Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hány ajándékot adtok a gyereke...

Hány ajándékot adtok a gyereketeknek?

Figyelt kérdés
A minimalistább elvet követitek, vagy bőségesen ajándékoztok? Esetleg a kettő között? (Tegyük fel, hogy nincsenek anyagi korlátok)
2020. dec. 16. 19:08
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
85%
Fejenként egy-egy, és egy nagyobb közös, mint társasjáték vagy szánkó.
2020. dec. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
92%

2,5 éves, tőlünk kap egy nagy ajándékot és 5 kisebbet (XXL Duplo szett a nagy + Duplo Minnie Mouse kiegészítő, Barbie baba, Peppa malacos kistáska, tüllszoknyás balettruha és balettcipő). A mamájáéktól több kisebbet kap; könyveket, fa játékokat. A dédiktől pedig egy Present Pets kutyust, a másik pedig pedig pénzt küldött mert idén nem tudunk találkozni, abból majd együtt választunk neki valamit.

Minimalista vagyok az élet minden területén egyébként de nem a karácsonyt illetően, úgy nőttem fel, hogy roskadásig van a fa a gyerekeknek (a felnőtteknek így egymásnak a férjemmel is csak apróságot vettünk egymásnak) és ilyenkor bizonyos keretek között minden kívánságát igyekszünk tényleg megvalósítani, amiket kap azokat mind ő kérte. Persze nem mondom, ez az első olyan karácsony amikor már beszél, izgul, várja az ünnepet, nem tudom hogy lesz majd pár év múlva amikor majd kéri a fél játékboltot meg mindent ami a barátainak is van. 😃

2020. dec. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
79%

4-et kapnak fejenként, ebből egy nagyobb. Még évekkel ezelőtt láttam egy videóban, hogy amerikában egész elterjedt ez a 4 rule christmas present dolog(nem tudom ez e a neve), de gyakorlatilag annyi, hogy a gyerek kap valamit,amit szeretne, amire szüksége van, amit hordhat és amit olvashat. Lehet ez csak nekem volt új, de nagyon megtetszett, hogy így limitálni tudjuk az ajándékokat és értelmes dolgokat is kapnak.

A 6 évesem kap egy pulóvert, csizmát(kinőtte ami van neki), egy disney könyvet ezzel a meseolvasós figurával és egy babát.

A másfél éves szintén pulcsit(ugyanolyat), zoknit😂, Boribon könyvet és kiskonyhat.

2020. dec. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
94%

Hát mi leszünk a kivétel de 12 ajándékot fog kapni. Ebben van 2 nagy doboz lego, többi normál méretűek. Nincs sok rokonunk, egy nagyszülő van és egy keresztapja. Nekem is sok ajándékom volt, mindig karácsony volt az, amikor tényleg az álmok teljesültek. Minden szépen becsomagolva, sok ajándék. Nagy ajándékbontás a tesómmal, mindenről vannak videók, képek. Nekem csodálatos emlékeim vannak, hatalmas családdal. Sajnos a fiamnak ezt nem tudom megadni, mert a testvéremmel nem beszélünk. Egész évben gyűjtögettem az ajándékokat, akciósan vettem sok mindent. Minden percet megörökítünk.

8 éves kisfiú

2020. dec. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 A kérdező kommentje:

14: Remélem nem veszed sértőnek a kérdésemet, mert tényleg nem annak szánom. :)

A fiad minden ajándékának tud örülni? Tehát nem tapasztalod, hogy túl sok inger éri, ezért semmire nem tud koncentrálni? Ha igen, hogyan viszonyul az ajándékokhoz, miután már lecsengett a dolog?

A legnagyobb félelmem, hogy ha túl sok ajándékot kap a lányom nem fog úgy örülni nekik, mintha keveset adnék. Három éves kislány. Én is emlékszem, hogy sok ajándékot kaptam gyerekkoromban és tudom, hogy mindegyiknek örültem, de nem vagyok benne biztos, hogy ez a kisebb gyerekeknél is így van-e.

2020. dec. 16. 21:21
 16/32 anonim ***** válasza:
91%
4-4 ajándék, ebből 1 nagyobb/drágább, a többi kis apróság (pl csillámos filctoll, asztali tolltartó, matricás könyv). Ezen kívül amit a csaladtagoktol és jobaratoktol kapnak. Nem vagyunk milliomosok, de sztem 1 ajándék nagyon kevés egy kisgyereknek. Még ha az az áhított tárgy, akkor is. Mellé minimum 1-2 jelképes apróságot vennék.
2020. dec. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
89%

A nagy 4 éves lány. Minden évben tőlünk legalább kettő játékot kap, ezek mellé néha ruha vagy csizma. Idén már nagyon sok kívánsága volt, hogy mit szeretne kapni. Tőlünk 3 ajándékot kap, de ha úgy vesszük mégis egy, mert Barbie lakóautót kap (ez az álma) és hozzá két Barbiet.

A rokonoktól mindenkitől fejenként egy ajándékot kap, de sokan vagyunk, így is 9 ajándék lesz összesen. Ezek között lesz 3 társas, szóval az kicsit a miénk is😁

Alapvetően nem vagyok az elhalmozás híve. Szülinapra is inkább össze dobjuk a pénzt és közösen kap egy vagy két dolgot, de a Karácsony az más. Ilyenkor lehet.

A kicsi 3 hónapos fiú. Ő is kap természetesen ajándékot, de ő inkább ruhákat és csak pici játékot.

2020. dec. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
85%

14es vagyok.

Minden ajándéknak nagyon örül, a legkisebbtől bontja a legnagyobbig. Mindent alaposan megnéz, megvizsgál. A kisebb legokat rakja ki elsőnek, kisebbel játszik. Tavaly egy zokninak is nagyon örült mert scoobi doos volt. Volt amit februárban rakott össze.

A keresztapjánál két ajándék volt és nem volt hiszti, hol a többi. Ha nagyobb lesz úgy is változik majd ez, mennyit kap majd. De most még kiélvezzük. Lego mániás, így nem nehéz neki kitalálni mire is vágyna :)

2020. dec. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
72%

2 fiúnk van.

Kapnak mind a ketten 1-1 távirányítós járművet, 1-1 kedvenc mesefigurás ágyneműt hozzá való pizsivel, mamusszal, 1-1 könyvet az ízlésük szerint, a kisebb él-hal a traktorokért, így ő kap egy összecsavarozható john deere-t csavarhúzóval, a nagynak pedig megvettük az élete első ps játékát, és vettünk még 1-1 társast.

2020. dec. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
88%

Nem számolom


Első évben 1zenés játék egy csörgős 1 könyv volt (6 hós volt)


2. Éveben is hasonlóan



Most több apróságot kap, de neki sokat jelentenek

Könyvet

Kirakókat

Eszközöket játékkonyhához


Kicsinek első karácsonya


Kap zenélő vonatot.. néhány apróságot

Könyvet


Nagyszülőktől nagyobb dolgot kapnak.


Sógortól is.

2020. dec. 16. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!