Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Titeket mivel tud(nak) a...

Titeket mivel tud(nak) a legjobban felidegesíteni a gyereke(i)tek?

Figyelt kérdés

Szóval bármi olyan, amit ha mond vagy csinál a gyerek, akkor azonnal leszáll a vörös köd az agyatokra. 😃

Nem panaszkodás végett írtam ki, nyilván a gyerek az gyerek, és ettől még imádjuk őket, csak jó volna hallani sztorikat, hogy kicsit visszanyerjem az önbizalmam. 🙂



2020. dec. 30. 14:06
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
85%

#1 nekem a férjem a mai napig ilyen, és pillanatok alatt felmegy bennem a pumpa, mikor az első sikertelen próbálkozás után ott hagyja a dolgokat. 😄


A gyereknél (4.5 hós) attól borulok ki, mikor letenném, hogy menjek a dolgomra, de nem jó a járókában, nem jó a játszószőnyegen, nem jó hason, nem jó háton, felvenném kendőben, akkor azért is megy a hiszti. Szerencsére nem mindig van ez, sokszor elvan magában már hosszabb időkre is, de nagyon nyűgös tudok én is ezektől lenni.

2020. dec. 30. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
97%

Amikor valamire azt mondom, hogy tilos mert veszélyes, és rögtön csinálná. Egyszerűen nem fogom fel ésszel, hogy miért.


Pl sétálunk, jön mellettem csöndben, egy szó nélkül, nézelődik, tökéletesen jól elvan, utána kereszteződésnél megállunk, mondom, hogy meg kell várni a zöld lámpát, mert jönnek az autók. Amint ezt kimondom, kilő és kiszaladna az úttestre, csak nyilván fogom. Aztán üvöltve hisztizik. Ezeket nem értem.

2021. jan. 3. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim válasza:
38%
Létezésével...
2021. jan. 3. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
92%
Engem azzal ha láb alatt van, félbeszakít mindenben, nem lehet mellette semmit sem értelmesen csinálni. Nagyon célorientált vagyok és utálom félbehagyni a dolgaimat, egyszerűen idegbajt kapok attól, hogy belekezdek valamibe erre jön a gyerek hogy adjak vizet / kaját / kapcsoljak mesét / töröljem meg a fenekét / elesett stb főleg ha ezt eljátsza többször is és az 5 perces feladat a végén 20 perc lesz miatta. Vagy amikor sietnem kellene valahova de útközben hatszor keresztülesem rajta mert lepten-nyomon láb alatt van és jön hogy ez kell az kell. Nyilván ilyenek a gyerekek de rosszabb napjaimon ezek jól felhúznak.
2021. jan. 3. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

2,5 éves.

Amikor alvás helyett már negyedszer találja ki, hogy pisilnie kell, ül a wc-n, persze nem jön semmi, majd amikor rákérdezek, hogy 'akkor most kell, vagy nem'; közli, hogy csak kitalálta, hogy ne kelljen aludni. Megbeszéljük, hogy ezt nem használhatja ilyen célra, és nem szabad becsapnia; akkor egyet is ért, aztán visszafektetem, és 5 perc múlva újra kezdi előlről.


Másik: minden igyekezetem ellenére nem tudom kitörölni a szóhasználatából az 'akarom' szót; és amikor egyfolytában azt hallom követelőző hangnemben, hogy 'ezt akarom, meg azt akarom', akkor azért rendesen felmegy bennem a pumpa.


Harmadik: van egy 'kedvenc' anyajegye rajtam, amit megszállottan piszkál, már észre sem veszi, hogy mit csinál, egyszerűen automatizmussá vált. Már rongyosra téptem a számat, hogy ezt miért nem szabad, miért rossz dolog, de ennek ellenére, ahogy a közelmbe kerül, egyből matat utána.

2021. jan. 3. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

#15, ez az "akarom" dolog ismerős, mi is 1000x kijavítottuk, hogy nem akarom, hanem "szeretném". Aztán egyszer belegondoltam, hogy bakker hát nem csoda, hogy azt használja, hisz mi is inkább azt használjuk. Pl. el akarok menni délután boltba, vagy ki akarom vinni a szemetet, vagy akár ha tőle megkérdeztem, hogy mivel akar játszani, akar-e játszótérre menni, ilyesmik. Aztán lehet, hogy nálatok nem így van, de nekem rá kellett döbbennem, hogy sokkal többet használjuk az "akarok" szót, mint a "szeretnék"-et a mindennapokban...persze, hogy neki is az rögzül inkább 😃


Amúgy amivel még fel tud húzni, az az, amikor jövök-megyek a lakásban egy órán át, főzök, teregetek, akármi, addig játszik vagy mesét néz egy hang nélkül, majd amikor végzek és leülök, nem telik el fél perc, és tuti, hogy neki inni kell, kakilni kell, multivitamint sem evett ma még, azt is kér...de addig, amíg talpon vagyok, persze semmire nincs szüksége 🤦‍♀️


Persze ezek apróságok, nem vagyok miattuk mérges, inkább csak bosszantóak néha.

2021. jan. 3. 18:45
 17/24 anonim ***** válasza:
92%
Ahogy egymást marják....általában jó tesók imádnak együtt lenni. De amikor rájuk jön az "ő ceruzája hosszabb...az én levesembe miért több a répa" stb attól ideg vagyok
2021. jan. 3. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 Bindzsi2 válasza:
100%

Amikor állandóan rosszkedvű, semmi sem jó. Mostmár 10 elmúlt, de kiskora óta ilyen.

Plusz maximalista, ha valami nem sikerül elsőre, tökéletesre vagy ahogy ő elképzelte akkor kiborul, duzzog...baromi idegesítő.

2021. jan. 4. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
60%

Nekem a 2 éves azzal, hogy ha kér valamit pl. szomjas, és én azonnal rámozdulok, hogy megyek hozok egy pohár vizet, akkor is addig nyomja a nyavajgást, amíg konkrétan nincs a szájában a víz. Ugyanez a bepisilt a pelusba, nem sikerül felvenni a zoknit, stb. igények esetén, amíg nincs megoldva a probléma, addig sír, hiába látja, hogy már rajta vagyok az ügyön :)


Meg az ilyen logikátlan dolgok, sírok hogy én is kérek csatot a hajamba, ha betettem azonnal sír, hogy szedjük ki. Üljünk fel a hintára, szálljunk is ki 1 mp-en belül... :D


4 évesre már lehet észérvekkel hatni, vele könnyebb.

2021. okt. 13. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%
Azzal hogy síkít. De olyan fejhangon, hogy csoda, hogy az üveg nem törik ki. A 4-en lakunk, de már a földszinten is hallani 😳
2021. okt. 13. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!