Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit jelent az a babáknál...

Mit jelent az a babáknál nagyon kis gyerekeknél ha igazán érdektelenek világ felé ?

Figyelt kérdés
Ezalatt azt értem hogy míg egy gyerek mindig mutogat kérdezget tárgyakról pld a babakocsiból lelkesen figyel mindent a másik (ugyan abban a korban ) unottan/kedvtelenül kb semmi nem érdekli, csak passzívan van. (ÁLLANDÓAN) Kell e aggódni vagy nem ?

2020. dec. 14. 21:47
 1/4 anonim ***** válasza:
82%

Ha állandóan, akkor érdemes megfigyelni a nap további részében, otthon mit csinál, hogyan játszik, tart e szemkontaktust, ha kell valami neki, pl inni enni, mutogatással vagy bárhogy jelez e a szülőnek, illetve fontos tudni mennyi idős a gyerek.

Ha 1 évesen még nem mutogat, nem "osztja meg" az élményét a szülővel az még kb okes, de ha már 2 évesen se mutogat, se semmi, ott már gond van.


Nálunk ilyen helyzet volt, később megállapításra került az autizmus.


Persze az is lehet hogy csak kvara unja az utat..

2020. dec. 14. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
83%
Az én lányom 10 hónapos, rendkívül érdeklődő, itthon meg a kertben meg másoknál folyamatosan mutogat meg mondja hogy 'hm'! Nagyon nézi az embereket, stb. DE! Amikor fáradt, a babakocsiban 'döglik', tud úgy nézni mint aki nem lát. Ha csak babakocsiban látod, az még semmit nem jelent. Ha egész nap látod, és mindig ilyen, az már gyanús.
2020. dec. 14. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
64%
Mennyi idős?
2020. dec. 14. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
83%

Dolgoztam kisgyermekek között (átmenetileg szüneteltetem), a válaszom az, hogy temperamentumfüggő, általában. A befele fordulóbb (intorvertált) alkatúak sokszor "belül élnek" élénken, csak az nem látványos. Tiniknél, felnőtteknél detto.


Az autizmust viszont nem lehet megállapítani, csak a nagyon súlyos, Kanneres autizmust, legkorábban két éves skorban, az enyhébbet pedig kb három és fél éves kortól leghamarabb. Addig ugyanis temrészetes, egészséges életkori autisztikus viselkedésról van szó, magyarán minden egészséges gyermek autisztikus részben, mégpedig kb 3 és fél éves koráig.

2020. dec. 14. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!