adnom a másfél éves fiamat bölcsibe mert dolgoznom kellett.Az első két hét volt nagyon rossz,az elválás,a beszoktatás.Akkor a szivem szakadt meg.Mikor mondták a gondozók hogy menjek ki pár perce hogy a ygerek szokja és hallottam a keserves sirást.De minden nappal egy kicsit jobb volt,és minden nap egy kicsit több idöt volt nélkülem.2 hét után be szokott és a 3. héttől már ott is aludt.Szépen evett,aludt és nem volt vele probléma.Mi vittünk be itthonról egy kis plüss állatot hogy legyen vele valami itthonról hogy ne érezze hogy teljesen el van szakitva.És amikor mentem érte,az az öröm ahogy ölelgettüók egymást.És szépen lassan hozzászokott és már egyedül ment be és öltözött és vette a cipőcskéjét és szaladt be a többiekhez.2 éves kora után egyébként is már igényli a társaágot,más gyerek társaságát.Mert igaz hogy anya is játszik vele de nem ugy mint egy másik hasonló korú gyerek.Ne félj,semmi baj nem lesz.Meg kell tanulni elengedni a gyereket.
2010. aug. 11. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem is ez a szülőnek nehezebb,mint a gyereknek :(
2010. aug. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Igazából te ismered a gyermekedet, hogy mennyire áll erre készen, mennyire kiváncsi a gyerekekre, igényli-e már hosszabb időre az "idegenek" társaságát. Az én kisfiam is szeptembertől kezdi a bölcsit, igaz ő akkor már 2,5 éves lesz. Pár hónappal ezelőtt mikor belegondoltam, hogy ősztől bölcsi, összeszorult a szívem. Aztán elmentünk beíratkozni és alig bírtam vele eljönni, már maradni szeretett volna. Azóta sokat beszélünk a bölcsiről, ha elmegyünk mellette mindig megmutatom neki, és megbeszéltük, hogy mi is fog ott történni vele. Készítsd fel te is őt lelkileg és ne parázz rá, ne érezze rajtad, csak azt hogy ez neki is jó lesz és minden rendben lesz ott vele :)
2010. aug. 11. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
73%

Én nem mondhatnám, hogy izgultam. Már jóval korábban tisztában voltam vele, hogy ez lesz, és mivel a környékünkön nem sok kisgyerek van, még örültem is neki, hogy lesz gyerektársaság. Már egy évvel korábban meséltem a kisfiamnak a bölcsiről, hogy majd reggelente odaviszem, ott jókat játszik, ebédel, alszik, aztán megyek érte és együtt hazamegyünk. Ezt annyiszor hallotta tőlem, hogy egy picit sem félt a bölcsitől, és már az első naptól jól érezte magát, amikor pedig vége volt a beszoktatásnak, mosolyogva szaladt a játékokhoz.

Igaz mondjuk hogy saját szememmel meggyőződtem róla, hogy a bölcsiben minden gondozónő imádja a gyerekeket, kellő mértékben szigorúak (inkább következetesnek nevezném őket), figyelnek rájuk, gondoskodnak róluk.

Így én valóban nem aggódtam, hiszen láttam a kisfiamon, hogy jól érzi ott magát, szívesen megy. Pedig nem az az áldott jó gyerek, én ezzel tisztában vagyok, csak ahogy észrevettem, sok bölcsiben az ilyen eleven gyerekeket nem szeretik, vagy állandóan büntiben vannak, vagy le vannak tojva és ők uralják a többi gyereket. Nálunk viszont már egy szemvillanásból látják, hogy mire készül a fiam, elterelik a figyelmét, és kész is. Szerintem nekünk nagy mázlikn van ezzel a bölcsivel :)

2010. aug. 11. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Amiota voltunk egy ovovdai evzaron (akkor 1es fel eves volt) azota keszul ovodaba (neki ovoda a bolcsi is). Mindig mondja, hogy ott a gyerekek homokoznak, hintaznak, jatszodnak, stb. Nagyon keszul mar, azt mondtak az ovodaban hogy beveszik 3 eves kor elott, ha szobatiszta. Mondtuk, neki es szorgalmasan gyakorolja a bilizest, csak mehessen oviba. Persze elobb inkabb a bolcsi mellett dontottunk, mert inkabb odavalo egy 2 eves gyerek. Ha nem hat mindig mindenrol lemarad, mint a borravalo. Probalom felkesziteni en is, szoktam neki mondogatni, hogy amig te ott jatszol, addig anya majd megy dolgozni ugyanoda, ahova apa is jar.

De attol meg izgulok, hogy fog-e neki teteszeni ott.

Egyutt alszunk el delben mindig, tejet iszik elalvas elott es cumizik meg. Ezekkel a szokasokkal vajon mi lesz? Persze csak szokasok... mondom magamnak, de akkor is stresszelem magam a gondolattol is.

2010. aug. 12. 12:50
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, ez teljesen normális, én is ahogy közeledik a szeptember (onnantól indul a beszoktatás a bölcsibe) egyre idegesebb leszek. Ha elmegyünk a bölcsi mellett, mindig mondom neki, hogy jössz ide majd játszani a barátaiddal (a játszóról a kis pajtásai is oda jönnek majd), anya elmegy dolgozni, reggel apa visz, anya jön érted stb. Mindig mondja is ,hogy bölcsi. De szívem szakad meg ha rá gondolok, hogy nem leszek vele egész nap. Muszáj dolgozni visszamenni, szóval a szükség nagy úr. Próbáld meg úgy felfogni, hogy egész nap egy nagy buli és játék lesz neki a bölcsiben, a sok kis barátja, új játékok. Persze könnyű mondani, még én se tudom egykönnyen elképzelni, hogy nem lesz velem, de szerintem minket anyákat jobban megviseli, mint a gyerekeket, kitartást, könnyű beszoktatást!!!!
2010. aug. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
A cumi nem gond a bölcsiben. A többi meg... annyira más helyzet, hogy simán elfogadja, hogy ott így van, otthon meg úgy.
2010. aug. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Próbálj meg nem annyira izgulni, mert a picid azt egyből megérzi és ő is ideges lesz miatta (még akkor is ha ő akar a legjobban menni) ráadásul később ha a sulinál is hasonló lesz, akkor a gyerek akár iskolafóbiás is lehet. Próbáld meg higgadtan kezelni a dolgot (bár tudom, hogy nem egyszerű) és gondolj bele, hogy a többi bölcsis sem sínyli meg a dolgot. Ez természetes, és a gyerekek 2 éves korban már igénylik a társas környezetet,mert ott fogják elsajátítani a társas viselkedés alapjait. Szóval ne aggódj, ezzel csak jót teszel a picidnek, mert könnyebb lesz neki majd az oviban, hiszen a bölcsiben megtanulja a társas viselkedés alapjait+barátokat szerez,akikkel majd talán egy oviba is fog járni.
2010. aug. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem minél előbb adnám be a kisfiamat annál kevésbé viselné meg. Most 13 hónapos és ha le van foglalva akkor tök jól el van nélkülem, szerintem ha most beadnám könnyen beszokna. Viszont kezdem rajta észrevenni, hogy néha előjön a szeparációs szorongás, lassan már ez az időszak következik és ez után már csak rosszabb lesz. A gond ott van, hogy most nincs lehetőségem bölcsibe adni mert egyrészt munkám se lenne másrészt a bölcsibe is túl jelentkezés van. De amint lesz hely beadom mert dolgoznom kell. Nekem biztos rosszabb lesz mint neki. :S
2010. aug. 19. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én még nem tudom hogyan zajlik ez, a sajátomra meg már nem is emlékszem. Az biztos, hogy gyerek függő is, mert arra viszont emlékszem, hogy anyu mesélte, hogy a nővérem ovival kezdett, de nagyon nehéz volt a számára is. Engem már bölcsibe is vitte, de nem volt velem annyi "gond".

Arra viszont emlékszem, hogy egyszer apu tán még el is késett miattam munkából, mert otthon felejtettük a kedvenc babámat, és amíg azt nem ölelhettem magamhoz nem nyugodtam meg. Na ná, hogy apu a bölcsiből hazabiciklizett érte, majd vissza hozzám és irány dolgozni. A rossz csak az volt, hogy ugye azt már nem volt ideje megvárni, hogy meg is nyugodjak. A bölcsis néninek az volt az első, hogy elvette a babámat és bezárta a szekrényembe. Na ez a "kis" kellemetlenség máig bennem maradt.

De az első három válaszolóddal nagyon egyet értek.

2010. aug. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!