Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kétévest 35 percre rábíznátok...

Kétévest 35 percre rábíznátok a 11-12 éves nővérére, amíg elmentek a postára?

Figyelt kérdés
Két hét múlva 12 éves nagylányom kérte, hogy ne vigyem magammal a 2.5 éves kicsit, hadd maradjon vele otthon, amíg elugrom a postára. Ti engedtetek volna neki?
2021. jan. 9. 04:46
A kérdező szavazást indított:
Persze!
Inkább igen. Vannak ugyan problémás gyerekek, de a legtöbb esetben szerintem működik a dolog.
Inkább nem. Vannak ugyan megbízható gyerekek, de a legtöbb esetben ezt túl kockázatosnak tartom.
Semmiképp!
76 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%
Nem, egy 2 éves még simán csinál balesetveszélyes dolgokat, amit a 11 éves nem tud hirtelen lereagálni. Nem, hogy a 2 évesnek baja lehet, de a 11 évesre se tennék ilyen felelősséget.
2021. jan. 9. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
69%
Nem!
2021. jan. 9. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Az mindkét gyerektől függ.

Én pl 11-12 éves koromban rendszeresen voltam otthon a nyári szünetben a 3-4 éves testvéremmel. Még vonalas telefon sem volt.

Más idők voltak. Igaz, falu volt, sok gyerekkel,a szomszédok figyeltek egymásra, nagyszülők 10 percre laktak gyalog.

El tudtuk tölteni az időt értelmesen.

De láttam már olyan kamaszt, akire egy fél téglát sem mernék rábízni, mert elrontja.

2021. jan. 9. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
41%
Nem! És leginkább azért nem, mert nen tudhatod, hogy valóban 35 perc lesz. És nem a postán álló sorra gondolok. Lehet nem nagy esély van rá, de bármikor történhet pl egy baleset. Akkor meddig maradjanak egyedül?
2021. jan. 9. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
56%
Nekem van ismerősöm,aki egy tizenévesre rábízott egy 2 évest simán egész éjszakára. Míg ő dolgozott éjszakás műszakban. Nem lett semmi. Bár szerencse kérdése is.
2021. jan. 9. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
69%
Mi 13 évesen a legjobb barátnőm húgát mindennap elhoztuk az oviból (kiscsoport). Ebből kiindulva en engedném, de azért függ a 12 évestől is.
2021. jan. 9. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem ez a gyerekektől is függ!

Mert lehet egy égedelem két éves, akiről két percre nem lehet levenni a szemed, meg lehet egy olyan, aki csendben eljátszik egész nap, vagy arra az időre kapcsolsz neki mesét, leül és nézi.

A kiskamasz is lehet egy érettebb gondolkodású, megbízható gyerek, meg lehet egy szétszórt, aki önmagára sem képes vigyázni.

2021. jan. 9. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
42%

9 éves koromtól kezdve rendszeresen órákra vigyáztam az egy éves öcsémre.


A két és 4 éves gyerekeim, ha reggel korábban kelnek fel mint mi, szépen halkan lemennek és játszanak együtt a nappaliban.


Ha normálisak a gyerekeid, akkor 12 évesen már egy egész háztartást el kell tudniuk vinni. Ha fogyatékosok, akkor nyilván más tészta.

Ha életképtelennek lettek nevelve és a késről az jut eszükbe, hogy kirpóbálják, le lehet-e nyelni, vagy hogy mutat a kicsi szemében, akkor valóban ne hagyd egyedül.

2021. jan. 9. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
92%

12 voltam, mikor az öcsém 2.

Nagyon sokszor volt, hogy nevelőapám elment szórakozni, azt este/éjjel mikor megunta, telefonált azt anya ment érte. Minket otthon hagyva. Sosem fogom ezeket elfelejteni. Öcsém rend szerint mindig megébredt, órákat sétálhattam vele, míg vagy vissza nem aludt, vagy haza nem értek. (Volt, hogy este 10kor elment érte, azt csak 4-5fele értek haza, mert nevelőapám meggondolta magát mire anya odaért és mégsem akart hazajönni).

Megoldottam, de nem az én feladatom lett volna, máig úgy érzem.


De pl a legkisebb hugom most 12, fiam 2. Rá 2percre nem bíznám, nem többre...

2021. jan. 9. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
79%
Persze, 11 éves már nagy gyerek. Főleg, hogy ő kérte, én biztos hagynám.
2021. jan. 9. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!