Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Rémálom esti altatás?

Rémálom esti altatás?

Figyelt kérdés

Gyermekeim 7, 5 és 3,5 évesek. Egy szobában alszanak, saját kérésükre. Még egy plusz szobánk lenne egyébként, ami majd a pici lányé lesz, ha nagyobb lesz, de egyelőre a fiúkkal szeret lenni.


A problémám, hogy most már hónapok óta nincs egy békés esténk. Minden este veszekedésbe torkollik. Már vacsora utàn megkezdődik a felélénkülés, mintha sajtkukac lenne a fenekükben, megállíthatatlanok lesznek. Ez független attól h délután mennyit voltunk játszón. Aztán fogmosás-pisi-meseolvasás (itt 3-ból csak 1-1figyel), majd lámpaoltás. És mindegyik ágyához odaülök ènekelni, meg a kicsik odabujnak egyet egyet hozzám. Majd kijövök és kezdődik az őrület. Szaladgálnak a sötèt szobájukban, vihognak, játékok koppannak itt-ott vagy a fejük-lábuk koppan az ágytámlán. és egyre nagyobb dévaj. szèp szó semmit sem ér. lelki fröccs h anya sokat itt volt veletek, most már pihenni szeretne, semmit nem ér. kiabálás úgyszintèn. alvósplüss elvétele fèl órás sírást ugyan eredmènyez, de másnap ugyanúgy eljátszák.


Már szó szerint gyomorgörcsöm van az estéktől, mindig megfogadom h nem is fáradozok mesével-énekkel, csak lekapcsolom a làmpát, ugyanott vagyunk - de másnap mégsem teszem meg,mert mégiscsak az anyjuk vagyok, ha teljesen lemondok róluk, akkor az hova vezet?

De ez így sem jó.:((


Tudom hogy vmt nyilván nagyon szarul csinálok, de már nem tudok racionálisan gondolkodni a tèmában, ezert szeretnék objektív véleményeket olvasni. ne kímèljetek.

Még annyit hogy 18.00-kor van fürdés, 18.30- kor vacsi és kb 19.30-kor kezdünk (kezdenènk...) mesét olvasni. 20.15-20.30 körül jövök ki tőlük az utolsó ének utàn.

És van hogy még 21.30-kor sem alszanak.


Hétköznapokon 6.30-kor kelnek (kicsiket ébresztem, nagy magàtól 6-kor). a kicsik oviban alszanak, de hètvégén itthon már nem. de mindegy milyen esemènydús hétvègénk volt, akkor is ez van szombat-vasárnap este is, dèli alvás nélkül is, bár azért nem 21.30-ig megy a műsor, 20.30-ra már alszanak.annyi csak a különbség h a kicsik akkor 7-7.30-ig alszanak reggel, de este akkor is szinte kötelező elem anya kiborítása.


Bocsànat hogy ilyen hosszú lettem.


2018. máj. 25. 21:00
 1/6 anonim ***** válasza:
80%
Hát én a külön szobát gondolom megoldásnak, első körben.
2018. máj. 25. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
80%

Nálunk akkor alszik el nyugodtabban a kislányom,ha később rakom le!

Akkor nincs hiszti, kiabálás!Mondjuk neki kevesebb az alvàsigénye!

Reggel ugyan úgy kel 6.40 körül!

Ő egyedül alszik,nincs kivel bulizni!

Lehet tényleg a külön szoba a megoldás!

2018. máj. 25. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
76%
Nem tudom a megoldást, de nekem az nagyon szemet szúrt, hogy fürdés után van vacsora. Nálunk először vacsora, aztán vagy van még kis játék, vagy nincs, utána hosszú fürdés, hogy kijátszhassák magukat a kádban, aztán rögtön fekvés, mese, éneklés. Nagyon ritka, hogy fürdés után felpörögjenek, az lenyugtatja őket.
2018. máj. 25. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
87%
Nem tudom mit csinálnék, azt tudom mit csináltam. Öcsém és köztem 2,5 év a korkülönbség. Minden áldott este ezt csináltuk !! És nem hiszed el, de nagyon jó emlékem ez a gyerekkoromból. Takaróval (minek a sötétben?) a fejünkön rohangáltunk, nagyokat röhögtünk, szójátékoztunk, barkobáztunk, stb. Apu x időnként átjött, ránk kiabált, én (sajnos) röhögtem a takaró alatt, rám csapott (annyira nem fájt, csak éreztem.) Egyszer csak elaludtunk. De szerintem volt, hogy egy este alatt 5-6x átjött. Ha bírod még, ne tedd őket külön. Olyan gyorsan elmennek a gyerekévek.. én remélem ha az enyémek ilyenek lesznek (4 és 2 évesek most), akkor tolerálni fogom.. és valahol remélem, hogy ilyenek lesznek, és annyira jó testvérek mint mi vagyunk tesómmal.
2018. máj. 25. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem rossz a sorrend és korai is. Legalábbis nálunk 19kor van vacsora, míg mosogatok, megágyazok addig lehet még játszani, 20 órától fürdés. Általában 8.45kor kerülnek ágyba. Egy kis árnyjáték, egy mese és alvás. Így is fél 10re alszanak el. Nem tartom későinek, ez vált be. Ha korábbra időzízettem a fekvést akkor még 22 kor is fent voltak.


Másik megoldás a külön szoba.

2018. máj. 26. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a vàlaszokat! A fürdés azért előzi meg a vacsit, mert különben azzal jönnek lefekvés előtt h nagyon éhesek és kezdődne minden előről. Ma egyébkènt tettem egy próbàt, előbb vacsi aztán fürdés, végül csak az egyikük éhezett még meg (amúgy abszolút nem nagy étkűek:), de ma rájöttem h mi a baj. Amit a kedves utolsó válaszadó is írt h túl korai volt eddig nekik. 21.15-30 között jöttem ki ma tőlük, és bár ha rajtuk múlt volna, bírták volna mèg èjfélig, de most nem lázadtak, nem volt őrültködés, gyorsan elaludtak.

De persze annak én is örülök h a sok civakodás mellett is ilyen jól megvannak.egymással, igazi bandatagok, ez nem baj.:)

2018. máj. 27. 01:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!