Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Folytatódik a tavalyi rémálom...

Folytatódik a tavalyi rémálom ti hogy oldjátok meg? Tippek?

Figyelt kérdés

Már itt nem a konkrét megoldás hanem az, hogy pl hova mentek ki levegőzni ha már minden zárva de bolondulni meg a 4 fal között?

Egyszerre hogy megy minden aki épp home Office ol és mellette tanulni kell?

Vagy aki mint én nem tud dolgozni csökken a bevétele de otthon a gyerek főzni kell többet legyen minden itthon..Nálunk én leszek itthon,párom dolgozik, én januártól dolgoztam de most folytatódik a tavalyi rémálom, az én fizum a kisebb kiesés.


2021. márc. 5. 09:07
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
91%

"Igen ismerem a Krétát csak hogy ott óra?? Az érdekes lesz, főleg az én telefonomrol? Ha épp hívnak közben addig nem lesz órán?"

Sajnos most rugalmasan kell ehhez állni. Ha megoldható, venni a gyereknek egy olcsóbb okostelefont - használtan már jó áron vannak -, vagy a gépre mikrofont csatlakoztatni. Ez most ilyen. Ha nem valamilyen nagyon elmaradott területen éltek, akkor megoldható, hiszen ide is tudsz írogatni, tehát net és gép vagy teló van. Ha ez nagyon nem megy, mert mondjuk tényleg nincs rá keret, akkor szólni kell az osztályfőnöknek, és megoldja.

Amúgy igen, a Kréta felületen lesz olyan menüpont, hogy digitális óra, és oda becsatlakozva élőben fog menni az óra, mintha Messengeren vagy Skype-on menne.

2021. márc. 5. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
100%

Másodikos fiam van. Mi már többször voltunk karanténban, rengeteg beteg volt az osztályában.

Mi kialakíttotunk egy tanuló sarkot. Vettem egy olcsó asztalt, hozzá széket.

Egy lenovo tablet, laptop, szkenner van ott, iskolai cuccai.

Ott tanul, nincs játék. Elmagyaráztam miért van ez így. Megértette, hogy tanulni kell.

2021. márc. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 A kérdező kommentje:

Van szobája íróasztal stb megvannak, telefonja azért nincs mert nem akartunk, kicsi még.

Meg egyedül nem boldogul a leckével ha nem digitálisan lesz akkorsem. Jobb ha én is látom.

Csak úgy értettem, hogy ez megy e telefonon ez az online óra.

Tablet van még billentyűzettel ha az jobb esetleg neki.

2021. márc. 5. 12:30
 24/31 anonim ***** válasza:
59%
Idén nem lesz ügyelet..nem tudom miért jó ez a kormánynak, állítsanak inkább ki simán a dunához és lőjjenek bele, az is jobb mint szép lassan éhenhalni.(el fogom veszteni a munkám:-()
2021. márc. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 A kérdező kommentje:

Én is hallottam, van aki úgy próbálja meg megoldani, hogy kamu tünetekkel tp-re megy... nem a legjobb döntés de aki egyedül neveli a gyereket , inkább ez mint a kirúgás ami biztos éhenhalás.

Sajnos vannak tőlem rosszabb helyzetben is azóta atertekeltem kicsit a dolgokat , az első sokk óta.

2021. márc. 5. 12:56
 26/31 anonim ***** válasza:
100%

"telefonja azért nincs mert nem akartunk, kicsi még."

Erre írtam, hogy most rugalmasan kell hozzáállni. Szerintem sincs alapesetben a világon semmi szüksége egy 7 éves elsősnek telefonra, de most sajnos speciális helyzet van. De persze ha meg tudjátok oldani máshogy, például tableten, az is jó.

Az online óra egyszerűen videón keresztül megy, semmi szükség arra, hogy ott ülj mellette. A suliban sem ülsz ott.

2021. márc. 5. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 A kérdező kommentje:
26 Tableten vagy az én telefonomon megoldjuk. Sajnos az iskolában sem annyira önálló még, mint kellene, sokszor vár a megerősítésre.Legalább ha már itthon kell lennünk pluszban gyakorolunk amiben gyengébb.
2021. márc. 5. 13:26
 28/31 anonim ***** válasza:
43%
Adok egy tippet. Beszéljetek össze az ovis csoportban az anyukákkal, és aki amúgy is munkanélküli, az vállalja be egy jelképes összegért azokat a gyerekeket akiknek a felügyeletét máshogy nem tudják megoldani. Így ő is kap egy kis pénzt, a többiek felügyelete meg meg van oldva. Elvileg a kaját kiszállítja házhoz az ovi.
2021. márc. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
72%
Elvileg és gyakorlatilag sem szállítják házhoz az ételt az ovisoknak sem. Be lehet érte menni a közétkeztetéshez,de ennyi. Mellesleg én spec itthon vagyok,de akkor sem vállalnék be 3-4-5 ovis gyereket,hogy az enyémen kivül még őket is kössem le. Plusz,én sem adnám az enyémet idegeneknek. Mert attól,hogy mindennap látok egy szülőt az oviban,még nem ismerem teljesen.
2021. márc. 5. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
50%
Ok, ti tudjátok. De hátha valakinek mégis csak jól jön ez a tipp. Nyilván nem olyan anyukára gondoltam akit csak akkor látsz amikor mész a gyerekért, hanem akit ismersz. Én ha munkanélküli lennék, bevállalnék 3-4 gyereket, és nem úgy h leültetem őket a tv elé, hanem játszanánk. Na mindegy, szevasztok.
2021. márc. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!