Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Folytatódik a tavalyi rémálom...

Folytatódik a tavalyi rémálom ti hogy oldjátok meg? Tippek?

Figyelt kérdés

Már itt nem a konkrét megoldás hanem az, hogy pl hova mentek ki levegőzni ha már minden zárva de bolondulni meg a 4 fal között?

Egyszerre hogy megy minden aki épp home Office ol és mellette tanulni kell?

Vagy aki mint én nem tud dolgozni csökken a bevétele de otthon a gyerek főzni kell többet legyen minden itthon..Nálunk én leszek itthon,párom dolgozik, én januártól dolgoztam de most folytatódik a tavalyi rémálom, az én fizum a kisebb kiesés.


2021. márc. 5. 09:07
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
93%
Ugyanúgy kimegyünk a parkba, játszótérre, azokat nem zárják le most szerencsére.
2021. márc. 5. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
71%
Mindkét szülő munkahelyéről kiadott munkáltató igazolással beveszik a gyereket ügyeletbe.
2021. márc. 5. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:

1 Ti hol laktok? Nálunk az összes játszótér zárva van! Parkok persze nem.


2 Nem lesz ügyelet, már ma reggel közölték.Vidéki város.

2021. márc. 5. 09:13
 4/31 anonim ***** válasza:
92%

Munkanélküli vagyok, úgyhogy annyiban lesz más, hogy itthon lesz a gyerek hétköznap is és többet kell tanítani (elsős), más változás számunka nem lesz.

Kertesházban lakunk, de iszonyat ritkán megyünk ki egyébként is...

2021. márc. 5. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
78%

Ugyanúgy, mint tavaly. Én dolgozom fixen délelőtt, addig apjuk nekiáll velük tanulni. Ebéd után kihajítja őket a kertbe, vagy elviszik a kutyát valahova együtt. Délután én átveszem a maradék leckével az aprónépet, apjuk meg vagy bezárkózik az irodájába, vagy kocsiba ül és intézi az ügyeit. Este főzök valamit, hogy csak melegíteni kelljen másnap.

Ha szép idő lesz, kitalálok kirándulásokat, hogy ne dobjuk fel a talpunkat már az unalomtól. Ha meg besokallok a főzéstől, ahogy tavaly is tettem, akkor elküldöm a zuramat valami kajáért valahova. :P

Amúgy tegnap óta záporoznak a tanárok e-mailjei, és full stresszel az egész.

2021. márc. 5. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
58%

Szia!

Szerintem ügyeletet mindenhol kell tartaniuk. Még nálunk is lesz,pedig ez csak egy falu vidéken.

2021. márc. 5. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:
6 Ez érdekes , már reggel ezzel fogadtak, hogy itt nem lesz ügyelet tartva. Hidd el nem találom ki.
2021. márc. 5. 09:23
 8/31 anonim ***** válasza:
77%

Mennyi idős a gyerek? Mi már egy hete itthon vagyunk egy covid-fertőzöt osztálytárs miatt, és az a tapasztalat, hogy az online oktatás szuper profin meg van oldva. Rendes tanítás van egész délelőtt. A kiküldött tájékoztatóból nekem az jött le, hogy ez most központi előírás, tehát nem opció az a cirkusz, mint tavaly, hogy a szülő adja le az anyagot a tanító néni helyett.

Utána meg nem érdekel, lemegyünk levegőzni. Most csak a kicsivel, mert a nagy karanténban van, de holnaptól vele is. Aki szerint maradjak otthon velük a panelban a négy fal között, az nyaljon sót.

Főzni meg nem vagyok hajlandó, ezt már tavaly félidőben feladtam. Rendelünk. Főzök hétvégén, akkor nyugi van.

Ami meg nem lesz meg, azt nem erőltetem. Nincs az a mateklecke, ami fontosabb lenne az ép idegrendszeremnél.

2021. márc. 5. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
91%
Az én gyerekem nem kárt egész évben oviba, krónikus beteg vagyok, az ovi amúgyis folyton bezárt hetekre a korona miatt. Én nagyon sok természetvédelmi övezetet, tanösvényt találtam a karantén időszak alatt, csak körül kell nézni a neten, biztosan fogsz találni a környéken. Kaját rendelni szoktam, mert így olcsóbban jövünk ki, 1 adag, kb. ezer ft és ketten is jót eszünk belőle.
2021. márc. 5. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez érdekes, mi elég sok helyen megfordulunk az országban, de mostanában lezárt játszóterekkel nem találkoztam.

Szerintem a legelső dolog, hogy nyugodj meg, és engedd el a dolgot! Most pánikolsz. Nem tudsz mit tenni, az idegeskedés meg csak árt.

Főzz kiadós, olcsó, régifajta kajákat: pl káposztás tészta, paprikás krumpli, pörkölt (bár ez nem az olcsó kategória, de nagy mennyiség). Ki tudtok menni a parkba labdázni, virágokat keresni, sétálni az utcán, ha nagyon szűkös a helyzet, vállald el a gyereked egyik csoporttársának a vigyázását. A gyerekek bandázhatnak, te meg keresel vele némi pénzt.

A home office-ra nem tudok megoldást találni, mert nálunk apuka otthonról tanít, a 3 évesem meg asszisztált hozzá amíg én dolgozom (a munkahelyemen). Nem egy ideális állapot, de ez van. A gyerekek megértőek és a férjem se vár csodákat szegény otthon tanuló gyerkőcöktől.

2021. márc. 5. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!