Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Önnalosagra nevelés furdes...

Önnalosagra nevelés furdes stb hány évesen sikerült?

Figyelt kérdés
2021. jan. 24. 19:56
 1/8 anonim ***** válasza:
43%

Hát.. A lányom 5 éves lesz márciusban. Konkrétan cicamosdást csinál, behalok rajta :)

Fogát is én mosom, mert nem akarom, hogy elromoljon neki.


Szóval mi még sehol sem tartunk.

2021. jan. 24. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%

A fiam 5 éves. Egyedül úgy mosdik, ha mondom neki, mit mosson. Fogát este mi mossuk, hogy tiszta legyen, reggel pedig egyedül mossa.

Öltözködés megy, bár lassan, de kivárom.

Nagydolog után a popsitörlés egyáltalán nem megy neki.

Ő egyébként az ilyen önállósági dolgokban nem túl ügyes és nem is motivált, neki kb tökéletesen megfelelne, ha 20 éves koráig is fürdetném. Szóval ebben ellenkezős lenne nagyon, sok küzdelem eredménye, hogy eddig jutottunk.

2021. jan. 24. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%
4 és fél a fiam. Egyedül fürdik és mos fogat, de persze még felügyeljük, hogy rendesen csinálja. Egyedül öltözik, vetkőzik, a ruhát berakja a szennyesbe. A pisilést, kézmosást, kéztörlést intézi, kakilás után a fenekét ő sem tudja még kitörölni. Mivel vízadagolós a hűtőnk, inni is tölt magának, amikor szomjas.
2021. jan. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
38%
Az én 5 éves lányom mindent tud már. Fürdeni, hajat mosni fogat mosni , felöltözik beágyaz nekünk , felsöpör és felmosó. De nem úgy mint a gyerekek hanem mint a nagyok :) segít mosni , tud már teregetni. Kenyeret vajaz összevagja a felvágott az stb. :D kis öregasszony :P
2021. jan. 24. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
78%
Azt olvastam, kenyeret dagaszt :D
2021. jan. 24. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
majdnem 6 eves fiú: reggel csak ő mossa a fogàt, este èn is. Pòlòt, nadragot simàn felvesz. Cipőt ha bìztatom felveszi, zoknijàt en adom. Pulcsi felvetelèben segìteni kell neki. Egyedûl pisil, kakilas utan adogatom neki a wc papìrt, es 1x àttörlöm utàna.
2021. jan. 24. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
93%

5 évesen kell szerintem is elkezdeni(nagyon ráállni), nálunk nagyon vegyes, alapvetően önálló gyerek volt mindig is..


Pl 4 évesen: Benyomja a centrifugát, kenyeret vajaz, fogat mos, pisit töröl, néha kakit is, hasmenésnél nem nyúlna hozzá


5 évesen müzlit készít, fürdik, nagyrészt öltözik, feneket töröl rendesen, használja a wckefét


6 évesen leszedi a teregetőről a ruhákat és összecsukja és elrakja azt, illetve hajtogat! Nagyrészt öltözik(még nem hibátlan), elpakolja a dolgait, de még nem szépen, sokszor hanyagul, pl feldőlve rakja vissza a helyére.. fésülködni nem tud(nem akar) hajat mosni akarna, de nem tud, cipőt kötni, gumizni most tanul, használja a wc pumpát is, meg elég sok dolgot tud, de sok dologban segítséget igényel, mert elfogy a türelme, nem elég ügyes vagy rutinos, illetve sokszor eljátssza, hogy ami megy neki, azért is nyafog, hogy mi csináljuk meg, néha önálló felnőttes akar lenni, néha meg kisgyerek. 6,5 éves lány.

2021. jan. 25. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Jövő héten lesz ötéves, a mosakodást egyedül csinálja, viszont leöblíteni segítek még neki. A haját én mosom, már annak is örülök, hogy végre elértünk odáig, hogy nem sír miatta. Fogát megmossa önállóan, pisilni teljesen egyedül megy (most, hogy végre eléri a kapcsolót is), feneket törölni viszont még nem próbált, egyelőre idegenkedik tőle, mondjuk a vécén ülve nem érné még el a papírt, de én már pedzegetem, hogy próbáljon ő is majd törölni, aztán úgyis segítek, ha még nem megy.


Öltözködés nagyjából megy egyedül, a zokninál kér segítséget, meg néha az alsógatyát fordítva veszi fel.


Van két cicánk, a száraz tápot ő adja nekik esténként egyedül.


Ha szólok neki (néha magától is), megcsinálja reggelente az ágyát.

2021. jan. 29. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!