Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a véleményetek róla, ha...

Mi a véleményetek róla, ha egy 3 éves gyerek két nyelvet tanul különtanárnál?

Figyelt kérdés

Anyuka-apuka orvos, analóg mini zsenit akar a két ikergyerekből nevelni. 3 évesek idén mennek oviba, de angolt és spanyolt tanulnak különórán. A spanyolt ráadásul az anyjuk miatt, akinek ez a nyelv a szenvedélye, spanyol suliba járt meg ilyenek és ezért kell a gyerekeknek is. 3 éves ikerlányok.

Állítólag olyan agyuk van, mint a szivacs. Nem is csoda, volt honnét örökölni, anyuka gyógyszerkutató-orvos, apa anesz-intenzíves doki.


Nektek erről mi a véleményetek?



2021. jan. 29. 22:27
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%
Az ő dolguk. De tényleg. Lehet ellene és mellette is érveket sorakoztatni, de felesleges. Amíg nem veszélyeztetik a szülők a gyerekeket, addig senkinek nem kell beleszólni, véleményt alkotni. Megvan rá az okuk, hogy miért döntöttek így. Nekünk kívülállóknak nem kell véleményezni.
2021. jan. 29. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
70%

Sajnálom a két kisgyereket. Egy háromévesnek játszania kéne, semmi egyebet. Egyébként Vekerdy Tamás is azt írta mindenhol, hogy a gyerek legfejlesztőbb tevékenysége a szabad játék.

Én azt szeretném, ha a gyerekem boldog ember lenne. Nem érdekel, hogy társadalmilag mennyire sikeres, csak egy önmagával rendben levő, harmonikus, kiegyensúlyozott ember legyen.

2021. jan. 29. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
61%

Én nem terhelném az enyéimet ennyivel, nálunk bőven elég hogy tudnak magyarul, meg németül, mert külföldön élünk. Hogy én még emellé már oviban harmadik nyelvet tanítassak nekik, hát nincs az az isten.

De ha nekik így jó. Végülis nagy baj nem sülhet ki belőle. Vagy csak a magyart fogják jól tudni, vagy magyar-angolt/spanyolt, és a harmadikat nem annyira, vagy mind hármat jól fogják tudni. Nem tudhatjuk, csak ha elkezdik a sulit. Mert onnantól kezdve kőkemény csak magyarozás lesz, és hogy mit szívnak fel utána a külön órákból, amit lehet utálni is fognak, senki sem tudhatja.

2021. jan. 29. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
19%
Én a külön órát nem értem, anyuka beszél hozzá spanyolul (CSAK SPANYOLUL semmi magyar !!!) pluszba apja beszel vele angolul én angol oviba irattják kéttanba, bőven jó több bilingvális embert ismerek akik így nőttek fel (más származású szülők+ külföld) csak előnye volt. Minél több nyelvet tud az ember annál több lehetőséget kap később ezt a részét megköszönik, de a külön óra full felesleges bár az is idióta aki elvállalja és nem szól a szülőknek hogy irreális ez a korai nyomás. Itt nem a nyelv tanulással van probléma hanem a kivitelezéssel és azzal hogy mindenképpen zseniket akarnak. Amúgy attól még hogy valaki orvos nem azt jelenti hogy zseni.
2021. jan. 29. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
25%
Szerintem teljesen oke. Fiatalkent meg konnyebben tanuljak a nyelveket.
2021. jan. 30. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
93%
Ha nincs erőltetve oké.de amúgy a mini zseni kifejezés... Az ilyen szülők fogják azt csinálni, hogyha négyest visznek haza a gyerekek a suliból, jól a kiabálás hogy miért nem ötös. És azt is látom a lelki szemeim előtt, hogy állandóan tanulniuk kell, nem lesz buli, barátnő, barát, és szigorú nevelést fognak kapni. Persze, kell a szigorú nevelés, de van egy határ. Na Mind1, elkalandoztam, szóval igen, tok jo hogy tanulnak nyelveket három évesen, csak ne menjen rá az egész gyerekkoruk erre
2021. jan. 30. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
88%
Nem tartom normálisnak ennyi idősen így leterhelni a gyerekeket. Mi lesz velük iskolásként? Behozzak nekik a németet a suliban és járnak majd külön franciára is? Még melle balett, úszás, matekszakkor, rajzszakkor, zongora és sakk?
2021. jan. 30. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az idegen nyelvvel nincs gond, ha nincs erőltetve. Csak a hasznukra válik. De ettől a minizsenitől feláll a hátamon a szőr..
2021. jan. 30. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
86%
3 évesen különóra?? Atyaég, mi lesz később? Az ilyen gyerekek szoktak amúgy 15 évesen szektákba beállni meg drogozni meg a fél középiskolával megdugatni magukat. Nem lehet ezt a nyomást bírni.
2021. jan. 30. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
68%

Sajnálom őket.

Pláne úgy, hogy csak azért tanulják a spanyolt, mert az anyjuk rá van függve.


Én 3 évesen tündérekről álmodoztam, őket meg már nyomorítsák az oktatással...

2021. jan. 30. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!