Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hány éves kortól lehet egy...

Hány éves kortól lehet egy kisgyereket/babát egy másik szobában hagyni egyedül?

Figyelt kérdés
Pl. Anyuka a nappaliba olvas, a gyereke pedig a szobájában van. Nem ilyen 2 percre gondolok hanem többre.
2021. jan. 22. 06:26
 1/7 anonim ***** válasza:
85%
Egy újszülöttet is simán egyedül lehet hagyni. A világon semmit nem tud csinálni, hiszen csak fekszik az ágyban. Amikor már tudnak járni, akkor kell nekik állandó felügyelet, hacsak nem teljesen gyerekbiztos a környezet, tehát se felmászni nem tud sehová, sa magára enm tud rántani semmit
2021. jan. 22. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem ez nagyon sokban függ a gyerektől. A lányom ugyan még csak fél éves, őt nyilván nem hagyom tartósan magára, viszont nagyon nyugodt habitusú, a szőnyeg rojtjával eljátszogatós típus, szerintem ő később is tök jól ellesz magában a szobájában. Most így a nappaliban itt játszogat mellettem a szőnyegén, amíg én gyakorizok és azon gondolkodom, mit vétettem amiért már 5 óta fent vagyunk xD De közben meg teljesen jól elbíbelődik a játékaival, illetve azoknak a címkéivel, szóval nem hiszem, hogy amikor nagyobb lesz akkor ez drasztikusan változna. A gyerekszoba nyilván biztonságos övezet, ahol bármivel játszhat, szóval néha-néha ránézve nem félnék magára hagyni majd 1-2 év múlva.
2021. jan. 22. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
82%
2es, sajnos lehet, hogy változni fog. Vagyis inkább mindig új dolog kell majd neki, amivel bíbelődhet. Ugyanilyen volt az én babám is, most szarrá unja magát mindennel.
2021. jan. 22. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Minimum 3 év, de van olyan gyerek, akit 5 évesen se hagynék látótávolságon kívül.

A gyerekek leleményesek.

2021. jan. 22. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Újszülöttet simán, ha elkezd mászni akkor neccesebb, gyerekfüggő. Az enyém 3 évesen játszott egyedü a szobájában, illetve, ha kedve volt, húzta egyedüla cipőjét és kiment az udvarra játszani. Félóránként ránéztem az ablakból.
2021. jan. 22. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
4es 5ös köszönöm
2021. jan. 22. 10:53
 7/7 anonim ***** válasza:

3 évest már valóban nagyjából ott lehet hagyni annyira, hogy a rá vigyázó felnőtt elugrik wc-re, 1-2 helyiséggel odébb, de 100% gari nincs...


3 éves kor alatt meg gyerekfüggő, és valóban, amíg nem mászik ki a rácsos ágyból, kisebb a kockázat, de nyilván egy csecsemővel is egy lakásban, illetve szoros közelében kell lenni, márcsak az igényei észlelése miatt is, tehát a másik szobából nyilván jó, ha halljuk is.


A gyerekbiztos lakás alapvető, és én még így is hajalmos vagyok aggódni.


"tehát se felmászni nem tud sehová, sa magára enm tud rántani semmit"


Na ja, de játszik a testével, ismerkedik vele, véletlen megharaphatja a saját ujját, vagy pl popsiba, nuniba igenis néha feldugnak tárgyakat a gyerekek játékból, beakadhat a haja valahova, és még ezer más eshetőség, kockázat.


Szóval nem árt résen lenni, fokozatokról van szó. Őszintén, nem vagyok biztos abban, hogy egzakt módon meghatározható, még gyerekbiztos lakásban is, hogy milyen módon hánypercig lehet a szomszéd szobában tartózkodni.


Nem beszélve, amikor a szülő alszik, mega gyerek is, este. Pavorozhat, az járhat alvajárással is, gondoljunk bele...

"Nem egy életbiztosítás" a kisgyermek, van min aggódni.

2021. jan. 25. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!