Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisgyerekes szülők! Mennyire...

Kisgyerekes szülők! Mennyire nevelitek “modern” módra a gyereket?

Figyelt kérdés

Ilyenre gondolok, hogy pl tabletet telefont adtok-e 3-5 éves gyereknek, lefekvési idő betartása,

napi rutin betartása.

Nekem még igazából nincs gyerekem, lassan majd szeretnénk és az anyósommal sokszor feljön ez a téma, kíváncsi, hogy hogy állok hozzá.

Nekünk pl nyolckor lefekvés volt, meg úgy meg volt a rendszer a gyermekkorunkban, tablet meg ilyesmi nyilván nem volt még akkor, telefonja meg csak felnőtteknek volt még (90-es évek vége fele). Velem egy idős anyukák meg tök lazán nevelik a gyereket, fent lehet egész éjszaka ha akar, 6 évesen altatni kell, anyukával alszik, adnak nekik mindenféle kütyüket, meg ilyesmi. Nekem személy szerint ezzel sincs bajom, nem lesz ettől valaki rosszabb vagy jobb szülő, nyilván sok minden úgy nem is “divat” már, teljesen érthető szerintem. Meg anyagilag is több dolgot meg lehet engedni. De abba is látok igazságot ha valaki régimódiasabban fogja fel. Én teljesen el vagyok veszve és félek is a gyerekvállalástól emiatt, de gondolom majd úgy is ki alakul.

Lehet hogy horror anya leszek.

Ti mennyire vagytok engedékenyebbek ilyen téren ?



2020. dec. 6. 08:57
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
73%
Nem értek egyet azzal, hogy a gyerek azt csinálhat, amit a szülő. A szülő felnőtt, a gyerek pedig gyerek. Ha én filmet nézek, ő nem nézhet mesét tableten, mert az én fejem 35 éves, az övé meg 5. Nem zavar, ha haragszik rám, akkor sem engedem meg neki, mert nem neki való 1.5-2 órás meséket, filmeket nézni. Nem bízom a gyerekem a tv-re, akkor sem, ha unatkozik, vagy főzök. Elfoglalja magát, mert nincs más választása.
2020. dec. 6. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Én nem akartam, hogy túl korán elkezdjen kütyüket használni, mert más egy felnőtt ember és egy pár éves gyermek agya. Teljesen másképp dolgozza fel a kapott ingert, információt és számára egyáltalán nem úgy értelmeződnek ezek az ingerek, mint egy felnőtt ember számára. Tehát nem technika ellenes őskövületként akarom felnevelni, hanem tudatosan olvasok arról, hogy mely életszakaszban milyen fejlődési állomásai vannak és ezek hogyan működnek együtt a technikai dolgokkal. Van amit lehet használni majd, de sok dolog rettentő káros hacsak menekülésből a kezébe löknék egy tabletet, hogy tessék csak hagyj békén. Hozzáteszem felnőtt embereknek is rettentő sok dolog károsan csapódik le, csak ezzel szerintem kevesen foglalkoznak ennyire. Úgyhogy nekem az a tervem, hogy végig tanítom mindenre majd, de csak akkor, amikor erre megért. Több ezer éves evolúciós emberi fejlődést nem hiszem, hogy max 10 év alatt felül tudott volna írni néhány tablet vagy mobil. Ugyanis ennyire széles körben kb 10 éve vannak jelen az életünkben a kütyük, de attól még a babák vagy kisgyerekek fejlődése továbbra sem változott.
2020. dec. 6. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
25%
A fiam 10 évea, komolyan mondom, hogy.még nem találkoztam olyan gyerekkel, csak eggyel a korosztályából, aki nem lett volna képben, az épp aktuális játékokkal. Az az egy pedig, hát mit ne mondjak, elég kis pszichopata, úgyhogy nagyon nem sikerült az idegrendszét megóvni. Most már lassan felnőtt egy korosztály ezeken, semmi probléma nincs velük. Vannak persze extrém esetek, de hát vannak drogosok és alkoholisták is. Meg kell találni a középutat, de eltíltani a mai világban, szerintem nagyobb károkat okoz,minthogy védené valamivel is. Használni kell megtanítani és képben lenni vele, nem úgy tenni, mintha ezek a dolgok nem lennének az életünk szerves részei.
2020. dec. 6. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó válaszoló!


Az utolsó pár szavaddal vitatkoznék! Miért lenne az életünk szerves része pl a tablet vagy az ipad?

Nekem sincs. Még soha életemben nem hiányzott!

1 db telefonom van, amin telefonálok,netezek, filmet nézek meg zenét hallgatok.


Semmi más kütyü nem hiányzik.


Amúgy meg az az életed része, amit azzá teszel!!

2020. dec. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
69%

14!


Ugyan nem a 13. vagyok, de válaszolok neked én is: külföldön élek, itt a harmadikosok, vagyis a magyarorszagi elsősök tableten is tanulnak. A tablet olcsóbb, mint a számítógép. A világ nem áll meg, a technika fejlődik. A gyerek ebben nő fel.

2020. dec. 6. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Ment mindenkinek a zöld ! Köszi a válaszokat.
2020. dec. 8. 12:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!