Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Párom azt mondja, hogy a két...

Párom azt mondja, hogy a két és fél éves gyerekünk nem változtathatja meg a döntését. Szerintetek?

Figyelt kérdés

Például ma hazafelé jöttünk ketten és megbeszéltük többször is, hogy nem akar játszóra menni, hanem haza. Otthon levettem magamról és róla a cipőt és mondta, higy játszó. Úgy voltam vele, hogy jólvan menjünk, nekem is jó ha tovább vagyunk kint. Van hogy két óráig is kint vagyunk, most meg egy óráig se voltunk kb. Mondtam neki, hogy azt mondtad nem akarsz oda menni, hanem haza, biztos játszóra akarsz menni? Erre a párom, hogy ha megbeszéltük, hogy haza, akkor már ne is menjünk el. Mondtam, hogy de szívesen elmegyek vele, de azt mondta meg kell tanulnia, hogy nem csinálhatja ezt az emberekkel.

Én úgy vagyok vele, hogy ha majd lesz ilyen helyzet, akkor majd ott az emberekkel együtt megbeszéljük, és ha úgy érezzük, nem változtatunk, és megmondanám neki, hogy már döntött korábban, most nem lenne már jó változtatni. És van, hogy ezt kettesben is, csak általában hagyom, hogy a gyerek döntsön mit csináljunk.


Mit gondoltok?



2021. márc. 5. 11:19
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
94%
Én nem fordulnék rögtön vissza vele mert meggondolta magát, viszont azt mondám hogy most nem akartàl menni, ha már hazajöttünk pihenünk, eszünk, akármi, de ha később lesz rá időnk és jó idő lesz megbeszéljük. Lehet hogy most még hamar sötétedik és rossz példa, de én így kezelem az ilyet.
2021. márc. 5. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
87%
Egyet értek a ferjeddel. Biztos nem fordulnek vissza azonnal. De esetleg beszéld meg vele, hogy holnap mentek vagy később délután.
2021. márc. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:

Párom itthonról dolgozik.

Nem mondtam, melyikünk a nő és a férfi.


5#, Nekem később is beleférne. Ha felnőtten csinálná, akkor is úgy lennék vele, hogy megváltozott mit akar, nekem nem rossz így, miért ne.


2#, 7#, Én is hasonlóan gondolkodok e felől.


9#, Nekem mindig szót fogad. Mindig az van, amit én mondok. Sokkal jobban viselkedik nekem, mint a párjának. Nem tudom ez hogy jön ide. Te párkapcsolatban is uktimátumok adásával kommunikálsz, és tekintélyt parancsolódan viselkedsz? Azt gondolnám az egyenlőség lenne a normális, mivel mindketten élőlények vagyunk, akik hatnak egymásra.


2#, 6#, 7#, 8#, Ment a zöld.

2021. márc. 5. 15:52
 14/26 A kérdező kommentje:
11#, De nekünk nem kellettek ezek. Én is kész voltam az azonalli visszafordulásra. Csak cipő hiányzott.
2021. márc. 5. 15:53
 15/26 anonim ***** válasza:
84%
Na hát akkor csináld így. Mindenkinek hasznos volt a válasza egyébként, mivel a mit gondoltok kérdésedre csak azt lehet leírni amit gondolunk. A hasznos nem egyenlő a tetszik mert egyetértett velem-mel. Van még valami kérdésed?
2021. márc. 5. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
64%

Kérdező persze hogy jobban viselkedik veled mert nálad nem kell viselkednie, mindent elér amit akar. Majd pár év múlva lesz ez necces, de te tudod.


Oké, tekints egyenlő félnek egy 2.5 évest. Légyszives akkor se szólj majd rá, ha megüt téged oké? Hiszen nehogy beszabályozd, ha szabályok lennének a végén sérülne a kis lelke.

2021. márc. 5. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
67%
Kérdező. Nem értem akkor a kérdést. Ha te biztos vagy benne, hogy neked van igazad akkor igazából minden szuper, nem?
2021. márc. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
45%
Egy kisgyerekről van szó,aki lehet már sokmindent megért ,de azért még kicsi!!! Egyébként mi felnőttek is néha megváltoztatjuk a döntésünket,akkor nehogy már egy 2,5 éves ne tehesse meg!! Az még hülyeség ,hogy így nem tanulja meg! Gondolom nem minden nap csinálja ezt?! Most előfordult na bumm...nem is értem a kérdést meg a sok okost,hogy igaza van a férjednek! Nálunk is volt már így ,de nem minden nap. Vissza mentünk ,játszott egy jót és ennyi! Nem lett szofogadatlan,irányíthatatlan,hisztis ....
2021. márc. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:

16#, Honnan veszed, hogy nálam nem kell viselkednie? Nálam sokkal jobban viselkedik mint párommal. Mindent elér, amiben dönthet. De semmit, amit nem akarnék. Néha, nagyon ritkán nálam is hisztizik, de nagyon hamar feladja mindig.

Van egy nagyon jól működő szabályrendszerem.


17#, Kíváncsi voltam egy nagyobb nézőpontra. És megkaptam.

2021. márc. 5. 21:07
 20/26 anonim ***** válasza:
65%

Van egy nagyon jól működő szabályrendszerem.


Ja..az hogy a gyerek a főnök neki mindent szabad :-D majd pár év múlva térj vissza kérlek és írd le miért is nem jó ez.

2021. márc. 6. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!